Új hozzászólás Aktív témák

  • 0P1

    aktív tag

    válasz dajkopali #19 üzenetére

    Nagyon nagy +1...
    Sokkal gazdaságosabb és ésszerűbb lenne bérelt autók használata.

    csak hát ott van az emberekben a hülye birtoklási vágy, persze én is vizet prédikálok és bort iszok, minap én is megvettem 7 milláért az új kocsit, pedig előtte asszonynak bizonygattam számításokkal alátámasztva, hogy soha nem fogja behozni az árát (pedig én tudok is és szeretek is vezetni) , de sokkal jobban járnánk, ha az évente 3-4 hosszabb utazásra ( ahol még a repülő nem kifizetődő), autót bérelnénk, heti/havi nagybevásárlást akár házhozszállítással inténznénk, akár taxival, de ha nagyon muszáj, végszükségre ott a régi Suzuki, munkába járásra meg ott a BKV (asszonynak) , én meg bringával járok amúgy is mindenhová... Dehát hiába beszél az ember, a fő érv nála, hogy ami a tied, az biztosan megvan, nem veheti el senki.

    ez a birtoklási vágy különösen kelet-európában jellemző, a régi szoci országokban, nyugaton az is teljesen normális, hogy az ember akár élete végéig bérlakásban él, sokkal jobb életkörülmények között, mintha venne magának egy ingatlant sokszázezer dollárért/ fontért / euróért, és nyögné élete végéig a törlesztőrészleteket, hogy ne maradjon semmi az életre. Idehaza meg inkább felveszik a lakáshitelt, eladósodnak egy életre 20 éve korukban, és utána a szart is megeszik 30 éven át, hogy kijöjjenek, és költik a felújításra/karbantartásra a törlesztések után a bérükből fennmaradó keretet, aztán ha egész életükben elég jól meghúzták a nadrágszíjat, nyugdíjas korukra lesz egy ingatlanjuk, amin nincs jelzáloghitel, és elkezdhetik élvezni az életet. Gratulálok.

Új hozzászólás Aktív témák