Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    válasz sz.balazs.95 #132 üzenetére

    Csak 2 a teljesség igénye nélkül:
    Anno Galaxy S(1): a touchwiz meg úgy a gyári Samsung rom(ok) használhatatlanok voltak. Talán mára már az S6 kezdi kinőni ezeket, de azért pace-maker szabályzó még mindig befigyel hátul mert az kell :DDD
    Most a legújjab egy Sony Xperia Z2 volt. Na ő hívás közben hol nem aludt kel a kijelző és nyomkodtam a fülemmel mindent, vagy elalut de akkor ha elvettem se tudtam visszahozni, nem tudtam kihangosítani letenni a hívást semmit. A kamera a mai napig (családtag használja azóta) tök random crashel. Érthetetlen random szaggatások az amúgy vajsima animációk közt, egy Snapdragon 801 -en? Ne hülyéskedjünk már..
    Mindkét készüléknek volt hardveres hibája is, a Z2 hátlapja kezdett leválni (köszi ezt egy vízálló telefonnál :C ), a kijelző csálén volt beragasztva, 1 pixel hiba gyárilag, a szerviz meg szart a fejemre és röhögött jókat. A kamera túlmelegszik 4k felvételben és attól is crashel.
    Én azt remélem, hogy lassan kinövik ezeket a betegségeket. Most pl. nagyon szemezek egy Galaxy S6 -tal mert őszintén nagyon tetszik, az akksi ideje evlileg brutális, és jól összerakottnak tűnik, végre talán összejött a Samsungnak valami értelmes, a külföldi review-ok is ezt sugallják.

    Ami úgy nagy általánosságban hiányzik nekem a droidból és sajnos szerintem sosem lesz meg:
    - rendszerszintű integritás, uniformitás mindig mindenhol (kinézetre gondolok főként)
    - backupok ios szintű kezelése (rányomok 1 gombra, feltölti a felhőbe az összes beállítást, appot, még az ikonok helyzetét is az "asztalon", és bárhol bármikor egy bármilyen másik újabb nagyobb kissebb iphone-ra letöltöm és konkrétan ott tartom a kezemben a régi telefont minden utolsó karakterrel együtt). Ez jóltudom lehetetlen a rengeteg gyártó sokféle egyéni megoldása és stb miatt, de azért pl. legalább gyártón belül működhetne. Ez nekem a Sony X2 -vel még úgy sem jött össze, hogy saját magára visszaállította volna sajnos. Igaz ez még 5.0 előtt volt, ki tudja mit hoztak be, úgy láttam sok érdekes újdonságot.

    Na, szóval megvannak az indokaim sajnos, pedig én tényleg szeretnék egy nyílt világban élni, szívben-lélekben a FOSS -t támogatom és használom ahol csak lehet, munkára is. Mondjuk az Android sem éppen teljesen ilyen, de majd talán egyszer, vagy az Ubuntu Touch. Álmodozni csak lehet :))

    Elnézést a hosszú offért, utolsó volt, innentől max privátban válaszolok ha még erre is írtok valamit :R

Új hozzászólás Aktív témák