Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz mihellers56 #80 üzenetére

    és mi ad hasonló teljesítményt amit könnyebb lehűteni? 10.gen intel is pokoli forrófejű, a 11.genről is kiderült most, hogy nem lesz hűvösebb.

    persze, kérdés mi az a hőmérséklet amit te jónak tartasz, azért nem főzik meg magukat a modern CPU-k, és nem 20C°-ra kell lehűteni őket (mondjuk az beépített hőmérők 50C°alatt nem is pontosak)..

    az egyetlen probléma a 5800X-el az lehet, hogy "féloldalas" a hőtermelés, és a cpu egyik fele jobban melegszik mint a másik (valami vaporchamber-es hűtő vagy cpu kupak kéne rá).. így csak kevés CPU hűtő tud igazán hatékonyan működni.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz lemusz #139 üzenetére

    és "nagy magból" továbbra is 8 lesz a maximum, így a 16magos "mainstream" cpu ellen semmi se jön.. a 12magos zen3 ellen is kérséses, hogy hogyan szerepel majd az "új mag".
    itt esélyes, hogy évekik AMD dominancia lesz desktopon. max "budget" értékben lehet jó vétel az intel ha a big-little rosszul működik majd együtt (és nem néz ki jól, hogy eleve terveznek kismagok nélküli variánst desktopra... nem tűnik így meggyőzőnek, hogy lesz értelme ott). Tényleg maximum notebooknál, bár a hatékonyság még mindig kérdéses, lehet többet lehet elérni kisebb nm-es gyártástechnikával).

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz arn #150 üzenetére

    A mostani helyzet kicsit inkább most olyan mint a Core2 VS Phenom (1) (fordított szerepkörben)... csak Alder Lake nehogy bulldozer legyen ténylegesen (AMD-nek nem jött be a tradicionális irány "megreformálása")

    én mindenesetre jól elvagyok 12 (gyenge) maggal ;] (az össze teljesítmény "ideális esetben" valahol az 5600X szintjénél van ... plusz/mínusz 10%)

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz gidalight #167 üzenetére

    kivéve, ha átlag "asztali" alaplapod van, mert akkor "elfelejt" visszaállni alapbeállításban a legtöbb alaplapnál (csak OEM-ek vannak ezügyben szígorúan fogva intel részéről).
    Persze be lehet állítani, hogy visszavegyen X idő múlva (ahogy intel "ajánlja", de közel se ez az alap, nem sokan állítják ezt át utólag).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Busterftw #172 üzenetére

    csak a jelenlegi intel 14nm közel se olyan tranzisztorsűrűségű mint az első 14nm-es példányok (hogy magasabb órajelre is képes legyen a node, csökkentették a tranzisztorsűrűséget, és egy-egy sram cella hiába majdnem akkora mint egy 7nm-es cella, ha a szigetelés és más alkatrészek vastagsága össze se mérhető.

    10nm-en is többször is "lazítottak", hogy egyáltalán gyártható legyen, így TSMC 7nm-ével össze se vethető (főleg, hogy utóbbi már "jobb javított" változatot használ azóta).

    7nm-re máig csak ígéretek vannak, de az alapján, hogy intel puhatolózott TSMC-nél bérgyártás szempontjából, az se biztos, hogy olyan jól áll (és már késik az is).

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Busterftw #184 üzenetére

    nem kizárólag a TSMC érdeme a 7nm AMD cpu, a technika alapját ő adja, de ki kell ismerni azt a technikát és a TSMC és AMD mérnökei közösen kell dolgozzanak egy-egy termékkel, hogy lehetséges legyen legyártani (hát még értelmezhető teljesítmény kisajtolni az eszközkészletből).

    intelnél a 14nm-en a tranzisztorsűrűség nem, hogy nem javult az első variánsok óta, még rosszabbá is tették, hogy nagyobb lehessen az órajel (finomodó technika+vastagabb "szigetelő" = nagyobb órajel). 10nm-re szintén igaz ez, mert az eredeti tervekkel túl nagy volt a selejt arány (ezért sem versenyképes teljesen a TSMC 7nm-ével).

    de pont nem az sram rész a legbonyolultabb egy-egy CPU esetén, de a leghasonlóbb elem a 2 gyártó között összehasonlíthatóság szempontjából (és egyben nagyon fals eredményt tud adni, hogy milyen szintű a technika mérete). mert lehet ő csak alig X+10% 14nm-en a 7nm-hez képest, de lehet a szigetelők, a tranzisztorkapuk, a rétegek skálázódása hatalmas különbséget okoz a végére.
    Ezek a számok nem jelentenek "valódi" méretet önmagában, több részt összehasonlítani sincs sok értelme külön-külön, mert az összképet kell vizsgálni. Egyik-másik technika lehet jobb ebben vagy abban a másiknál (vagy nagyon hasonló), ez sokban számíthat az alapanyagoktól és használt technikáktól.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Frawly #234 üzenetére

    hát a VGA... tavaj nyár végén szemeztem az 5700XT-vel (hogy nekem elég lenne utódnak az RX470 helyébe).. de gondoltam megvárom az újgenerációs kártyákat, hogy lejjebb menjen az ára mert sokaltam kicsit a 100-110eFt-ot érte (megvehettem volna, de "miért vegyem meg drágán, ha úgy is olcsóbb lesz az új generációs kártyák után), gondolatmenetem volt ... hát, nem kicsit tévedtem...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák