Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagy Gábor

    tag

    Látom, többen félreértik a Beagle korlátait, és nem értékelik néhány nem feltétlenül szembetűnő előnyét.
    Előrebocsátom, hogy kora tavasszal kaptam Berlinben élő sógoromtól egy ilyen kis kütyüt, és azóta használom/tesztelem. Szóval indulatok és előítéletek nélkül a tények.

    1. A valóban fapados készülék meglepően jól olvasható szövegmegjelenítést kínál. Ehhez persze az kell, hogy a hozzá tartozó androidos vagy egyéb kütyün a Beagle-re való feltöltés előtt beállítsuk a megfelelő betűméretet a textr programmal. Betűméretet állítani ugyanis magán a Beagle készüléken már nem lehet.

    2. Nem hiányzik sem a WiFi, sem a kábeles összeköttetés, sem a memóriakártya-csere lehetőség. Nem egy villám a könyvek feltöltése, illetve a feleslegessé vált olvasnivaló törlése, valóban hosszú percekbe telik. A BlueTooth kapcsolaton keresztüli feltöltés tehát lassú, de ha nem cserélgeted naponta az olvasnivalóidat, ez kevéssé zavaró. Én például egyéb teendőimet intézem, amíg ez zajlik, és nem azon görcsölök, hogy miker fejeződik végre be a művelet.

    3. Ami vacak, méghozzá nagyon, az a hozzá letölthető/letöltendő szoftver és sajnálatos módon a textr könyváruház weboldala. Keresni alig lehet, a megjelenítés primitív, működése lassú. Telepítettem PC-re (Win7 alá) és Samsung Galaxy Mini telefonra. Tabletem, Apple készülékem nincs, a Win8-at mellőzni igyekszem, ha tudom.

    4. A kínált majd húszezres ár nevetséges, főleg ha a 39 ezerért kapható Kindle olvasóval hasonlítom össze. A 8900-es akciós készülékvásárlással együtt járó ár már jó lenne, de én Telenoros vagyok, és csak ezért nem lesz T-Mobile előfizetésem aranyárban, egy két év hűséggel lekötött magas havidíjjal.

    5. Aki az áruházban (ingyenesen!) regisztrál, annak ottani saját fiókja nem csak az áruházban beszerzett könyveit tárolhatja, hanem oda a máshonnan beszerzett könyveinket is feltölthetjük, s ezeket tudjuk a mobilra, tabletre, majd a Beagle készülékre az épp meglévő szabad helyekre feltölteni. Ez sem egy villám, egy kissé túl is van bonyolítva, de működik.

    6. Van azonban valami, ami a kis fapados kedvencem mellett szól. Ez pedig a két AAA ceruzaelem, ami ellátja. Nem kell naponta vagy hetente töltögetni. Nem probléma, ha útközben lemerül, mert egy elemcsere fél perc alatt lezavarható, ha van tartalék elempár a táskámban/zsebemben. Az persze egy vevőcumi, hogy egy évig elég lenne benne az elem, hisz egy átlagos német olvasóval számol, aki évente max. 5 könyvet lapoz/olvas végig. A betárazott elempár épp ennyire elegendő szuflát ad neki. Ha többet olvasok vagy sokkal többet lapozgatok, akkor hamarabb kell csereberélni az elemeket. Ez azonban kibírható, sokkal könnyebben, mint a többi, saját, speciális akkut vagy USB töltőt alkalmazó ebook olvasó esetén. Egy hosszabb vonatúton (pl. Budapest-Badacsony 4 óra vasúton!) nem szokott lemerülni, s ha mégis, egy perc múlva, az új elempárral már folytathatom is az olvasgatást.

    7. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nem jelzi a kütyü, hol tart a töltöttség. Ha eljutok az első elempár lemerüléséig (ez lassan várható), akkor megtudom, mik is a látható tünetek, illetve üzenetek. Már ha lesz ilyen.

    8. Nincs kábel, nincs töltő, ezeket nem kell magammal vinnem. Nincs WiFi, a BlueTooth is csak akkor él, ha feltöltést vagy törlést végzek, tehát a vezeték nélküli kapcsolatok feleslegesen nem szívják le az elemeket. Kipróbáltam, hogy elemcsere esetén is megőrzi a feltöltött könyveket. A lemerülés tehát nem jelent adatvesztést.

    [ Szerkesztve ]

    dr. Nagy Gábor

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz dejaris #19 üzenetére

    A Galaxy Mini telefonomon szoktam olvasgatni, mert alkalmas rá, és mert nem kell külön kütyüt magammal vinnem. Az a gond vele, hogy olvasáskor gyorsabban merül. Az említett badacsonyi vonatúton nincs miből tölteni, mert a netbookom akkuját nem akarom erre pazarolni. Az is csak 4 órát bír, ha óvatosan használom. Szóval hiába lenne egy Kindle kütyüm (álom, álom, édes álom...), ha nem lenne a lemerülésekor a közelben valami betáp, azaz egy PC, noteszgép, netbook vagy egyéb USB táplehetőség.

    dr. Nagy Gábor

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz doc #24 üzenetére

    A szívemből szóltál. A Beagle NEM tablet, hanem egy fapados ebook olvasó. Nem hasonlítandó, nem hasonlítható tabletekhez, sőt egy sor más ebook olvasóhoz sem.

    Gyerekkoromban még olyan mélyértelmű "reklám" szövegekkel találkozhattam, mint cipőt a cipőboltból, és hasonló szépségek. Erre történetesen illik. A fapados Beagle se nem több, se nem kevesebb, mint egy minimál ebook olvasó.

    BT adatátvitelhez bármi jó, ami rendelkezik internet eléréssel és van rá textr program. Én a mobilomat használom erre, de használhatnám a netbookomat is, vagy egy BT adapterrel az asztali pécémet. Mivel tabletem egyelőre még nincs, ez kiesik.

    Ha utazom, csak feltöltöm az aktuális öt kötetet, amire szükségem lesz, és nem kell aggódnom a lemerülésért, és a telefonomat is csak telefonálásra használom, a netbookomon pedig dolgozom, ha arra van szükségem.

    dr. Nagy Gábor

Új hozzászólás Aktív témák