Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Sidorovich #18 üzenetére

    Igen, ebben meg nem hiszek, Magyarországon a kötelező jellemzően azt jelenti, hogy nem kell betartani. Vagy csak olyan szinten, hogy 3* beperelted, és 6* mentél békéltető testület elé. Az iStyle ügyes, mert (vagy inkább követi a szokásos Kelet-Európai mutyi stílust). Nem írja oda, hogy valójában mennyi a jótállás van egy policy, amibe ez vagy beletartozik vagy nem tartozik bele, ki tudja.
    Szóval ezért amit leírtál én nem vennék mérget Magyarországon. Az Apple leírta ez a valid, az iStyle semmit nem írt a konkrét készülékhez, csak van egy policy-jük. Igen szépen leírták amit a vásárló látni szeretne. Ez semmit nem szokott jelenteni! Eddig is volt fogyasztóvédelmi törvény, és ki tartotta be? Senki.

    #24 nord_

    Amúgy mutass már nekem fémházas, passzív hűtésű, ilyen mért adatokat hozó konkurens gépet…

    Azért tedd hozzá, hogy az apple ezeket az értékeket a 16 GB-os MacBook Pro 13"-al mérte. Ami mennyibe is kerül bele szeretnél menni?
    Ami annyira mintha nem lenne passzív vagy én néztem valamit félre? A kisbetűs részben benne van, persze pont annyira van eldugva, hogy a lap alján, és csak az olvassa el, aki végig olvassa.
    A másik, hogy azért ezeken a gépeken a mindennapi emberek által használt szoftverek eléggé nem mennek, pl office. Szóval itt van még egy két év ameddig beéri magát az Apple. Ami természetes is. Csak ne ferdítsd a tényeket.

    Nekem is csak hobby gépnek kell majd ha változnak annyira a dolgok, hogy megéri majd megvenni most nem éri meg mert több hátránya van mint előnye, figyelembe véve az árát. Hozzátéve, hogy nekem, ettől másnak még ok lehet, ahhoz meg semmi közöm.

    A most regnáló rezsim adta nekünk a világbajnok 27% áfát és engedte fel a dollárt 200-ról 300 Ft-ra. Te miről beszélsz?

    Ez engem miért kellene, hogy érdekeljen? Ha akarok venni, egy ilyen gépet, nekem ez azt jelenti, hogy nem fogok ilyen gépet venni, mert ennyiért van sokkal jobb kondíciókkal rendelkező gép is. Ezért írtam, hogy Németországban veszem majd meg nagy eséllyel, mert ott már megérheti, persze ott sem most, hanem majd 1 év múlva.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Sidorovich #18 üzenetére

    Ez az Apple esetében még hagyján, hiszen elég időtállóak az eszközeik szoftveres téren is, de mi van egy Ciaomi-val, vagy Huawei-jel? :) 3 év múlva azok már rendszerverzió frissítést sem kapnak, és a Xiaomi talán nem is fog emlékezni, hogy volt nekik olyan telefonjuk is. A Huawei dettó a HMS-sel a fedélezeten. Ha most megveszek egy tavalyi P40 Pro-t, azon innentől számítva 3 évig garantálva van a szervíz? Lehet h ennyi idő múlva már rég nem gyártanak telefonokat sem, nem hogy alkatrészt hozzá.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Sidorovich #18 üzenetére

    Viszont ez úgy tudom nem gyártói jótállás, hiszen nem az Apple közvetlen forgalmazza a terméket itt nálunk, így a 2 éven felüli +1 évet, amit a magyar törvény megkövetel, azt az iStyle kell adja, saját kontóra (amennyiben az Apple nem lenne elég nagyvonalú).

    hallador: Jelenleg az a helyzet, hogy választhatsz aközött, hogy bővíthetetlen, de passzív hűtésű gépet veszel jó hw-rel, vagy bővíthető, de sikító-fújtató kazánt veszel. Itt van előttem egy HP és egy Dell üzleti laptop, bővíthetők, sok garancia van rájuk, tele vannak portokkal, aztán amint elkezdesz vele valamit csinálni felvisít a venti, belassulnak, jól hallható a coil whine. és teljesítményben sem azon a szinten vannak, mert ezek "csak" i5-ök igp-vel. Persze árban nem voltak lényegesen az Air ára alatt.

    Noukoum: Szerintem ez amúgy a valutakockázat miatt (is) van, mert annyira nem stabil a forint, hogy ha tfh beárazzák 380-ra, és közben megszalad az árfolyam, akkor már nem jönne ki a matek, így meg van egy kis mozgástér. Vagy naponta módosíthatnák az árát az aktuális árfolyam fényében.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák