Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz #16820480 #14 üzenetére

    Ez igaz, csak itthon erre még várhatunk úgy 10-15 évet, mire teljesen kiépül.
    A 3G mióta is "épül" itthon? Csak mert még az is annyira pocsék lefedettségű hogy elmondani nem lehet. Gyakorlatilag csak a nagyobb városok körzetében van. Azon kívül úgy kell vadászni.

    Múltkor mentem Veszprémből Pápára Google maps navigációval. Néztem a kis ikont és Vp-ből kiérve eltűnt a 3G, feljött a "G" meg volt ahol az "E". Majd mikor beértem Pápára, ott lett megint 3G. De ha megnézzük a T mobilos lefedettségi térképet (mert T-s vagyok), akkor is ugyanezt tapasztaljuk.
    Márpedig a 3G-nek épp az lenne a lényege, hogy biztosítja a szélessávú elérést mégis mobilak tudunk maradni. Na de így? Ha kilépek a városból mehetek vissza gprs-re? Vagy rosszabb esetben csak edge-re? Nem sok értelmét látom.
    A 4G meg még itt sem tart. Az max BP környékén elérhető. Ergo a lakosság 80%-a egyből kiesik a körből.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz #16820480 #16 üzenetére

    Nekem végülis csak a lefedettséggel van bajom. Értem én, hogy a nagyvárosoknál éri meg ilyenbe beruházni. Ez világos. Csak így meg nem látom értelmét.
    Hiszen városon belül ha megyek az általában rövid idő. És csak A-ből B-be megyek, nem körözök a városban egész nap. Legtöbb esetben pedig A-ban és B-ben is van wifi kapcsolat.
    Igazi szükség ott lenne a 3G-re amikor A és B egy-egy egymástól messze lévő várost jelent. És útközben kell valamiért a szélessávú net. Na a jelenlegi lefedettség pont erre nem alkalmas.
    Én is valahogy 2005-re saccolom. Szoktam nézni az indexes 3G tesztet. Eleinte még itt is igen gyatra volt. De a legutóbbi - asszem talán 2008-as? - már előrelépést mutatott. Megvolt a sebesség és a lefedettség is a városokon belül. A gond továbbra is az, hogy eltelt 6-7 év és ott tartunk, hogy a nagyobb városokban van 3G. Közöttük meg nincs.
    A 4G is akkor lenne jó, ha 90%-ban le lenne fedve az ország. Hiszen ha nincs, akkor továbbra is váltogatnia kell a telefonnak 4G-3G-2G között. És itt ugrik is az energiamegtakarítás. Szvsz.

Új hozzászólás Aktív témák