Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz #06658560 #3 üzenetére

    Nem akarlak elkeseríteni, de az Xbox-on bizony One óta egy spéci Win10 fut - ami gondolom nem nagyon változik, ha ennyire fenntartják a kompatibilitást...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #36 üzenetére

    Mármint arra gondolsz hogy mennyivel gyorsabban nem futnak majd a PS exkluzív játékok az XBOX-on?
    XBOX-ra nem lesz exkluzív játék, mert kb. mind megy PC-n is, szóval bivaly PC mellé igazából csak PS-t éri meg venni, azt is csak akkor, ha szeretnél az exkluzívjaival játszani... XBOX max a gamer PC kiváltására jó, már ha nem akarsz olyanokkal játszani, amik meg csak PC-n vannak(stratégiai játékok többsége, menedzser/tycoon játékok, szimulátorok többsége)...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hajbel #42 üzenetére

    Igen, mivel nemrég upgradeltem a PC-t egy prémium konzol áránál is többért(CPU-t és VGA-t), azok a játékok, amik Windows-on futnak, PC-re lesznek megvéve. Ezek mellé lesz idővel(féltávnál) az új PS, addig ki kell bírja a PC jelentős avulás nélkül.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz PuMbA #44 üzenetére

    Igazából nem véletlenül mutatott idézőjelet, a FLOPS az FLOPS, az a teljesítmény mértékegysége, ez olyan, mintha azt mondanád, az új autód több lóerőt hoz ki kevesebb lóerőből...
    Amire gondolhatott, az az, hogy az RDNA kevesebb elméleti/szintetikus FLOPS-ból hoz ki jobb gyakorlati/játékbeli FLOPS-ot(amit aztán költhetsz fps-re, AA-ra, shaderekre, amire akarod), lásd Vega64->RX5700, ahol gyakran a non-XT is beéri a nagy Vegát játékokban, holott a Vega64 12,5 TFLOPS-ot tud single prec-ben, az RX5700 meg "csak" ~8 TFLOPS-ot. de az XT is csak 9,8-at.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #06658560 #118 üzenetére

    No, megjelent a kötelező Windows 10 fikázás, ne is törődj vele, hogy kamu...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz martonx #197 üzenetére

    Ráadásul egy ideje már durván belassult a játékok fejlődése és nem látom, mitől lenne szükség 16GB-nál több RAM-ra(RT sem RAM zabáló tudtommal), akármilyen sebessége is van... illetve de, a szarul optimalizált játékok esetén, de azokból konzolon lényegesen kevesebb van, mint PC-n, hisz többnyire nem opció a bővítés, és ezzel összefüggésben pontosan tudott a célhardver, amire optimalizálni kell.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Chaser #203 üzenetére

    El se hiszem, hogy valamiben egyetértünk... bár nekem ez a B forgatókönyvem... az A az, hogy kibírom a PS4-gyel a félidei modellfrissítésig és majd a halkabb hidegebb slim verziót veszem meg... lehetőleg induló ár alatt. Úgy is van még elég játék amit végig kélne vigyek PS4-en is.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Chaser #206 üzenetére

    Ez a "minél szebb a grafika" érdekes kérdés, de csak multiplatform címeknél van értelme feszegetni és koránt sem egyértelmű, hogy mindig a PC grafika a legszebb. Ha pl megnézel egy Spiderman-t vagy egy God of War-t vagy Uncharted4-e, akkor azok azért eléggé ott vannak ahol a jobbfajta PC-s grafika.
    Persze multiplatform címeknél a PC-n lehet finomhangolni az effekteket meg a részletességet, de biztos hogy a 16x SSAA az jobb a 8x-nél? Én pl 4x fölé ritkán állítok bármilyen AA-t, bert behányok a pacává simított képtől - és persze szarrá AA-zva mi értelme a 4K textúráknak pl.?
    Harmadrészt meg a konzolok általában azért megbízhatóan hoznak egy közép-felső kategóriás PC élményt, érezhetően a csúcskategóriától maradnak le, de pl egy XOX vagy PS4Pro 4K-s teljesítményét PC-ből megvalósítani a konzol árának többszörösébe kerül még akkor is, ha az izmosabb címek csak 30fps-sel futnak konzolon - az én konfigom pl Ultra beállítások mellett 40fps-t tud AC Odyssey alatt, és csak a proci+VGA csere amit tavaly megejtettem, másfél-kettő új prémium konzol árába fájt...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz arty #210 üzenetére

    Őszintén szólva nem értem, minek a %-os növekedéseken lovagolni. Egyelőre nem PC játékok futnak konzolon, hanem a konzolra megírt(és optimalizált) játékokat írják át PC-re, úgy ahogy.
    Azt meg hogy mi lesz a szűk keresztmetszet, nem tudom, honnan veszed, láttál talán optimalizációs statisztikákat, vagy a hátsó feledből húzod elő?
    A RAM 50%-os növekedése csak akkor igényel 50% GPU izmosítást, ha feltételezed, eddig egyik oldal sem volt szűk keresztmetszet, és azt is, hogy a GPU erő növelése igényli a RAM méret azonos mértékű növelését, mert... miért is?
    Mondok egy példát: nekem az előző videokártyámon, egy Sapphire Nitro RX480-on volt 8GB VRAM... a mostani, kb. 100%-kal erősebb RX5700XT-men szintén 8GB van, mégsem hallom sehonnan, hogy az RX5700XT-t a VRAM mennyisége limitálná(sőt, tesztekben általában ki is jön az a 100% különbség fps-ben), pedig 0% a növekmény.
    A konzolok pedig még csak nem is azonos módon használják a RAM-ot, többek között nem kell RAM->VRAM adatmozgatást végezniük, tehát a VRAM-nak nem kell cache-ként működnie... és van még egy halom különbség ami miatt bármennyire is fizikailag azonos az architektúra, a konzol nem tekinthető egy gyengébb PC-nek.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz arty #213 üzenetére

    Ezt benézted, az i5-ös(4440) gépemben 24GB DDR3 RAM volt, azóta 16GB DDR4:D, nem főleg, de nem is utolsó sorban anyagi megfontolásból.
    Nem érzem egyébként annak a 8GB-nak a hiányát. Igaz, azokkal az időkkel ellentétben manapság keveset fut a VMware az otthoni PC-men.

    A többihez: nem a fejlesztők kezelik gyenge PC-ként a konzolokat, hanem épp te, megpróbálva rájuk húzni a PC trendeket.
    És továbbra is: az összes multiplatform játékból nem "konzol verzió" van, hanem "PC port", az hogy a PC-n nő az erőforrásigény, nem kis részben a szar minőségű portolásnak köszönhető, ha megnézed, a PC-exkluzív játékoké közel sem nő annyira, bár azok közt is bőven találni szarul optimalizáltakat, ebben speciel egyetértünk.

    Olyan ez, mint Moore "törvénye" - nem törvényszerűség, hanem megfigyelés, a fejlesztőkre nézve pontosan zéró kényszerítő erővel... és idő függvényében sem állandó.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz PuMbA #222 üzenetére

    Időjárás kapcsán: annyit kb. a Witcher 3 is tud, és az egy 5 éves játék...
    Az RDR2 motorjának egyébként van baja... meg az is vicces, mikor a híg sár úgy működik, mint a hó lábnyomok szempontjából...
    A globális fénykezelése mondjuk nem rossz, de csak ezért nem fogok RTX kártyát venni... inkább lecserélem a PS4-emet PS5-re.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz arty #226 üzenetére

    A Witcher 3-at az időjárás miatt hoztam fel, szvsz abban semmivel nem tud kevesebbet.

    Az RDR2 meg lehet akármilyen szép, ha engem baromira nem mozgat meg a vadnyugati téma - mostanra ráadásul már a posztapokaliptikus/zombis cuccoktól kifejezetten herótom van, úgyhogy kihagytam pl a szintén gyönyörű, de számomra érdektelen Horizon: Zero Dawn-t is és a Last of Us elé is nehezemre esik leülni, pedig az megvettem...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #230 üzenetére

    Köszi a tippet!
    Én is mikor tavalyelőtt Black Friday-en megvettem a PS4Slim-et ~60e-ért, a megspórolt pénzen megvettem mellé a fontosabbnak tartott exkluzívokat is: Last of Us, Heavy Rain, Beyond:Two Souls, God of War, Uncharted-széria, később meg a Spiderman-t.
    Eddig a Spiderman-t pörgettem ki, a többi lassan kopik, szoknom kell a konzolos életérzést...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Chaser #242 üzenetére

    Jó neked, mikor én vettem a mostani RAM-jaimat, akkor épp minden RAM baromi drága volt, ez a 16GB épp 65e-be került(a vele együtt vett R5 1600X 67e volt). A pechem hogy a többi RAM ára azóta a felére esett, az a fajta ami nekem van, még mindig 60e, és nem vagyok 100%-ra meggyőződve róla, hogy jól működik együtt más típusú RAM-mal.
    Úgy 90-95%-ra tippelem, hogy simán működik vegyes konfigban, ha a másik RAM szett tudja ennek az időzítéseit, de jó lenne biztosra tudni, nehogy nekem visszaálljon JEDEC paraméterekre XMP-ről...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák