Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz Chaser #64 üzenetére

    "nv-nél samura gondolsz szerintem"
    A kriptopiac beszakadása után csökkentené rendeléseit az AMD és az NVIDIA
    Erre gondoltam. Amennyire én tudom, nem jártak sikerrel, legalábbis ilyen hírt nem láttam.

    "ezek rendben vannak, de se az nv se az amd nem hülye, belekalkulálták ezt"
    Ami most történt/történik, azt nem lehetséges pontosan belekalkulálni. Vannak olyan piaci törvények/erők, amivel a legversenyképesebb szereplők sem tudnak néha mit kezdeni. (másképp soha nem látnánk hibás döntéseket, csődöket nagy cégektől ugyebár... nem tévedhetetlenek, ráadásul sokszor a körülmények is kötik őket) Természetesen voltak sejtéseik a kriptopénzek korábbi ciklusaiból, de nem tehetnek mást, mint hogy maximális kapacitáson értékesítenek, amíg brutális túlkereslet van. Nincs előre pontos dátum, hogy hopsz, ekkor van vége, ezért próbálnak profitot maximalizálni. Persze temérdek elemzőjük van, hogy legalább nagyjából be tudják lőni, mikor kell behúzni a vészféket, de ezzel mindenképpen késnek valamennyit, mert gyakorlatilag kényszerítve vannak arra, hogy késsenek, így lett megmaradó raktárkészlet. Így is jobban járnak hosszú távon (hacsak nem lövik brutálisan túl), mint ha óvatoskodnának és nem gyártanának annyit akkor, amikor mindent felszívnak tőlük.
    Szóval eddig kaszáltak, nem is kell őket sajnálni, de nem tartom kizártnak, hogy most kicsit visszaadnak belőle.
    A forint gyengülése ahogy írod, az rányomja a bélyegét a dologra, nem vitás. Annyi különbséget látok ahhoz képest, amit írsz, hogy lehet itt majd MSRP alatti árral is számolni a fentiek eredményeként. (az aktuális szériánál mindenképpen, nem is kicsit, a következő szériánál pedig valszeg pár hónappal megjelenés után - az elején azért elveszik a pénzt attól, akitől el lehet, ez is biztos)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák