Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Sidorovich #18 üzenetére

    Viszont ez úgy tudom nem gyártói jótállás, hiszen nem az Apple közvetlen forgalmazza a terméket itt nálunk, így a 2 éven felüli +1 évet, amit a magyar törvény megkövetel, azt az iStyle kell adja, saját kontóra (amennyiben az Apple nem lenne elég nagyvonalú).

    hallador: Jelenleg az a helyzet, hogy választhatsz aközött, hogy bővíthetetlen, de passzív hűtésű gépet veszel jó hw-rel, vagy bővíthető, de sikító-fújtató kazánt veszel. Itt van előttem egy HP és egy Dell üzleti laptop, bővíthetők, sok garancia van rájuk, tele vannak portokkal, aztán amint elkezdesz vele valamit csinálni felvisít a venti, belassulnak, jól hallható a coil whine. és teljesítményben sem azon a szinten vannak, mert ezek "csak" i5-ök igp-vel. Persze árban nem voltak lényegesen az Air ára alatt.

    Noukoum: Szerintem ez amúgy a valutakockázat miatt (is) van, mert annyira nem stabil a forint, hogy ha tfh beárazzák 380-ra, és közben megszalad az árfolyam, akkor már nem jönne ki a matek, így meg van egy kis mozgástér. Vagy naponta módosíthatnák az árát az aktuális árfolyam fényében.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hallador #39 üzenetére

    Nálam egy Elitebook 840 G5 és egy Latitude 5500 van. Alapjáraton csendesek, de amint elkezdek valamit csinálni, jön a venti hangja. Néha egy Teams meeting alatt is már pörög szegény :( Ja és a Dellben szintúgy 8GB van, pedig IGP-s, és fut rajta Docker is (oké, nem egy full virtualizáció, de majdnem). De mivel céges, így akár forrasztott is lehetne a RAM, mert 99%, hogy nem fognak soha bővíteni benne :D
    Ráadásul ezekben nem is valami jobb SSD van, hanem le merném fogadni, hogy SATA-s.

    Jó, persze ezeken a Macbookokon nem futna semmi azok közül a sw-ek közül, amit használnunk kell (oké, Office futna, de kb ennyi), meg amúgy sem bírom a MacOS-t, szóval nem vágyom én arra, hogy egy ilyet kapjak a mostani laptopok helyett, de őszintén nem igazán tartom drágának a mai felhozatalban. A Latitude volt olyan 400 ezer körül ezzel a kiszereléssel, amikor kaptuk őket, az Elitebook nem tudom mennyi lehetett, de nem gondolnám sokkal olcsóbbnak. És oké, 3 év NBD az király dolog, de ha mondjuk a Dell csinálna egy olyan gépet, amiben ez az M1 chip van, W10 megy rajta és megmaradnak a portok is, na az király lenne. De ez az Intel proci leginkább fűteni tud, számolni már nem kevésbé.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hallador #52 üzenetére

    Kötelező autós példa, mert még nem volt: egy MX5 árában lehet kapni 7 személyes SUV-ot, és nézd már mennyivel nagyobb a csomagtere meg több ember fér el benne, meg többet tud vontatni. Cserébe felforr a hűtővíz ha folyamatosan tolnád neki nagy sebességgel, és parkolni sem olyan könnyű vele. 1500 literes csomagtér mindig nagyobb mint a 200? Igen. Szükség van rá? Biztos van akinek igen, de másoknak meg tök felesleges. Ha egy élményautó kell, akkor nem fogsz SUV-ot venni, mert vezetni jobb az MX5-öt, elfér benne 2 ember és a hétvégére való nyaralós cucc. Ha meg a 3 gyereket és a nagyszülőket akarod folyamatosan hurcolni magaddal az ipari árammal működő hajszárító mellett, akkor kelleni fog a SUV.
    Az teljesen mindegy, hogy ugyanannyiba kerülnek-e vagy sem.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Pingüino #73 üzenetére

    Azért elég sok grafikus app van, amihez kell az erő és elég jól futnak rajta, illetve az Xcode is. Szóval ezeket nem nagyon tudod egy tableten kényelmesen megcsinálni. A másik, hogy egy normális tablet+billentyűzet is lehet simán ennyi árban, és azokban még akár a csúcs Snapdragon SoC-ok sem veszik fel sajnos a versenyt teljesítményben az M1-gyel. Érdemes megnézni mennyire nem jó megoldás egy (amúgy még talán többe is kerülő) Surface Pro X, de akár egy Galaxy Tab is (amiből a 12"-os képernyős szintúgy nem valami olcsó).

    Egyébként meg ha tabletekhez hasonlítjuk, akkor mennyi tablet van 8GB memóriával és 256-os tárhellyel, billentyűzettel és ilyen méretű kijelzővel, amin amúgy "desktop" appok is futnak (mert erős a SoC)? Nekem nem jut eszembe semmi.

Új hozzászólás Aktív témák