Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Gorkamorka #305 üzenetére

    "egy full "noname" linux futtatásából származó meghibásodás pl garanciában javítható-e?"

    Sto eto kutykurutty? :Y

    #297 zsivagooo: "majd ha a kernelt GUI-t kipucolják,és nem lesznek benne jogsértő részek (vannak próbálkozások lásd gnewsense) majd akkor lehet hitelesen mondani bármit.A nyilt forráskód nagy előnye,hogy a fagyi visszanyal és kilógnak a jogsértő részek.Szóval hajrá lehet irni elölröl mindent de tisztességesen."

    WTF?

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • Konzol

    csendes tag

    válasz Gorkamorka #305 üzenetére

    Az Apple-t miért kellene ütni? Csinált egynéhány vasat, és csinált AZOKRA a vasra egy oprendszert. Nem mondja, és nem árulja külön-külön egyiket sem, és egy Apple oprendszert korántsem triviális fölerőltetni egy nem Apple hardverre, holott azok is x86-os gépek. Biztos rá lehetne valahogy erőltetni egy Apple vasra egy Linuxot, vagy egy BSD-t vagy Windowst, nem tudom sosem akartam ilyet tenni, de biztos, hogy nem next-next-finish a módszer.
    A Win.általános célú oprendszer amit arra terveztek hogy a PC-ken menjen, nem egy adott tipuson, hanem egy minimális specifikációt teljesítő bármilyen vason fusson. Ennek megfelelően kótyavetyélik vas nélkül is, pont úgy mint a vajat kenyér nélkül.
    Azt mondani, hogy egy adott gyártó direkt Windowsra tervezett volna egy hardver összeállítást az nagyképűség, egyszerűen teljesítette az adott specifikációt, épp úgy mint ahogy egy csomó egyép PC is teljesíti azt. Attól hogy egy staniclibe csomagolják a vasat és a szoftvert az még nem egy termék, hanem kettő, hiába bizonygatják, hogy az egy, különösen annak fényében hogy el kell fogadnod az MS licenszfeltételeit egy akármilyen gyártó vasához. Tehát nem a Hardware gyártójának feltételeit, hanem egy harmadik fél feltételeit, ráadásul olyan feltételeket, amelyeket sosem fogadnál el ha bármilyen egyéb termékről lenne szó.
    Úgyhogy ez sima árukapcsolás szerintem, ezért jogos a Win árának visszakérése - és a teljes OEM ár, nem a gyártói ár - a telepítrés munkadíja, a visszatérítés adminisztrációs költsége, vagyis minden! Plusz sztem pár milliárdos fogyasztóvédelmi bírság is kijárna, valamint kötelezni a licenszerződés módosítására, és a módosításig a törvénysértő forgalmazás teljes betiltása.

Új hozzászólás Aktív témák