Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz fateless #43 üzenetére

    "ki is nézett egy Dellt, de az csak Windows-zal volt kapható. Végül megvette, de legyalulta azonnal a Windows-t, mert neki nem az kellett. A gép kellett, de a szoftver nem."

    a képlet a következő: te vagy a barátod a Dell-től nem hardvert és hozzá szoftvert veszel, hanem számítógép-konfigurációt. a Dell készített/vásárolt/összerakott egy vasat, majd licencelt hozzá egy OS-t és végül csomagolt mellé egy adag drivert és segédprogramot. te, mint végfelhasználó ezt a csomagot veszed meg, aminek csak egy része az OS, a Microsofttal te semmilyen kapcsolatba nem kerülsz, azt leszámítva, hogy el kell fogadnod a szoftverre vonatkozó eula-t. egyáltalán nem is értem, miért kerül szóba a Microsoft egy ilyen ügy kapcsán. ha két vagy több cég köt egy megállapodást, hogy ilyen és ilyen alkatrészekből összedobnak egy terméket, akkor te megvásárlás után nem követelheted, hogy bizonyos részegységeket vegyenek ki belőle, mert te kútfőből tudod őket mással helyettesíteni. ha barkácsolni akarsz, vegyél alkatrészt és rakd össze magadnak, a csomag az csomag.

  • Virág et.

    senior tag

    válasz fateless #43 üzenetére

    Ez a mennyiségi licences példa sajnos nem jó, mivel ilyen konstrukcióban csak upgrade érhető el, ami alá viszont kell az OEM oprendszer. Hogy ez mire jó? Új gépek esetében semmire :).
    Teljes és örökös licencet csak dobozosban, OEM-ben és "legalizációs" konstrukcióban lehet venni tudomásom szerint.

    Nem olvastam el minden hozzászólást, de ideszúrom az én véleményem is:
    pro:
    - "Windows adó" kifejezés, ehhh... :/
    - az ember válasszon az igényeihez legközelebb álló konfigot. Ha nem talál X gyártónál, akkor vegyen Y-nál. Ha X sok ügyféltől esik el ilyen módon, akkor idővel majd bővíti a Linuxos konfigjainak számát, vagy csődbe megy :) ...
    - ha pld a HP-t kötelezik arra, hogy fizesse vissza a gépéhez csomagolt MS oprendszer árát, akkor miért nincs ez így pld a géphez szintén hozzácsomagolt OEM DVD író szoftverrel is? Vagy miért nem vehetek Macbook Airt (ami egy gyönyörű kütyü) MacOS nélkül (valami linux csak elindulna rajta ;) )?

    kontra:
    - felhasználói szemmel tényleg nagyobb szabadságot ad, ha szabadon tudom konfigolni az oprendszert. Szerintem mondjuk nem a "Windows helyett Linux" eset miatt, hanem az -korábban szintén említett - "Win Home helyett Win Pro" miatt lenne erre nagyobb igény. Például kis IT költségvetéssel rendelkező cégeknél, akik olcsó notebookokat vennének, de ezeket azért szeretnék domainba léptetni. Persze kérdés, hogy mennyi macerával jár az ügyintézés, mert lehetséges, hogy egy-két gép esetén nem is éri meg ebbe erőforrást fektetni.

    Mondjuk azt érdekelne, hogy ki és mi alapján határozza meg azt az összeget, amit vissza "kell" fizetnie a gyártónak az OEM Win után. A gyártó természetesen sokkal kevesebbet fizet egy-egy oprendszerét, mint mi, ha bemegyünk a boltba, tehát ez nem jó kiindulási alap. A számlán sincs meghatározva, hogy az x ezer forintból mennyi a gép ára, mennyi az oprendszeré, mennyi az egyéb hozzá csomagolt cuccoké (táska, egér, kábelek, ingyombingyom), illetve mennyi maga a csomagolás ára.

    [ Szerkesztve ]

  • Jaffafa

    aktív tag

    válasz fateless #411 üzenetére

    "akkor jogosan kéri-e vissza az árát vagy sem annak a szoftvernek, amire neki nincs szüksége, de mivel a hardvert meg akarja venni, ezért rákényszerül a szoftverre is."

    Jogosan, de ezt nem úgy kell beállítani, hogy neked JÀR az adott "vas" op.rendszer nélkül.
    Fordulj a gyártóhoz és tuti, ha elegendö igény lesz rá, akkor a gyártó figyelembe veszi azt. Ellenkezö esetben nem értem, hogy miért akarsz egy olyan gyártó termékét haszználni, aaki le sem szar téged?

    "Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

Új hozzászólás Aktív témák