Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sakto

    őstag

    válasz kwzatz #23 üzenetére

    Persze ha csak nem ingyen van az áram,bár szerintem a kicsik szálnak ki.
    És akinek már rég visszahozta a gép árát, az per pill kivár. És tök mindegy hogy mennyit hoz/nap

  • S.Copperpot

    tag

    válasz kwzatz #59 üzenetére

    Ebben igazad van, de itt érzek némi opportunity cost-ot... várhatsz tovább, és közép-hosszú távon egész biztosan esni is fog egy konkrét típus ára. Viszont időközben az adott típus relatív teljesítménye is csökkenni fog, a kurrens AAA címek teljesítmény-igényéhez képest. A gyakorlatban ezt úgy értem, hogy pl. várhatsz, hogy az 5700-as még lejjebb megy árban, de ha mondjuk karácsonykor megveszed, akkor még mindig csak ott fogsz tartani, hogy lesz egy kártyád, ami nem tudja rendesen meghajtani a Cyberpunk 2077-et 1440p-ben, és RayTracing sincs, pedig az már akkor egy két éves játék lesz. (lehet, hogy a példa béna, remélem érthető, hogy általában véve mire gondolok "opportunity cost" alatt - meg gondolom az is érthetővé válik, hogy miért az 5700-esek mennek, és az NVidiák maradnak... :B )
    Amúgy érdekelne, hogy megérte-e végig bányászni... én múlt hónap végén abbahagytam (nálam már durván esni kezdett a profitráta), kíváncsi lennék a gyakorlatban hogy nézett ki a difficulty bomb... :))

    [ Szerkesztve ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • Chaser

    titán

    válasz kwzatz #59 üzenetére

    nv-nél samura gondolsz szerintem
    ezek rendben vannak, de se az nv se az amd nem hülye, belekalkulálták ezt
    persze végsőkig kivárnak nyilván bárminemű csökkentéssel, de nv-nél már láccik' kezdik érezni a vesztüket, de túlzásba azért nem viszik
    előző 1-2 évben rengeteget kaszáltak, most annyi történik hogy kevesebbet fognak, de ettől nem mennek az utcára
    nv-től idén egyelőre max 2-3 nagyobb modell érkezik, nem veszélyezteti a többi 3xxx pozícióját egyáltalán - de olyat is hallottam ,hogy csak 4090 jön, annyira nem követem -
    karácsony környékére taksálom itthon az apróért' vga-t promot a használtpiacon, de újaknál továbbra is tartom itt minden lesz, csak olcsóság nem - örülhetünk ha visszaállnak a 2020-as árak bolti cuccoknál az áreséssel együtt -
    valahol mondtam már, 5600x vs 7600x, mindkettő nettó 299 usd msrp-n
    ft-osítva megjelenéskor bruttó 117-120e ft-ért volt alzán 5600x akkori árfolyammal - ami pont takarta az msrp-t -
    mostani árfolyammal a 7600x 155-160e ft lesz
    ezt az árat nem az amd emelte meg, nem is a kisker/nagyker

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kwzatz #65 üzenetére

    pontosan, erre vannak az elemzők
    de lássuk be, ehhez 8 általános elég volt, mármint ahhoz a részéhez, hogy ez örökké nem fog tartani
    gondolom kapacitást akartak viszadobni amit a tsmc és samu nem üdvrivalgással fogadott : )
    elqrvultak, most megfizetik az árát, de gyanítom ha lebontjuk éves szintre még akkor is bőven jól jártak
    msrp alatt akkor adnak terméket mikor rengeteg van vagy már a gyártó lecsökkentette az msrp-t, ahogy pl az 5600x-nél is idővel
    igen ám, de ebben a helyzetben a vga gyártók mennyit fognak gyártni, látva már most az nv/amd hezitálását? gyanítom töredékét a bányalázhoz képest
    szerintem sok ok miatt még kevesebb igény lesz az új vga-ra, de legalább a konzolokra még nagyobb lesz a kereslet, valaki mindig jól jár - és ha így lesz az amd biztos nem könnyezik akkorát, ők gyártják a soc-ot a gépekbe -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kwzatz #72 üzenetére

    az borítékolható volt, hogy nem végtelen ideig tart ez, hanem véges lesz
    hogy mért az már politikát - is - érintene, szóval hagyjuk
    ennek a pontos idejét nyilván senki nem látta előre - bár megkockáztatom ez nem feltétlen igaz -
    de ezzel számolnia kellett a gyártónak, és ugyanúgy számolnia kellett egy "befektetőnek" - szerencsejátékosnak : ) -
    és igen, ehhez szerintem 8 általános bőven elég
    ahhoz már több kell, hogy kockázatelemzést csináljanak rövid/közép/hosszú távon, mint látható ez már nehézkesebb és az érthető is

    hogy az új szériákkal mi lesz az meg kiderül, gyaníthatóan nem lesznek olyan fényesek az eladási adatok mint az elmúlt két évben : )

    tomcat78
    igen, volt olyan is, és olyanok is akik szerint hamarosan buktázik
    emiatt is fenntartásokkal kellett volna kezelni, mert mi lesz ha..? na, megtörtént a mi lett ha

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák