Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz hibavissza #7 üzenetére

    Ez az első hozzászólásból indult ki, így olvasd... Magyar-e vagy? :D ;]

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Enszuke #54 üzenetére

    Sőt mivel még szerk. idő volt, így tripla. Ügyes... ;] ;)

    Azért pár dolgot nem értek a hozzászólásaidban, engedd meg, hogy totálisan laikusként vitatkozzak veled.

    Említed a szintetikus teszteket, meg a játékokat, de mire alapozod, hogy más nem ilyen profilokban mozgó programokkal utazás közben nekem nem a maximális üzemidő számít? Kakálhatok én az inteles gép 4x-es teljesítményére, vagy egységnyi fogyasztás/elvégzett munka képletedre, ha nekem vonaton programozáskor nincs szükségem ekkora teljesítményre, sőt semennyire, de ha már 50 perccel többet tud a lapos, akkor az nekem jó (az adott munkára, persze).

    Még ha nem is láttam egyelőre (most nem is volt időm keresgetni) komoly üzemidő teszteket, akkor is nonszensznek hangzik az, hogy a te fizikai modelledben a 18 W-os proci ugyanannyit vesz ki egy 65 Wh-os tápból, mint egy 35 W-os (persze valós fogyasztásokat feltételezve, mert hasonló kategóriájú, méretű és célú gépeknél a körítés nem valószínű, hogy ellensúlyozná ezt a cirka 17 W-nyi különbséget).

    "Bármilyen program mellett előnyös egy 18 wattos TDP 35 wattal szemben."
    Ez is iszonyu !%€$Łłí][Đ, de paran beveszik, mert Abu irta.

    Bocsi, (és nem azért mert Abu írta) de miért is? Ha ugyanakkora fényerőt kapok két izzótól és az egyik 10 W-os a másik 60 W-os, akkor miért is nem vagyok előrébb a 10 W-ossal, ha mondjuk nem kell renderelnem, csak szöveget szerkesztenem, vagy a lámpás hasonlattal élve nem hangyákat akarok égetni optikán keresztül csak olvasni, akkor miért is nem tökéletes választás ugyanarra a feladatra a kisebb fogyasztású izzó (CPU)?

    Az a legnagyobb baj, hogy ugyan értem az érveidet nagyjából (ami nagyon fogyasztás per számítási teljesítmény orientált), de ez csak akkor jó, ha figyelmen kívül hagysz két nagyon fontos tényezőt:
    - ár
    - felhasználási cél

    Én utazás közbeni munkahelyi levelezéshez, vagy konferencián jegyzeteléshez nem fogok 120k-s gépet venni, ha egy 100k-ssal is ellátom ugyanazt a feladatot úgy, hogy biztosan nem kell töltőt hurcolásznom magammal. Az jó ha neked 20k nem tétel, mert mondjuk kigazdálkodod a munkáddal, de nekem (és gondolom Mo-n még sokaknak sajnos az).

    Jöhet nekem is, hogy AMD és Abu fan vagyok (nem ismerem és nem is tartozok neki pénzzel :P). Előbbinek egyáltalán nincs alapja lévén felesben voltak eddig kék és piros gépeim és mindegyikkel elégedett voltam. Utóbbinak van egy kevés alapja, mert tisztelem a szakmai tudást amit képvisel, de valahogy akkor sem kerek nekem a gondolatmeneted, sarkított, kicsit egyoldalú, mert nem veszi figyelembe az elérendő célt.

    Profra reagáláshoz: Azt hiszem semmit sem irtam, ami ellentmonda annak amit Te irtal. Dehogynem. Vagyis inkább csak közvetetten.... :U

    Mikor forras megjelelos nelkul, bemasoltam egy hsz-edet egy masik forumra, nem eppen dicsero hsz-ek jottek valaszul. Irreleváns. Attól, hogy nem éppen dicsérőek voltak a válaszok, még simán lehettek baromságok. Ezt nem Abu védelmében írom, hanem azért mert így ez az érvelés semmi. Ha igazolhatóan "hozzáértőek", "szakmabeliek" voltak ezek az emberek és szakmai érvekkel tették semmissé a szerintük helytelen érveléseket az más tészta, de ez így nesze semmi fogd meg jól, és inkább már-már személyeskedés. Ha biztosan azok voltak (amit úgy sem lehet tudni) én állok elébe az új és hiteles információknak tőled és tőlük bármilyen témában, bármelyik fórumon, mert holtig tanul az ember. De ez addig így, csak sárral dobálózás :K

    Egy 1W tdp-ju proci is tobbet fogyaszt netezes kozben, mint egy 500W-os tdp-ju, ha a masodiknak jobb az energia hatekonysaga. Már megint az egységnyi teljesítmény per feladat (és energiahatékonyság) vesszőparipa, de kit érdekel, ha az 1 W-os procit, ami adott feladatra tökéletes megkapok 100$-ért, míg az 500 W-osért fizetek 400$-t, úgy, hogy az életben nem fogom kihasználni a potenciált ami benne van? A fizikai követelményekről és megvalósíthatóságról már nem is beszélve.

    Azt meg a masik proci ala is oda lehet tenni.
    Az igényelt beépítési méretek miatt, nincs igazad, de ez már le volt írva fentebb.

    Kitalált akksi teljesítmények következnek, pusztán csak érvelési céllal.
    Az Amd mellé befér a 6x Wh-s házon belül, míg az Intel mellé már csak a 4x Wh-s. Az intel mellé raksz egy 6x Wh-st válaszul ami már kilóg a házból, erre az Amd mellé raksz egy 9x Wh-st ami már szintén kilóg a házból, viszont nagyobb teljesítményű. Az Intel mellé már nem tudsz rakni 9x-eset, mert az már mondjuk 10 centire lógna ki belőle. Szóval az architektúra beépítési méretei miatt, ha verseny alakul ki a gyártók között a minél nagyobb akksik beépítésere, akkor az amd nagy előnyben van.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Enszuke #64 üzenetére

    Elfogadom az érvelést részben (mert az izzós résszel nem értek egyet, miért ne lehetne a 10 W-os izzó is ledes és minek a 6000 lumen olvasáshoz, ha a 60 is elég?), de ezért is mondtam hogy a célt kell szem előtt tartani, meg hogy laikus vagyok a lapos témában. Asztali gépeket használok, jelenleg is egy elég erőset. Én csak az akkuidőből indultam ki. Mert hamarosan egy hasonló gépet szeretnék venni, magyarul olcsót, hosszú üzemidőset.

    Az, hogy itthon minek mennyi az ára, az nem nagyon zavar, szinte már semmit sem veszek itthonról. Sem ezt, sem azt, és onnan bizony van különbség, néha nem is kicsi, és hidd el nem az inteles gép javára. :N

    Es ha esetleg forditani vagy tesztelni is kell a programot css, php, egyszerűbb visual basic stb. nem igényel szinte semmit. Nem programozok én komolyabb dolgokat, viszont legalább lassan. :B

  • imibogyo

    veterán

    válasz Enszuke #66 üzenetére

    A 60W-os 6000 lumenes ego is tud 60 lument leadni megfelelo elektronikaval, de akkor csak 0.4W a fogyasztasa. Azt nem értem, hogy miért feltételezed, hogy nem ugyanolyan generációjú ledeket használok? És miért kellene a 10 W-osnak gagyinak lennie? Ez a hierarchia a prociknál sem állja meg a helyét, az amd csak azért mert nem ő az abszolút gyorsabb, még nem lesz gagyi, sőt. Van tökéletesen ugyanolyan led-ből is 2 W-os meg 15 W-os, csak azért mert a "teljesítményük" (értsd. számítási kapacitás) nem egyforma, még nem lesz a kisebbik gagyi, vagy elavult, de szinte biztosan olcsóbb lesz (ha nem így lenne akkor ugyanannyiért vennék i3 2100-at, mint i3 2130-at.

    És szerintem a fogyasztás/teljesítmény/hatásfok hármas sem olyan egyenletben van, mint amiben te felvázolod. Az intel proci nem fogja tudni megoldani azt 1%-os procihasználat és fogyasztás mellett, amit az amd-nek 100%-on kellene, egyszerűen a gép nem így működik szerintem, messze nincs ilyen fokú optimalizáltságra és hatékonyságra lehetőség.

    Most próbáltam bővíteni az infóimat, de én továbbra sem látom azt, hogy hú mennyivel gyorsabb az intel stb. (tudom, hogy ez nem Brazos, de mindjárt itt a Trinity, így aktuális). Ha megnézed a fogyasztási adatokat is, akkor is idle is és load alatt is fele annyit fogyaszt. Ha ehhez társítasz egy bő 30%-al nagyobb akksit a gépházon belül (4X Wh kontra 6X Wh) egyértelmű, hogy átlagos nem állandóan csúcs-közeli kihasználtságban, melyik fogja jobban bírni, bár szerintem ott is így van a fogyasztási adatokból következtetve.

    Azt aláírom, hogy ez a Trinity-ről szól, így ha így nézzük irrelevánsnak is tekintheted, de mivel a Trinity (2012.05) lesz az én olvasatomban "egy generáció" az Ivy-vel (2012.05) és nem a Brazos (2011.01), ezért szerintem összehasonlításnak ez így korrekt.

    De szívesen veszem a kiigazítást. :K

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Abu85 #69 üzenetére

    Igen ez a gondolatmenet eredetileg a Brazos-tól indult a fejemben (#63), csak most Trinity-s tesztet találtam gyorsan. Ettől még a Trinity közel feles fogyasztása miatt szerintem még mindig helytálló az üzemidős következtetésem. Vagyis, hogy magyarul jobb lesz, mint Ivy-nél. Vagy nem? :U

    (#71) Abu85: :R

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Enszuke #72 üzenetére

    Én részemről kiszálltam a vitából, mert ezek szerint nem értek ehhez az egészhez, de a munkahelyi gépeket alapul véve az én tapasztalataim mások. :R

  • imibogyo

    veterán

    válasz Abu85 #74 üzenetére

    Mondjuk én tényleg tudom, hogy nem vagyok egy géniusz ebben a témában, mert nincs (de volt) saját laptopom. Ettől függetlenül azért használok ilyen gépeket napi viszonylatban meló miatt, erre azért tudok alapozni pár hipotézist. A tévedés jogát természetesen fenntartom magamnak, mert én is csak ember vagyok, bár a borításom alumínium, olajoznom kell az ízületeimet és beépített bionikus mini-reaktor tart életben. :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák