Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz sb #33 üzenetére

    nem állítom, hogy lehetetlen netezni 2 magon, csak azt állítom, hogy "rossz" juzerexperiensz és nem csesznék ki egy ismerősömmel se, hogy ilyen celeront ajánljak a gépébe... :)

    +átlagjózsi nem 3 tabon netezik ;) és átlagjózsit se hiszem, hogy zavarná, ha kicsit pörgősebb lenne a netezés, ha 4 magja lenne.... ;)

    IPC - a mobilodon az oldalak nagyrészének a mobilváltozata töltődik, a chrome agresszívabban öli le az épp nem nézett tabokat, stb stb stb. És nem tudom melyik telóra gondolsz, de mára a legtöbben 4-8+ mag található, szal 1-1 keményebb tab nem küldi padlóra a socod (de ha csak 2 magod volna..... ;) )

    egy virusirtó, ami monitorozza mind a 7-10-20 tabod, nem hiszem h elvan 0.3%-al ..... ;)
    én azért szoktam láni a task managerben az enyémet a top10-ben ;)
    és amugy az átlag cpu usage az ilyen másodperces frissülésü, ettől még tüskék lehetnek... és ha a w10ed átlag 100 processze/300 threadje csupán a 2 magra kerül, könnyen belátható, hogy rosszabb lesz a UX, mint ha ugyanez 4-en oszlana el...

    intel 4/8as cpu 3.5+ ghz, 16gb ram, ssd

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • Qkackca

    őstag

    válasz sb #36 üzenetére

    [kép] , i5-520m, 2x4gb ram, ssd, bő 2900 tab :D. A háttérben megy egy java alapú letöltés kezelő is, azért vegyük figyelembe, bár az perpill idle, csak a ramot eszi
    Ott megy a yt is legszélén, oldalon belül görgetve felmegy akár a 30%-ra is, a 6-8%-ról, ha a tabok között görgetek, akkor akár 40%-ra s felugrik.
    Olyan 2800 tabig teljesen normális, reszponzív a böngésző, most már időnként belassul azért. ;]

    http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

  • arty

    veterán

    válasz sb #50 üzenetére

    nekem rossz (volt), amikor anyáméknál megpörgettem az index.hu-t ;)
    ezért tettem idézőjelbe... (anyám nem panaszkodott, nyilván, de ő nem is a 4/8cpumag és dupla ram mellől ült a saját gépe elé, nem tudja, hogy mennyivel gyorsabb is lehetne az egész, vagy ha az is lenne, tökmindegy, mert idősebb lévén amugy sem kattintgat összevissza, megfontoltan netezik :D )

    tisztában vagyok az IPC fogalmával, és csak azért írtam bele ebbe a kommentbe, hogy lásd a kommented melyik szekciójára reagálok ;)
    tehát, amit mondani akartam: ha egy tab kihajtja az 1 cpu magodat maxra, mikor marad több "szabad" magod minden másra: ha 2 van vagy ha 8? ;) az ellen nem véd a 8 mag se, ha egy tab minden elérhető magot maxra teker, nyilván... (nem tudom hogyan osztja el a (mobil)chrome az erőforrásokat, hogy ilyen előfordulhat-e egyáltalán)

    dolphint nem ismerem, de biztos valami csodabrózer, ha desktop weboldalakat is gyorsan kezel a kis béna arm cpukon is ;)

    tüsketéma: fél mp tüskét megérhetsz, a task mgr-ben meg nem látod (vagy legalábbis nem látod 100% cpu terhelésnek). és azért érzed - talán - meg, mert 2 magod van és pont a tüskésen futott valami olyan, amin az "akadást" érezted. több mag mellett csökken az esély arra, hogy pont az "akadjon", amit meg is érzel. (lehet nem jól magyarázom mire gondolok, nyilván nem óriási dolgokra kell itt gondolni, egyszerűen ez csak ilyen "érzés", mármár hifista hallucináció :DDD , hogy a nagygépen jobb netezni.)

    nade feleannyi magon mégiscsak az overhead is kétszeres lesz... plusz nyilván, amikor egy program éppen sok cpu erőt kér, a másik, aki előtte a 100mhz-el bőven elvolt, most talán annyit sem kap és azt esetleg már megérzed... hiszen 2(!) magod van, 50-50 az esély, hogy együtt fut-e két UX szempotnból fontos-érzékeny + komolyabban is terhelő thread, vagy sem

    baromi szubjektív dolog ám ez a "kinek mi a rossz" vagy kevés, szerintem a "vitánk" megoldása is ebben keresendő. látszik a képemen, hogy 36% terhelésnél járok a 4/8as i7-en, nem hiszem hogy 2 mag mellett ez ne lenne érezhetően lasabb.... már akkor is, ha a magasabb overheadet nem is nézem és csak "felszorzom" a 36-ot... a gép sebessége nem olyan, hogy 99%-ig hiperreszponszív, majd az utolsó 100. százaléknál "megáll"...

    (#53) Busterftw wow, rendesen átalakult a piac. kimondottan rossz vírusirtó már nincs is... még a mcafee se :D (jópár éve elfelejtettem nézegetni, amikor az avast utódját kerestem.. de azért ez nekem nagyon fura, érzelmileg a mcafeet ma is ugyan ugy gyűlölöm, mint 5 éve :D )

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák