Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibaimp

    nagyúr

    válasz Yeffy #34 üzenetére

    Jogos! Úgy legyen.

    A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

  • Panda01

    tag

    válasz Yeffy #107 üzenetére

    Azert az ellovasnak mindig be kell mutatnia az elsoseget valahogyan. Ha kb. tudtak az Amd karik teljesitmenyet, akkor az blama lett volna, hogy kijonnek az Amd karik es kb. a semmibol elagyaljak a 2080ti-t. A nep megorul ennek es elkezdik felvasarolni az Nvidia 2000-es szeria helyett, szoval szerintem az Nvidia ugy gondolta, hogy kijonnek elobb, lesz par hetuk, hogy a nep amuljon a szerian es epekedjen a kartyak utan, a hianyt majd megmagyarazzak, de meg mindig ok lesznek az elsok. Raadasul a 3090 biztositja a tront is, szoval azt dragan is adhatjak. Aztan a keszlethiany ugyis elul idovel, mikozben vegig ok ultek a tronon, a big navi nem tudta atvenni az elsoseget. Azert sokan ugy tekintettek a big navira, mint a messiasra, arra a kartyara amivel az Amd a ryzenekhez hasonlo fordulatra lesz kepes. Tehat ha a korai kijovetellel kihuzzak a big navi meregfogat, akkor a gpu fronton nem lesz attores az Amd reszerol, maradnak a tisztes masodik helyen. Aztan jott 6900 jo aron, amire kizartnak tartom, hogy szamitottak az Nvidianal.

  • Panda01

    tag

    válasz Yeffy #111 üzenetére

    Igen, nagyon ugyesek voltak. Bevallom, nem szamitottam arra, hogy ilyen jol fognak szerepelni. Nekem raadasul a ray tracing teljesitmeny sem fontos, a konzol sem opcio, mikozben tavaszig is varhatok, tehat az, hogy az Nvidia is ugy erzi tennie kell valamit kulon orom.
    Mivel nagy valoszinuseggel amd procit veszek majd, igy ez a kozos memoria hasznalat a gpu-val is nagyon tetszett. De a Rage mod is, mert egyaltalan nem tudom hogyan kell tuningolni ill. azt nem is mernek, de a szoftverben egy gombot mar be merek nyomni, foleg ha a gyarto szerint is az teljesen oke.
    Mindezektol fuggetlenul az Nvidia szerintem tavasszal igyis-ugyis kijott volna a super/ti valtozatokkal, csak most ez mar nem opcio, hanem kotelezo.
    Bar az off hataran vannak a hozzaszolasaim, de azert elmondom, hogy arakkal kapcsolatban szerintem nincs olyan nagy baj, mint amilyennek erezzuk. 2007ben a 8800gtxet vettem 140k penzert, az volt a csucskartya, azt ha a minimalberre vetitem, akkor 2020-ra a 300k+ penz teljesen okes, ha erre meg a forint gyenguleset is hozzaszamoljuk, akkor a 400k penz sem tulzo. (Persze egy ez elnagyolt osszehasonlitas, azert szakmailag nem teljesen helytallo) Tehat ha a "nem erdekel mennyibe kerul" kategoriat nem nezzuk, akkor a csucs kartyara kb. ugyanannyit kell sporolni, mint regen. Persze 1-1 generacio kozott lehetnek elesebb valtasok (mert pl. nincs eppen konkurencia a felso osztalyban), de alapvetoen aranyaiban nem dragulnak a kartyak, csak az arcetli konnyfakaszto.

Új hozzászólás Aktív témák