Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz Sinesol #40 üzenetére

    Linux sem vállalati irányítású, a BSD még annál is nyitottabb. Mégis linux, vagy BSD alapú szinte minden telefon, tv, a szerverek jelentős része. Amikor a cégeknek érdeke, hogy támogassanak valamit akkor támogatnak. Jelenleg gombokért vehetnek ARM licence-t, így nincs értelme másban gondolkodni. Ha ez nem így lesz akkor majd megnézik mi legyen. Ha a RISC-V nem nagyon szar akkor felpumpálják gyorsan. 10 éves távlatban nem hiszem, hogy stratégia váltásra lenne szükség. Az NV-nek is évek kellenek amíg saját termékvonalat épít erre a "felvásárlásra". Addig nem fog senkivel szívózni, mert valamiből élni kell. Aztán majd kiderül. Van ideje mindenkinek alternatíván gondolkodni.

  • strogov

    senior tag

    válasz szmörlock007 #49 üzenetére

    Nem kell hozzá az amcsi flotta. Nem véletlen, hogy csak szájkarate van a sziget és kína között. Tajvan gyakorlatilag felkészült, hogy a teljes lakosságot feláldozza egy invázió esetén. Csak a part környékén annyi vegyifegyver van, hogy a támadók legfeljebb ólom tömbben jutnának el a partig. A hagyományos védelemről ne is beszéljünk. Minden nemzetközi fegyver egyezményt leszarnak ha védekezésről van szó.
    Az, hogy egyébként ott állomásozik a teljes dél-kelet ázsiai amcsi flotta csak hab a tortán. Nem igazán hisznek abban, hogy megvédik őket.

  • strogov

    senior tag

    válasz #52931072 #51 üzenetére

    Kommunizmust sok helyen megpróbálták akik hittek benne. Sajnos az alap emberi természettől idegen, így nagy tömegben sehol sem működik. Eltorzul, és valami egészen más lesz az amit továbbra is kommunizmusnak hívnak. Kínában sem kommunizmus van. A császárság (türannisz) egy formáját menekítették át, ahol a császár haláláig teljhatalommal uralkodik, majd az arisztokrácia új császárt jelöl ki.

    A kommunizmus kis közösségekben működhet. Legközelebb talán az amish-ok vannak ehhez. Közösen dolgoznak a közösségért, és mindenki a szükségleteinek megfelelően részesül a közösség javaiból. Nincs egyéni vagyon felhalmozás. A múlthoz való ragaszkodásuk meggátolja, hogy bárki túl sokat akarjon.

    Megjegyzem a demokrácia (is) alapvetően hibás rendszer. Egyetlen előnye, hogy fenntartható az egyén "szabadsága" miatt. Nem véletlen, hogy arisztotelész a politeiát mint jó rendszert helyezte szembe a demokráciával ami rossz. Viszont politeia már nincs. Az emberek nehezen viselik a cenzust, és a vezetőknek is előnyös ha szélesebb a szavazó közeg.

Új hozzászólás Aktív témák