Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    válasz arn #2 üzenetére

    Asztali fronton szerintem egész szépen szerepel, persze lehetne még hova növelni a népszerűséget.
    Viszont amit nagyon hiányolok, hogy a laposokban nem annyira elterjedt.Tudom van már jó pár termék Ryzennel, de az Intellel szemben elég elhanyagolható a termékpaletta, igaz több mint ami eddig volt, ez tény.

    Szerverpiacból pedig azért kellene nekik minél nagyobb szeletet kihasítani, mert az tudna annyi bevételt termelni, hogy a jövőben versenyképesek maradjanak.
    Volt valahol egy elemzés, valamelyik külföldi oldalon régebben olvastam, még anno a Zen1 megjelenésekor talán (most sajna nem találom), de valami olyasmiről szólt, hogyha a szerverpiac legalább 23-25%-át meg tudnák szerezni stabilan, az már egy erős alap tudna lenni a jövőjükre nézve.

    Ebben az Intel előkap valamit a tarsolyból már egyre kevésbé lehet bízni az elmúlt pár év távlatából.
    Aztán persze ki tudja, lehet van valami, de szerintem inkább megint a pénzt és befolyást használják majd arra, hogy megnehezítsék az AMD dolgát (ugye erre már 15 éve volt példa a történelemben).

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz Pug #6 üzenetére

    Gondolom ez az előhúz dolgot is, aki említi az úgy gondolja, hogy van valami fejlesztés a háttérben, amin dolgoznak, de még nem nagyon publikálták és 1-2 éven belül piacra tud kerülni és lehozza a csillagokat az égről.

    Ugye a Pentinum 4-ről is Core -ra az hiszem ez volt az asztali lépcső, kb 2-3 évükbe tellett azért az nem kis idő. Gondolom erre értik, hogy valamit előkapnak a kalapból. Ezeket a 2-3 éves távokat.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz #26681856 #19 üzenetére

    Hát az elég vicces, hogy az emberek hajlandóak dupla annyi pénzt kifizetni egy prociért, ami legjobb esetben is max 20%-al erősebb (bizonyos esetekben) :) Értem itt a 8700K vs 2600X-re, amit felhoztál.
    62e HUF vs 131e HUF 15-20%-os különbséget figyelembe véve pénzkidobás.

    De akár a 2700X vs 8700K -nál már elolvad az Intel előnye és még van plusz 2 mag az AMD javára, árban
    100e HUF vs 131e HUF

    A 9700K-nál meg végképp nem értem, ha már 8 magosokat nézzük 150e HUF vs 100e HUF kb 15%-os előny Intel javára, "elvileg".

    Ez inkább megint a kék oldal funboysága miatt van, amit Te is mondasz:
    szóval a logikád alapján az Intel jelenlegi magas piaci részesedését az Intel funboyok hülyesége tartja szinten:)

    Racionálisan nézve akinek megfizethető proci kell jó teljesítménnyel azt nem értem miért vesz Intelt, ilyen alapon.

    Még mielőtt bárki betámad nem igazán érdekel ez az AMD vs Intel cicaharc a fórumokon, csak próbálom felhasználói szemmel az árakat és teljesítményt nézve a tényeket kezelni.

    Nekem is jelenleg AMD-m van, de azért mert kell a 8 mag a munkám miatt és nem volt kedvem vagyonokat kiadni egy prociért, ha Intelt megkaptam volna jobb áron hasonló teljesítménnyel akkor azt veszem.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák