Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Kékes525 #25 üzenetére

    Nehéz kérdés ez, alapos mérlegelés nélkül nem is szeretnék róla véleményt formálni. Első blikkre egyértelműnek tűnik, hogy megáll a cenzúra, a szólásszabadság korlátozása; második blikkre meg ott vannak azoknak a személyiségi jogai, akik ellen képződik az indulatos tömeg, és akik így -egyre inkább indokoltan- félhetnek.

    Én alapvetően a szólásszabadság mellett vagyok mindig, ezért nem is tetszik ez a törvény, viszont valahol meg érthető, hogy meg kell húzni a határt. Szerintem a német törvényalkotók kissé túltolták a kritizáltak védelmét, de nem tudom, mi lehetne a jobb megoldás. Talán mint ami usákoknál van, hogy égetheted a neked antipatikus zászlót, gyalázkodhatsz kedvedre, és nem avatkozhat be senki, amíg nem arról van szó, hogy konkrét, erőszakos bűncselekményt kell megelőzni azonnal. Persze németeknél a náculás minden látszatát el kell kerülni, már megszoktuk. Szóval így alapos megfontolás nélkül én azt mondanám, hogy mivel félni lehet attól is, hogy az ember nem tudja befizetni a számláit időben, vagy hogy elüti az autó, szerintem még egy kis félelem még inkább elfér, minthogy egy országban ilyesfajta cenzúra működjön. Lehet, ez kicsit cinikus véleménynek tűnik, de nem akart az lenni. Vagy vezessék be, de tényleg csak a legdurvább eseteket szankcionálják, és rögzítsék pontosan, mik számítanak azoknak!

Új hozzászólás Aktív témák