Hirdetés

2018. szeptember 20., csütörtök

Gyorskeresés

(#2) Sub-ZeRo

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Igen, azt a kib....szott honor 8-at megint kihadják belőle... :W
Nem az 5 giga zavar, hanem megveszed 120-ért a telefont és mindent száműznek melőlle... De Honor 8 pro-nak lehet ezt használnia... :W

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#3) anulu

anulu
(PH! félisten)

EU-ban tárolják, ami kell azt majd a kínai kormány kiviszi magának...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#4) gabor7th

gabor7th
(őstag)

"Minden fájl és fénykép EU-s szervereken marad a Huawei Mobile Cloudban."

Akkor tuti, hogy a kínai titkosszolgálat, vagy az NSA már semmit se tehet, hogy megszerezzák az adatokat. Ja, de ez számukra semmi akadályt nem jelent.

Pár dolgot már megszereztek az USA-ból:

https://www.youtube.com/watch?v=FDipa7Ld3tQ

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) Pano

Pano
(őstag)

Persze, adjam oda az adataimat!
El fogják lopni és felhasználják ellenem.
Én még a pénzemet is a matracom alatt tartom, biztos ami biztos. No bank.
A gondolataimat sem mondom ki hangosan, hátha valahol éppen lehallgatnak.

F*ck the system!

Igen, nem írtam komolyan, de azt Google böngészőből :D
Valójában tojok rá, én örülök ennek.

[ Szerkesztve ]

(#6) gabor7th válasza Pano (#5) üzenetére

gabor7th
(őstag)

Elsősorban üzleti titkokat akarnak megszerezni, nem a te családi képeidet.

(#7) Pano válasza gabor7th (#6) üzenetére

Pano
(őstag)

Ilyen adatérzékeny cégeknek kell lennie erre irányuló belső policy-ja, amik kiterjednek az alkalmazottakra is munkahelyen + azon kívül.
Ha nincs, akkor meg ne csodálkozzanak.

[ Szerkesztve ]

(#8) gabor7th válasza Pano (#7) üzenetére

gabor7th
(őstag)

Csakhogy a valóság más és simán használják céges célra a saját okostelefont. Nemrég volt egy itcafe-s hír, amiben ez szerepel:

"Becslések szerint az online bűnözéssel okozott károk éves szinten elérhetik a 6000 milliárd dollárt 2021-re."

Ez az óriási szám csak úgy jöhet ki, hogy beleszámolják a "felhő erejét" vagyis masszív adatlopások lesznek a cloudokból.

(#9) tonyrulez

tonyrulez
(őstag)

Jaj de jó hogy lett egy n+1-edik felhőszolgáltató. Ráadásul mindezt adja Google is, csak mindenkinek és 3x akkora tárhellyel.

"a kamerával készített fotókat és videókat és kijelző felvételeket (screenshot) automatikusan fel lehet menteni a Cloudra"
Lsd. Google Photos, igaz használható korlátlanként is 16MPx-ig és 1080p videóig.

"gyorsan és egyszerűen lehet majd elérni a névjegyeket, a naptárt, a wifit vagy a jegyzeteket"
Lsd. Google Contacts, Calendar, Backup (Android beállításnál), Keep.

Valahogy nem kezdem el verni az asztalt hogy nem kaptam meg :)

4 8 15 16 23 42

(#10) gabor7th válasza tonyrulez (#9) üzenetére

gabor7th
(őstag)

Kínában kezdenek rájönni, hogy adatközponttal nem jó üzletelni:

"A Lenovo pont az elmúlt hetekben újította meg adatközponti portfólióját, amelyet egységesen a ThinkSystem márka alá vont össze. Itt is jelentős átszervezésekkel és szép reményekkel rebootolja az üzleti stratégiát a Lenovo, van is miért: tavalyhoz képest 1,09 milliárdról 971 millióra esett a bevétel, az üzemi eredmény pedig még nagyobb mínuszt mutat, 31 millióról 114 millióig nőtt a veszteség."

"A cégnek pedig nagy reményei vannak ezzel a területtel is, de ahogy a mobilpiacon, itt is agresszív stratégiával kell részesedést szerezni a versenytársaktól. A cég igyekszik is, a jövőben aktívabban fektet a partneri hálózatba és az értékesítési képességekbe is - hogy ennek milyen hatása lesz, azt a következő negyedévekben látni fogjuk majd. Egyelőre mindenesetre komoly kudarc a szerveres tevékenység, az IBM-től megvásárolt x86-os részleggel megerősített divíziótól néhány éve még nagyon sokat várt a cég."

Pedig nem kicsik:

"A Lenovo, aki egyébként jelenleg a harmadik legnagyobb szereplője a hazai és világszintű adatközponti piacnak is"

[ Szerkesztve ]

(#12) gabor7th válasza noPublicFG (#11) üzenetére

gabor7th
(őstag)

És nem én voltam az első aki nem bízik a felhőben ebben a komment folyamban.

(#13) Syl válasza Sub-ZeRo (#2) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

>azt a kib....szott honor 8-at megint kihadják belőle

Ilyet hol láttál? Csak mert nekem Honor 8-am van és nem panaszkodott.

Words cannot express how much i don't care

(#14) Def26 válasza anulu (#3) üzenetére

Def26
(PH! félisten)

Nem tök mindegy hogy a microsoft az apple vagy Kína leselkedik a pöcsös képeid után? :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Volvo:On,

(#15) noPublicFG válasza gabor7th (#12) üzenetére

noPublicFG
(senior tag)

Azon meg is lepődtem! :)

plus ça change, plus c'est la même chose

(#16) gabor7th válasza noPublicFG (#15) üzenetére

gabor7th
(őstag)

Sokan vannak a felhő ellen, nincs min meglepődni.

(#17) L3zl13 válasza gabor7th (#16) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

Sokan vannak, de kevesebben közlik ezt a véleményüket minden kapcsolódó topicban.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) Egon válasza L3zl13 (#17) üzenetére

Egon
(PH! nagyúr)

+1 helyett +10 az ezrediken

[ Szerkesztve ]

Master of Magic forever!

(#19) Sub-ZeRo válasza Syl (#13) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

starting with Huawei P10, P10 Plus, P10 lite, Nova 2, Mate 10, Mate 10 Lite, Mate 10 Pro, Honor 8 Pro, Honor 9 and Y6 pro 2017 / P9 Lite Mini with other models to follow.

Itt nem látom... Oké, jön majd a többire is valamikor... Mikor?

How to get started

Step 1: Tap “Settings”

Step 2: Open “Cloud”

Ilyenem sincs a rendszerben honor 8 alatt. Neked van? :N

Kerestem play-en, ott sem láttam ilyet. Lehet user error... :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#20) floatr

floatr
(PH! kedvence)

Az NSA-nek nincsen cloud szolgáltatása? :) Csak mert minek pazarolni a privát erőforrásokat...
Esetleg a magyarorszag.hu-n? Vagy ott a Központi Azonosítási Ügynök 10 rpm-je túl erős korlát?

http://javasember.wordpress.com

(#21) Syl válasza Sub-ZeRo (#19) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Őszintén? Telefonon nem is néztem :B
A múltkor jött a levél, hogy változik a cloud rendszer, meg EU, meg mifene, akkor beléptem és ott minden rendben ment. Nem is terveztem a telót oda szinkronizálni (máshová sem), csak körbenéztem. Mivel nem jött hibaüzenet, azt hittem minden rendben a Honor 8-cal. De ezek szerint, ezt is bekaphatjuk, mint az Oreot... :W

Elnézést ha félrevezettelek, nem állt szándékomban :R

(#22) janeszgol válasza Sub-ZeRo (#19) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Ezt a Google nem biztosítja? Tehát az nem menti el a beállításokat, egyebeket?

[ Szerkesztve ]

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#23) moleculez

moleculez
(PH! addikt)

Hardveresen sok újat nem tudnak mutatni a gyártók, járható üzletpolitika , esetleg piaci rés lehetne szolgáltatásokat adni mellé. Pl mi lenne ha azon versengenének a gyártók, ki mennyi élethosszig tartó tárhelyet ad a flagship mellé? Amennyibe ezek a vasak manapság kerülnek, tényleg a minimum lenne.

"Nem vagyok pesszimista. Az nekem úgysem menne...a BUGOK átmenetiek de a FÍCS örök!!!" @abusalempictures

(#24) milangfx válasza moleculez (#23) üzenetére

milangfx
(őstag)

> mi lenne ha azon versengenének a gyártók, ki mennyi élethosszig tartó tárhelyet ad a flagship mellé?

mi lenne ha azon versengenének a gyártók, ki mennyi élethosszig tartó frissítést ad a flagship mellé?

FTFY

(#25) atike

atike
(PH! nagyúr)

Nem is tudom. Ebbe azért lehet nem ugranék bele. 5 giga...? Az mire elég...? :F

(#26) Syl válasza atike (#25) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Mert aztán például az iCloud az sokkal nagyobb :U

(#27) atike válasza Syl (#26) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Zöldségekkel nem foglalkozom....

;] :P :P

(#28) laleh válasza milangfx (#24) üzenetére

laleh
(PH! addikt)

Végülis adnak frissítést, csak iszonyat lassan ér ide míg a másik fronton 2-3 hetente foltoznak.

Ha fontos, inkább telefonon: 06302832078 Apple garanciális ügyintézés: törött is!

(#29) pnauser válasza janeszgol (#22) üzenetére

pnauser
(senior tag)

Hát, sajnos például az sms-eket sem menti el. Ha jól tudom a híváslistát és a beállításokat, jelszavakat sem. Csak az alkalmazásokat rakja vissza, de azokat is csak alap helyzetben.
Iphone-ban ezt szerettem, hogy az mindent, de itt még nem tudom mi változott a 2 évvel ezelőtti állapotokhoz képest, hiszen azóta nem próbáltam visszaállítást. Régebben ehhez kellett mondjuk egy sms backup program (sms+hívások), meg a titanium backup az alkalmazásokhoz és azok adataihoz, ami viszont nem volt javasolt az a rendszerszintű visszaállítás, de képes volt arra is. Igaz ez okozhatott gondokat.

Javítsatok ki, ha tévednék. :R

[ Szerkesztve ]

(#30) Sub-ZeRo válasza Syl (#21) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Semmi gond.
Hát bekaphatjuk, szó szerint... :W

(#22) janeszgol: De tud, meg ott a HiSuit is, de nem erről van szó. Arról, hogy van egy csúcs kategóriás telefonod, (8 mag, 4gb ram, 32 gb belső tárhely, mellesleg 120k a telefon, vagy volt,) és a Huawei elvesz mindent ettől a szériától. Oreo?! Pff, nem lesz rá, nem jól fut... Honor 8 pro, simán megkapja, mate 10, p10 stb. simán megkapja... :W Jah, hogy nem jó a hardver az oreóra, világos, ezt mondja a hüvely cég.... :W
Semmi baj. Veszek mate 10 pro-t 190-ért, hogy legyen rá csokis kekszes droidom...

Bocsi, csak nem ezt vártam egy ilyen "kaliberű" telefontól és cégtől... :(

[ Szerkesztve ]

(#31) moleculez

moleculez
(PH! addikt)

Google Drive 100gb ~17£ / év. Azért az abszolút vállalható, főleg, hogy a G Photos ingyen korlátlanul tárolja a képeket, videókat és nem számít bele ebbe a keretbe. Na így használom iOS-alatt...

"Nem vagyok pesszimista. Az nekem úgysem menne...a BUGOK átmenetiek de a FÍCS örök!!!" @abusalempictures

(#32) Somatom válasza pnauser (#29) üzenetére

Somatom
(PH! addikt)

Nem tévedsz. Azért vannak a gyártói megoldások, mert az Android Google -féle backup -ja úgy szar, ahogy van, és a Google magasról tojik rá.
A Titanium Backup egy remek tool, csak az vele a bibi, hogy root jogosultságot igényel, aminek a megszerzése a legtöbb gyártónál garanciavesztő beavatkozás.

[ Szerkesztve ]

A Google olyan, mint a metró: "Lehetőségek állomás. Kérjük vigyázzanak, az ajtók záródnak! Az Android "P" következik."

(#33) bambano

bambano
(Jómunkásember)

ez tökre olyan, mintha valaki önként menne a gulagra...

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#34) janeszgol válasza Sub-ZeRo (#30) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Ertem. Igen ez a nincs felkeszitve indok a vasarlok hulyenek nezese. A Honor 8 egy marha jo telo marha jo aron, de azert egy foverziot ugorhatna. Akkor mondjak azt, hogy jo aron vetted kussoljal el, de ne nezzenek hulyenek. Bar a frissitesek sosem voltak a ceg erossegei, meg a Huawei nev alatt megjelenokre sem. A ceg most ott tart, mint a Samsung 2013-2014 tajekan.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#35) cami][us válasza milangfx (#24) üzenetére

cami][us
(senior tag)

2 év támogatás lemegy egy qualcomm soc-ra, akkor utána már ráfizetés az egész. Nyílt risc-v hardverek kellenének inkább.

I'm ayy lmaoing @ your life

(#36) #07538176

(törölt tag)

Látom, EMUI 5 alatt nem elérhető ez a dolog... :W :O

[ Szerkesztve ]

(#37) pnauser válasza Somatom (#32) üzenetére

pnauser
(senior tag)

Köszi a választ. Régebben romoltam sokat, onnan a megkopott emlékek.

(#38) Narxis válasza bambano (#33) üzenetére

Narxis
(PH! nagyúr)

Naaaa azért ez költői túlzás.

(#39) p2pp

p2pp
(senior tag)

Engem csak az zavar, h csak mobilról tudok rá feltölteni képeket. Hiába látom PC-ről. A régi képekeimet nem tudom PC-ről feltölteni a felhőbe.
Vagy egy meglévő másik felhőből a Huawei felhőjébe átköltözni.
Csak a mobilomon lévő képeket teszi fel.

Huawei Mate 10 Pro BLA-L09 Mocha Brown C432 8.0.0.150 Single Sim Telekom teló/Telenor sim

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.