Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nvyktor

    aktív tag

    válasz bambano #37 üzenetére

    @bambano: én a 1995. évi CXIX. törvényre gondoltam.
    "3. § (1) c) más, ugyanazon tevékenységet végző személytől vagy szervtől adat átvételével, amennyiben az érintett az adat átadását az erről szóló előzetes tájékoztatás után nem kifogásolta, vagy tiltotta meg"

    Én még nem kaptam ilyen előzetes tájékoztatást senkitől...

    ugyanennek a d) pontja:
    "adat igénylésével a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló 1992. évi LXVI. törvény (a továbbiakban: Nytv.) hatálya alá tartozó nyilvántartásból az Nytv.-ben meghatározott feltételekkel, feltéve, hogy a polgár az adatainak kiadását nem tiltotta meg [Nytv. 2. § (1) bek.]."

    Vagyis a személyes adatok beszerzésének másik forrása a KEKKH.
    Ezt külön meg kell tiltani, hogy ne használhassák.

    17. §, szerintem te is erre gondoltál (hivatkozik a Grt-re), ahol kimondja többek között, hogy magánszemély esetén kell az előzetes hozzájárulás.

    A vonatkozó jogszabályok értelmében ma már nem opt-out rendszerű a DM.
    De tőlem soha senki meg nem kérdezte, hogy adok-e hozzájárulást az adatkezeléshez, csak jönnek a reklámok folyamatosan. Amikor megkérdezem, hogy mégis honnan, hogyan szerezték az adatokat, arra persze nincs normális válasz. Erre értettem azt, hogy nem sikerült normálisan megoldani, nincs kontroll fölötte.

    A hozzászólásod többi részével egyetértek, bár ne gondoljuk, hogy csak az amcsik akarnak megfigyelni.

    @floatr: pont attól vagy neki értékes, hogy eladhatja, akár magát az adattömeget, akár az adataidra épített szolgáltatását.
    pl. AdWords pont ezen alapul.

    [ Szerkesztve ]

    Védd a fákat! Egyél hódot...

Új hozzászólás Aktív témák