Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz tildy #56 üzenetére

    Van, de a hivatalos levelezés döntő része mégis közönséges levélként jön-megy. Éppen most beszéltem egy kint élő barátommal, aki még anno mesélte, hogy a letelepedési és vállalkozási regisztrációs ügyei mind egyszerű postai küldeményként közlekedtek, most pedig a járvány miatti személyes és vállalkozástámogatást kellett leleveleznie, és az egyébként baromi fontos iratokat is simán csak bedobták a postaládájába -- hiszen ha egyszer feladta a hivatal, akkor mégis miért ne érkezne meg másnap?

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz tildy #58 üzenetére

    Nem tudom, hogy milyen leveleket kaptál, amiket alá kellett írnod, és nem is állítottam olyat, hogy nincs ilyen.

    Ellenben most felhívtam három Angliában élő ismerőst (jó apropó volt beszélgetni velük egy kicsit), egy bennszülöttet, egy kb. 1995 óta kint élő, már akkor EU-polgárt és egy pár éve kint dolgozó hazánkfiát, és egybehangzóan állítják, hogy a Royal Maillel mindig is aláírás nélkül kapták a hivatalos iratokat, és senkinek eszébe nem jutna kétségbe vonni a kézbesítést.

    Ez ugyan nagyon régen volt, de amikor én tanultam kint, az egyetlen hivatalos küldeményt, ami mellesleg a legális kint maradásomat biztosította, simán bedobták a kollégium postaládájába.
    Csodálkoztam, a kelet-európai diákok is csodálkoztak, a britek meg azon csodálkoztak, hogy csodálkozunk.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák