Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz vicze #51 üzenetére

    Igen ez pont így van ahogy leírtad, nem azt mondtam, hogy azonosak, hanem hogy valamennyit fizet utánuk, te azt írtad, hogy Youtube és Spotify free lejátszás után nem fizetnek a cégek. Erre mondtam, hogy nem így van.

    Bocsánat, de hol írtam én ilyet? :F

    Pl. Spotify esetében a free-t nem tudja a reklám bevétel finanszírozni ezért veszteséges jelenleg, mivel túlnyomó többség a free-t használja.

    Engem ez zavar, mert letarolja a piacot a Spotify free-vel, de közben üzletileg képtelen pozitív mérleget hozni... Ez addig működhet, amíg valahogy tudja magát finanszírozni, de aztán a vége az lesz, hogy vagy drasztikus változtatást fog behozni a működésbe, vagy pedig felvásárolja valaki, aki szintén a működési rendszerbe fog beavatkozni. Akárhogy is, a jelenlegi üzleti modell hosszú távon fentarthatattlan...

    Amúgy Amazon is úgy tarolta le a piacot hogy 10éve veszteséges, de ez a piaci modelljük és működik. Spotify-ét meg eldönti az idő hogy működőképes-e.

    Az Amazon egy másik csodás buborékvár, sose fogom megérteni, hogyan nőhet egy ekkora cég ilyen nagyra, ilyen üzleti mutatókkal... :)

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • csabi63

    senior tag

    válasz vicze #51 üzenetére

    Én nem is tudom,meddig lesz ez így fenntartható pl. a Spotify esetében.A reklám sok bevételt nem hoz,a 15M előfizető tartja életben a szolgáltatást.A 45M free user-ből kellene minél többet megnyerni.De hiába olcsó,sőt a szegény országokban még olcsóbb,nehéz új előfizetőket szerezni.Ha szigorítanák a free user-ek hozzáférését,inkább eltűnnének.Ezáltal viszont a reklámbevétel is csökkenne.Ha ehhez hozzávesszük,hogy a zenészek nagy része sem elégedett az alamizsnával,nem látom,hogy így nagy jövője lenne.
    Az ideális az lenne,ha a szolgáltató,a zenészek,kiadók,felhasználók is elégedettek lennének.De ez kemény harc lesz.Talán az egyre növekvő konkurencia kitermel egy jó piaci modellt.Mert a jelenlegi nem életképes.Nem lehet az,hiszen veszteséges.

Új hozzászólás Aktív témák