Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petya XT

    aktív tag

    válasz Tigerclaw #6 üzenetére

    ...nem nagyon értettem én akkor sem ezt az egészet, mára sem tisztult le a kép teljesen, hogy mi is volt a bűnük, ha elengedjük azokat a víziókat, hogy totális ellenőrzése volt a cég felett a kínai kormányzatnak. Hát persze. Sajnálom őket, kiváló termékeket gyártottak, gyártanak, és annak ellenére, hogy minden lehetséges módon igyekeznek ellehetetleníteni őket, mégis talpon vannak. Szívből remélem, hogy az orosz-kínai összeborulás meghozza a várva várt gazdasági nyomást az USA-val szemben, és ezek a szankciók mennek a levesbe. Elképesztő arrogancia. Nyilván lehet utálni a céget, és a kínai termékeket, de szívósak ám ezek. Mire pelenkát cserélnek az öregen, addigra már a saját Huawei ökoszisztéma is működni fog normálisan. Remélhetőleg. Elnézést a politikai vonalért, de sajnos nem lehet kihagyni ebből.

    [ Szerkesztve ]

  • Petya XT

    aktív tag

    válasz Tigerclaw #8 üzenetére

    Azért bízom benne, hogy nem így lesz. A világ ipara, részben a keleti kapacitás, az olcsóbb munkaerő, és a tőkeerős nemzetállamok okán valószínűleg ehhez az új keleti tömörüléshez fog húzni, egyszerűen anyagi megfontolásból. Ez előbb-utóbb meg fogja roppantani a Nyugatot, köztük az USA-t is. Már megy a játék....hogy is mondták? Jah igen...a bábuk mozognak. Háborút szítani nem fognak, sem Európában, sem a Távol-Keleten, szintén anyagi megfontolásból. Az oroszok megoldják egy gázcsappal, utána nincs NATO, EU, aki bármit is tenne ellenük. A tajvani meg nagyon régi történet, nem is gondolnám, hogy ott bármiféle fegyveres konfliktus kialakulna, konzerválódott az állapot, elvégre maga a sztori, hogy függetlenedni szeretnének, kiválnak és elválnak, 2007-es, maga a kavarás meg 1945-ig datálódik vissza. Ez idő alatt már rájuk lehetett volna borítani az asztalt párszor, mégsem tették, ahogy az oroszok is visszafogottan viselkednek, annak ellenére, hogy miféle mocskos praktikákat alkalmazott a Naftogaz, ill. mi folyik a Donbass-ban. Nyilván minden nézőpont kérdése, de nekem személy szerint nagyon elegem van az Egyesült Államok állandó sz@rkavarásából. És akkor jön egy ilyen cikk szemben, hogy csökkent a bevétele a Huawei-nek....(kicsillagozott rész és indulatszavak).

  • Petya XT

    aktív tag

    válasz Tigerclaw #10 üzenetére

    Nem hinném, hogy kellene, inkább demonizálást látok. Alternatíva meg nincsen, függés az van.

    Juhaszatti : Oroszországból ebben a pillanatban is ömlik minden lehetséges módon a nyersanyag keletre. Nyilván fontos az EU, mint partner, ez nem vitás, de hogy nélkülözhetetlen lenne számára, ez kizárt. Viszi más.

    FattyDove : Én egy keleti államszövetségről írtam, gazdasági szempontból. Az orosz gazdaság egy dolog, a hadserege meg egy másik. És igen, láttuk már az USA-t szájalni, azután meg futni. De ezzel gondolom tisztában vagy.

  • Petya XT

    aktív tag

    válasz Juhaszatti #20 üzenetére

    Ezt nem is vitatom. Jelenleg így áll a helyzet, de igény az van rá máshol is, ezért ez a chart megfordulhat. Éppen most volt a keleti export miatt vádaskodás, hogy az EU-ba azért nem jön elég, mert Kínába megy.

    Ezzel, hogy ki mit tudna pótolni, vitatkoznék. Egy ilyen, és elnézést a kifejezésért, skizofrén EU, aki minden egyéb platformon támadja az oroszokat és Kínát, kivéve a nyersanyag....(mert az azért jöjjön meg időben)...hát nem tudom. Feltételezem van erre stratégia, nem véletlenül emelték meg a keleti tranzitot.
    Egyet azonban biztosan tudok, az EU megroppanna Kína és Oroszország nélkül. Nem ők függenek tőlünk, hanem mi tőlük, pláne Kelet-Európa. Baromira nem segít a helyzeten az sem, hogy a NATO égisze alatt Ukrajnában kavarnak az amerikaiak....mitől is ne lennének az oroszok idegesek? Párhuzamos a probléma, egyrészt egy végtelen politikai huzavona, másrészt ennek okán egy nagyon komoly gazdasági... Hogy ebből mi keveredik ki, azt száz öregasszony egy kristálygömbbel sem tudna most megmondani.

  • Petya XT

    aktív tag

    válasz FattyDove #23 üzenetére

    le kell tölteni lemezre. :DDD

    Az a baj ezekkel a chartokkal, hogy mindig a múltat ábrázolják. Ezeken pedig éppen látszik a felvevőpiac okán a mérhetetlen függés...ezt csak úgy halkan jegyzem meg. :)

  • Petya XT

    aktív tag

    válasz Juhaszatti #25 üzenetére

    Abszolút igazad van, így és úgy is lehet értelmezni a függést. Ezért írtam, hogy egy hónapja kavarnak a keleti tranzittal is. Szerintem készül a plan b, ami a földgázt illeti. A helyzet komolyságát is mutatja,hogy Ukrajna tőlünk vesz gázt.... Teljesen árnyalt a kép.

  • Petya XT

    aktív tag

    válasz FattyDove #29 üzenetére

    Aztán itt nem is olyan durva szankciókról van szó, mert ahhoz beszari férgek a ruszkik, hogy nyíltan beismerjék, hogy megtámadtak egy országot....

    Elmondanád, hogy kit támadtak meg? Az ukrán forradalom után a donyec medencében is volt népszavazás, ami az elszakadás, autonómia mellett foglalt állást, ezt lesz@rták az ukránok, ebből lett a vircsaft végül. Ugyanígy felrúgták az összes kisebbséggel kapcsolatos dolgokat is, többek között a magyar anyanyelvű szórványban is...

    Beszélsz itt tévképzelgésekről, megverésről, alternatív valóságokról...., csak a tényekről nem sikerül. Maradjunk annyiban, hogy senkit nem támadtak meg az oroszok, az ukránok kezdtek el vádaskodni, amire semmi bizonyítékuk nem volt, sőt a mai napig nincsen. Inkább hagyjuk Ukrajnát.....

    [ Szerkesztve ]

  • Petya XT

    aktív tag

    válasz FattyDove #34 üzenetére

    Nem feltétlenül kell sértegetni mindenkit, aki nem ért veled egyet... :R

    [ Szerkesztve ]

  • Petya XT

    aktív tag

    válasz FattyDove #37 üzenetére

    ...nem haverjaim, egyik sem. Neked attól szorul a kezed ökölbe, ha valaki nem ért veled egyet, de erről én nem tehetek. Te nevezeted szovjet megszállóknak, úgy hogy se Szovjetunió, se megszállás nem volt. A frusztáltságod nem lehet mentség arra a sok dologra, amit bizonyítékok nélkül összelapátoltál ide. Az is csak vízió, hogy lopták a gázt, nyúlták a pénzt, és basztatták a kisebbségeket, közben meg acsarkodnak. Hagyjál már ember... És ebbe a mocsokba képesek belerángatni az EU-t, meg a NATO-t. Te itt valamit nagyon elnéztél. Közel 30 éve keverik a szart, ez lett belőle.

    [ Szerkesztve ]

  • Petya XT

    aktív tag

    válasz FattyDove #39 üzenetére

    Remek. Akkor együtt mehettek kezeltetni ezeket a dolgokat. Nyilván lehetne írni erről nagyon sokat, hogy mi, miért van, de úgysem értenéd meg, szinte dogmaszerűen szajkózod a dolgaid. Ne haragudj, de egy ember nem érdekel, a kárpátaljaiak tömege viszont igen.
    Pofázni itt csak te szoktál. Te ott voltál? Kötve hiszem. Láttad ki lőtte le a gépet?....akkor a f@szomról beszélsz..

    [ Szerkesztve ]

  • Petya XT

    aktív tag

    válasz FattyDove #42 üzenetére

    Tudom, hogy írástudatlan, tanulatlan hülyének nézel. Pontosan tisztában vagyok azzal, amit az ügyről tényszerűen tudni lehet, tudni vélek. Ezek birtokában nem tudom mégsem azt mondani, hogy az oroszok tették. Tudom, a hollandok és az ukránok szerint, ők voltak.
    Abban is biztos vagyok, hogy ez nem ilyen egyszerű, nem fekete-és fehér, ahogy Ukrajnában semmi sem az. Ha jól emlékszem annak idején belarusz szála is volt ennek.
    Az meg, hogy az ukránoknak nem voltak BUK cuccaik, meg nincs rá kiképzett szélyzetük hivatalosan, ez alapján nem tudom eldönteni, nem is akarom. Az oroszok a ma napig kerek perec tagadják. Azt gondolom te is elismered, hogy a Donbaszban nem ritka az orosz állampolgár. Soha elő nem fordult még a történelemben ilyen. De feltételezem azzal is tisztában vagy mint a téma szakértője, hogy máshol is sok az orosz Ukrajnában.
    Te vagy az, aki körömszakadtáig védi Ukrajnát, azt az Ukrajnát aki soha, semmiben, sehol nem vétkezett.

    Az meg, hogy én mit olvasok, honnan tájékozódom, és legfőképpen miről, mit gondolok, nyugodtan elengedheted, mert semmi közöd sincsen hozzá. Igazából azt se nagyon értem, hogy, hogyan jössz ahhoz a pimaszsághoz, hogy otthon a fotelból pocskondiázz másokat.

    Mivel ez egy partalan, meddő eszmecsere, én itt elengedtem. Jah igen, ha jönnétek megverni írjál rám egy privátot, nehogy ne legyek elérhető, meg legyen időm elrakni a TAJ kártyám, ha jön értem a sziréna. Köszi.

  • Petya XT

    aktív tag

    válasz Hatvan9 #45 üzenetére

    Egy dolog a kényelmes fotelből olvasgatni, egy másik pedig megtapasztalni a valóságot, van pár ismerösöm akik ezt szívesen megbeszélnék veled de onnan változott arcberendezéssel távoznál az biztos, mehetnél a fogorvoshoz is akit ajánlok neked

    ??? Nem írtam senkiről, semmit.
    Nézd, én nem fenyegettem senkit sem. Azt sem állítottam, hogy nem szörnyű az, ami a Donyec medencében zajlik. Sehol nem írtam ilyet. Pusztán arra az apró részre próbáltam felhívni a nyugodt vérmérsékletű kolléga figyelmét, hogy az ukrán oldalon is gyakori jellemző a túlkapás, hogy az egész sztori sem olyan egyszerű. A fegyveres konfliktus nyilván szörnyű, ez vitán felül áll, tök mindegy ki lő kit, csak a pusztulás, halál marad utána.
    Azt hittem ez természetes, hogy így gondolom, de látom sajnos nem ment át.
    Én csak azt írtam, hogy ha az egyik lapban ezt, a másik lapban meg azt olvasom, és nem voltam részese, akkor nem tudom, hogy kinek van igaza. Azonban miután látja mindenki, hogyan viselkednek, viselkedtek a kárpátaljai magyarokkal évtizedeken keresztül....mit kellene gondoljak Ukrajnáról? Nyilván a Szovjetunió felbomlása óta látom Ukrajnát és az orosz-amerikai feszülést is, így van némi kép bennem, nem kell ehhez semmilyen propaganda. Nyilván ki lehetne fejteni ezt bővebben, de ez nem az a platform. Ezt lehet így is, úgy is értelmezni. Ez is egy reakció....

Új hozzászólás Aktív témák