Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz fojuzer #238 üzenetére

    Tudom, hogy csak trollkodás, de hozzánk pl. VOIP-ot nem mernék beköttetni, mert a kissebb baj, hogy határeset, hogy elbírná-e a vonal, a nagyobb az, hogy naponta 8-10 alkalommal biztos megszakad. Márpedig ez tán nem is olyan XXI. századi igény, mint hogy mondjuk HD streamet szeretne nézni az ember fia. Torrentezés? Soha nem érdekelt, hogy 12 perc vagy 12 óra alatt jön le a kedvenc legálisan elérhető ingyenes tartalmam ;] . Nekem nem kell a 100-300x gyorsabb net féláron, az is elég lenne, ha a mostani előfiz díjáért csak 5x-ös sebességet kapnék stabilan vagy legalább azt, amire a csomag névlegesen hitelesítve van. Oké, ne sírjon a szám, örüljek, hogy legalább ez van - nem tagadom, így is lehet nézni a dolgokat - ezzel a vonallal is lehet alap szinten netezni, de még csak a lehetőséget sem látom a fejlődésre, vagy legfeljebb más szolgáltató más technológiájával - csak erről egyelőre nem én döntök.
    Tisztában vagyok a falunet fenntartásának műszaki nehézségeivel, s azzal, hogy ezek ellentétesek a szolgáltató gazdasági érdekeivel. Panelban fél dob kábellel eljuthatnak mindenkihez, míg nálunk falun tán előfizeténként kéne egy teljes dobot lefektetni. Városban kevesebbet kell törődni a távvezetékek éppségével, nálunk 2-3 évente karban kell/kéne tartani a nyiladékokat meg ki kell menni ha Erőszakosbácsi már megint letarolta a villanyoszlopot az IFA-val, satöbbi. De ahogy azt sem várom el, hogy legyen az 1000 fős településen 3-féle hipermarket, a telekommunikációs szolgáltatásokkal kapcsolatban is minimálisak az elvárásaim. Csakhogy még ezt az alap szintet sem üti meg a minőség, s ahogy írtam, még csökkent is az elérhető sávszél a korábbihoz képest (s sajnos tudtommal nem egyedi eset vagyok).

Új hozzászólás Aktív témák