Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    Aláírásom... ;) :K

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz #04824576 #338 üzenetére

    Szerintem a csempék kérdése is ízlés és felhasználói szokás dolga. Nekem nemcsak tetszik, de használom is. Az összes munkaalkalmazásom onnan indul. Ha nem így lenne, akkor valószínűleg magam gyártanék hozzá shortcut-ot, de így sokkal kényelmesebb volt számomra. Az asztalt utálom teleszórni ikonokkal és dettó így vagyok a tálcával is. A letisztultságot nagyobbra értékelem. A csempék nekem ezt adták. Nem tudom, hogy statisztikailag melyik a nagyobb arány; a csempét nem szeretők vagy szeretők száma. :F (...és természetesen nem az itteni minimum power userekkel gondolkodom, hanem tényleg átlagfelhasználókkal.)

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz #04824576 #344 üzenetére

    Alapvetően a legkisebb méretű csempéket használom. Olyan 20-25 körüli alkalmazást indítok innen, de persze nem esnék kétségbe, ha nem lenne. Nekem csak egyszerűen tetszik, ami nyilvánvalóan csak egy design- és ízléskérdés. Amellett praktikus is nekem. A Win7-en nagyon rászoktam arra, hogy a Total Commanderre költöztettem az indítóikonokat. Mivel rendszeresen használom a TC-t ezért az szintén nagyon feküdt nekem. Ami tuti, hogy a tálcára és az asztalra nem fogok ikonhalmokat tenni, mert az meg nekem nem tetszik. :) ...de ugye ez is ízlés dolga. Jobban szeretem a rendet, rendezett munkakörnyezetet.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz #04824576 #346 üzenetére

    Kis túlzással élve a praktikusság is ízlés dolga, nem?

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz #04824576 #348 üzenetére

    Kíváncsivá tettél, ezért megkérdem. Mit gondolsz? Hogyan lenne praktikus (gyors, kézre álló és kellőképpen egyszerű) programokat indítani? Az, hogy lenyitom a Start menüt és rákattintok az indítógombra (csempére) csak eggyel több, mintha a tálcán van (A tálcát eleve nem használom, mert szerintem rettenet csúnya, amikor minden oda van hányva; ahogy írtam korábban.). Így nyilván nem a leggyorsabb, de annyira bonyesznek sem érzem, hogy ne lenne praktikus. Vagy esetleg itt most a praktikus szót értelmezzük különbözően? :B
    BTW, ha így kérdezek rá, hogy szerinted mi lenne a praktikus, akkor ez nem személyes preferenciát jelent, ami nem hinném, hogy objektív? Vagyis inkább arról szól, hogy kinek, mi a praktikus, tehát ízlés-beli, szokás-beli dolog, így pedig inkább szubjektív.
    Nem meggyőzni akarlak tényleg. Csak érdekel a véleményed a fentiek fényében. Meg így nyilván teljesen egyértelművé tettem azt is, hogy számomra miért jó a csempe rendszer a Start menüben. :K

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz #04824576 #350 üzenetére

    Számomra attól, hogy a menüben a világ végéig kell görgetnem mire megtalálom az indítandó programot. Ezzel szemben a csempén egyből ott van, általam rendezett, rendszerezett csoportokban. Bennem fel sem merült, hogy a menüben kotorásszak állandóan. :Y

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #352 üzenetére

    Az alapból le van tiltva nálam is. Nem szeretem. Csak a nagyító ikon van, ami ugyanezt a funkciót tudja. A kis ikonméret szintén alap, ha elég nagy a monitor hozzá. A notebookjaimon, mindig nagy méretben hagyom.
    Ja igen. Azért azt is hozzá kell tennem, hogy a 1909-es update nincs fent. Maradtam 1903-on. Majd meglátjuk, hogy lassan jön a következő, lehet felteszem.

    @Startup #353
    Nyilván, de a Linux az arról is szól, hogy a kiscica farkincáját IS be tudod állítani és át tudod konfigurálni, ha akarod. A Windows meg igyekszik egységes felületet biztosítani a felhasználóknak, tweakelhetőséggel és némi állíthatósággal, de elég jól behatárolhatóan. Más foci a kettő ilyen szempontból is.
    Visszakanyarodva az eredeti kérdéshez. Mivel a csempékre sosem úgy tekintettem, mint extra információval bíró valamire (BTW mit értesz élő információ alatt?) ezért nem is hiányzik egyéb. Csak arra használom, hogy gyorsan indítsak alkalmazásokat. Igaz odahekkeltem weboldalt és webalkalmazást is, amit gyakran használok. Például az HBO Go-t onnan indítom, egy kattintással. Kényelmes, ergo praktikus.
    Amikor megjelent ez a csempeáradat a 8-asban, akkor én sem voltam rajnogója és nem is igazán értettem. Aztán a Win10-zel megbarátkoztam vele és ma már használom így, ahogy írtam.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz #04824576 #356 üzenetére

    "Csak nem igazán sikerül nekik."
    Na, hát éppen ezért írtam bele, hogy "igyekszik"! :K A törekvés megvan, de azt be kell látni, hogy sok (átlag) felhasználó ma már azon a szinten van, ahol elkezdené a saját keze alá igazítani platformot és nem szeretné ugyanazt látni, ugyanúgy használni feltétlenül, amit 100 milliók is.

    "Nem én értek rajta valamit. Élő csempének hívják azt a csempét, ami nem statikus információt jelenít meg magán. A legjobb példa erre pl. egy időjárás csempe, ami pl. az aktuális hőmérsékletet magán a csempén jeleníti meg. Aztán ha rá kattintasz, megnyitja az egész appot. Kicsit olyan ez, mint régen a desktop widgetek."
    OK, így már értem. Na látod ez egyébként eszembe sem jutott, hogy így nevezik. Valamiért egyszerűen nem ragadt be a fejembe a magyar neve. Időjárás, naptár, e-mail és hírcsempéket is használok. Az is tetszik. Bünti? :P

    @CPT.Pirk #355
    Na látod ez egy klasszik olyan dolog, amibe bele sem szeretnék talán folyni. Egyrészt nem igazán vagyok tudora (ma már) a Linuxoknak (bár nagyon kedvelem az alapvető filozófiáját), másrészt meg ha így van, hát akkor ki vagyok én, hogy merjem (!) kritizálni mások kedvenc op.rendszerét?! ;) ...és akkor megint: lásd aláírásom. Örök vita. Senkinek sem lesz igaza és mindig tartani fog. Melyik a jobb op.rendszer. Kb. 20 éve meguntam. Nagyjából minden nagyobb felhasználóbázissal rendelkező op.rendszert használtam és mindnek megvolt a maga baja, nyűgje, hátránya éppúgy, mint előnye. Persze nyilván a konzumer szegmensre és felhasználásra gondolok.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák