Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    Ha Magyarországon csökkenne az illegális szoftverhasználat, akkor 1000 új állás létesülne..
    Két dolgot nem mond:
    - hogy az 1000 új állás nem itt, hanem az usa-ban létesülne
    - hogyha mindenki szabad szoftverre állna át, az illegális sw használat akkor is csökkenne, de hol lenne az 1000 állás?

    Az a pont, miszerint kormányzati forrásokat kell a szoftver jogtisztaság érdekében bevetni, eléggé ellenszenves nekem, hogy a magyar kormány az én adómból külföldi magáncégek érdekeit védje... Adjanak megfelelő forrásokat a külföldi magáncégek a bsa-nak és dolgozzon ő. A kormány állami feladatokra fordítsa az állami forrásokat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Sanya #16 üzenetére

    Én azt feltételezem a vállalkozásokról, hogy alapvetően nem rossz szándékkal alakultak, hanem úgy sikerült. A most lopott szoftvert használó vállalkozások, szerintem, jelentős része azért használ lopott szoftvert, mert nem futja nekik jobbra. Ezzel nem akarom őket felmenteni sem erkölcsi, sem jogi értelemben, csak szeretném alátámasztani azt a véleményemet, hogy gazdaságilag reálisabb arról álmodozni, hogy ezek a vállalkozások hasonló bevételi szinten maradnak és open source cuccokra állnak át, mint azt hinni, hogy a cégek bevétele hirtelen annyira megnő, hogy örömmel fognak microsoft licenszeket venni.

    Még egyszer: tekintsünk most el a lopott szoftver erkölcsi és jogi megítélésétől, de maradjunk realisták: nem fognak legális pénzes cuccot használni. Szerintem. Vagy maradnak a lopottnál, vagy opensource lesz náluk. Ha fogadnom kéne, a lopott verzióra fogadnék.

    Az adatbázist miért is kellene átírni? A szakdogához használandó cuccról még mindig más véleményem van :)

    Szerk: ja, ez lemaradt: ha választanom kellene, hogy felvesznek redmondba 1000 embert, mert Magyarország teljesen tiszta lett, vagy felvesznek Pestre 1000 embert, mert átállunk opensource-re, elég egyértelmű lenne, hogy maradjon itthon a pénz.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák