Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csendes

    őstag

    válasz #06658560 #91 üzenetére

    Intel megpróbált a mobil (telefon, tablet) piacra betörni) a CPU/SoC-okkal. Egy ideig minden bizonnyal veszteséggel adták tovább a gyártóknak ezeket. És hatalmasat buktak. Valószínűleg azért, mert a teljesítmény/teljes költség mutatóban lefelé rosszul skálázódtak a processzorok az ARM-hoz képest. AMD ezzel gyakorlatilag nem is próbálkozott. A felhőben pedig a rugalmasság alapkövetelmény, mivel a számítási igények is folyamatosan ingadoznak. Nem a CPU architektúra a lényeg, hanem a felhő működtetése a lehető leghatékonyabban (vagyis a legolcsóbban). Jelenleg az x86 egy olyan érett technológiának tűnik, amit bizonyos felhasználási célokra hegyeztek ki és ahol nagy ugrások nem várhatók a felhő számára kritikus mutatókban.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • b.

    félisten

    válasz #06658560 #91 üzenetére

    abban a válaszban le is írtam szerintem miért. Mert nem átjárható különböző platformok között és azt gondolom hogy amennyira várják sokan ARM betörését a desktop piacra ez szerintem elöbb utóbb meg fog történni,de X86 alapon nem lesz mostanában igazi mobilsocés elterjedt több milliárdos felhazsnálóbázis.
    Ha ARM elterjed HPC és Workstation területen megkapja a megfelelő sebeségű X86-64 fordítót onnantól az X86 nak nem látom igazán előnyét miért is lenne jó ha különböző achtektúrára kellene optimalzálni egy egy szoftvert, ha elég egyre és az szinte minden platformon elérhető lesz, csak a hardveres teljesítmény határozza meg a futását.
    Nvdia szeriuntem ebben most lökést tud adni.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák