Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rayyy

    senior tag

    válasz YASKATIR #50 üzenetére

    Azt vettem észre, hogy akik fekete-fehér világképet látnak bizonyos dolgok mögé, azok egyben le is szeretnének mondani a feketéről és a fehérről, mert azok félelmetes dolgok és felelősséggel járnak. Pedig pont ez a lényeg, hogy mivel a világ ilyen sokszínű, vannak benne fekete és fehér dolgok is.
    Megerőszakolta? Igen vagy nem / fekete vagy fehér?
    Megölte? Igen vagy nem / fekete vagy fehér?
    Stb...
    Az egész "nyugati-fejlett" világ felelősségvállalásával van gond. Senki nem meri lefejezni az elítéltet, mert "lehet, hogy mégis ártatlan". És már az sem számít, ha mindenki tudja, hogy nem az.

    Alapvetően egyetértek a moderációval. Nem gondolatrendőrség, ha egyszerűen csak rend van. Ha az emberek tömegesen képtelenek az értelmes megnyilvánulásra, azt szankcionálni kell. Persze, ez nem ennyire fekete-fehér.

    [ Szerkesztve ]

    Minden a legnagyobb render!

  • Rayyy

    senior tag

    válasz Rayyy #58 üzenetére

    Persze, ebből meg az következik, hogy kinek mi a rend...

    Minden a legnagyobb render!

  • Rayyy

    senior tag

    válasz YASKATIR #62 üzenetére

    Te most pont egyszerűsítesz. Én nem az egyszerűsítés pártján vagyok, hanem a bonyolítás ellen.
    Azon nincs mit bonyolítani, hogy ha egy kívülről érkező csoport az eredeti csoport nézeteivel nem összeegyeztethető módon viselkedik. Első körben nincs rá szükség, hogy egyénenként vizsgáljuk a csoportot, hiszen meghatározó mértékben jellemző rájuk ez a viselkedés, a problémát pedig gyorsan kell megszüntetni. Megoldás: az egész csoportot elszigeteljük egy részletes vizsgálat céljára, ahol akár egyénenként is lehet vizsgálódni.
    A rendőrök sem kérdezősködnek, ha kocsmai verekedéshez hívják őket. Mindenkit falhoz nyomnak, megmotoznak és csak aztán kezdenek el kérdezősködni.
    Az orvos sem sejtenként vágja ki a daganatot, hanem jó nagy részt kikanyarint.
    Poirot sem egyenként hívja félre a gyanús vendégeket a szállodában, hanem mindenkit összeterel az ebédlőbe.

    Minden a legnagyobb render!

  • Rayyy

    senior tag

    válasz YASKATIR #68 üzenetére

    Úgy érzem, hogy nem a mondanivalómat figyeled, hanem a lehetőséget, hogy hogy fordítsd negatívra azt, amit írok. A deportált zsidók példája helyett (szerintem ez amúgy is csúnya dolog... előrántani a zsidó-kártyát, hogy egyből 100-an ugorjanak rám) írhattad volna azt is, hogy "igazad lehet, tömegverekedésnél is bevisznek mindenkit a rendőségre, viszont aki csak belecsúszott a merítésbe, azt 1-2 óra után elengedik".
    A kocsmai verekedésről nem légből kapott ötlet alapján írtam, hanem konkrét készenlétis gyakorlat alapján. Ez így működik, így garantálható leghamarabb a legtöbb személy biztonsága.
    A daganatos példát is totálisan ellenem próbálod fordítani. Nem azt kellene sugallnod, hogy minden problémát egyből daganatként kezelek, hanem meg kéne értened, hogy ha már nincs más lehetőség, akkor azt így szokás megoldani. És egyébként sajnos de... általában az a leghatékonyabb és életmentő megoldás, ha kivágják.

    Ja igen... visszacsatolva az eredeti témához... szerintem nem lehet elkerülni, hogy nagyon csoportok is megszívják – akár ártatlanul – ha (egy általam elképzelt) rendet fent akarunk tartani. Azt hiszem, a big data elemzések is úgy működnek, hogy a nagyobbtól a kicsi felé haladva rendszerezik a dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

    Minden a legnagyobb render!

  • Rayyy

    senior tag

    válasz Ghoosty #80 üzenetére

    Ebben igazad van, bár nem szívesen magyaráznám ezt el egy megölt vagy megerőszakolt nő szüleinek.

    Persze ki lehet találni például olyat (remélem nem élnek az ötlettel), hogy egy bizonyos felekezetbe tartozó férfiak a hímvesszőjüket vallásilag "normál" testrésznek nyilvánítják, nem pedig nemi szervnek. És akkor bizonyos országokban nem lesz majd akkora súllyal büntethető a nemi erőszak, mivel nemi szervvel hozzá sem ért az áldozathoz. Mármint az ő vallása alapján értelmezett nemi szervvel. Márpedig a vallást illik tiszteletben tartani. Mert különben straszburg, emberjog, tüntetések, satöbbi. Közben szépen elsikkad, hogy valakit megerőszakoltak, ezrek állnak a nemiszervetlen erőszakoló mellé és szép lassan össznépi nyomásra megjelennek azok a ruhadarabok, amik ezt a részt fedetlenül hagyják. És nem lehet megbotránkozni, mert akkor te nem vagy haladó szellemű, meg hadd csinálja, ha neki úgy a jó, és különben is tisztelni kell a másságot, nelegyélrasszistanáci.

    (Ja igen, az már most is úgy van, hogy attól még, hogy neked hímvessződ van, mondhatod, hogy te bizony nem is vagy férfi, mert... nem tudom, kérdezzétek az LMBTQI-krosszdesszer szakértőket.)

    Szóval jogrendszertől függetlenül az én értelmezésem szerint akit megöltek, az meghalt. Feketén-fehéren.

    Minden a legnagyobb render!

Új hozzászólás Aktív témák