Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    válasz dudika10 #338 üzenetére

    Az igen :U
    Mellesleg ez nem így megy - az fogy, amit eléd raknak, mert úgyis megveszed, ha nincs megfelelő alternatíva.

    Nem értem mi olyan bonyolult ezen a témán, hogy már a sokadik topic megy róla... Az alap elképzelés szerintem helyes, én a hardvert akarom megvenni (igen, sokan szoftvert is, lásd lentebb), majd én eldöntöm mit teszek rá. És nem, rohadtul nincs akkora választék OS nélkül szerelt gépekben, ezt kéne megérteni :U Van igen, hogyne, de egy notebookban ez 1 változó, van még mellette pár (OS nélküli, de mi a helyzet vinyóval, dedikált/integrált vga, milyen optika, mennyi ram, milyen proci, webcam/bluetooth, egyéb extrák, aksi, garancia...). Nagyon lekorlátozna, ha az OS nélküli / dos / linux-os gépek közül lehetne csak válogatni, ezen nem hiszem, hogy lehet vitatkozni.

    Ezért is lenne jó fordítva, hogy az ember megnézi a vasat, és kér rá egy OS-t (avagy nem). Mindegy mit, lehet XP van rajta, de te otthon linuxot teszel rá, vagy XP helyett akár Win7-et akarsz, és meg is vennéd - na de akkor sem kell az XP licenc.

    Maga a megvalósítás már macerásabb kicsit. Illetve esetleg úgy tudnám elképzelni, hogy minden gép OS nélküli, rendelésnél meg vagy hozzácsap az ember egy licenc-t, vagy a licenct + telepítést (ha nem akar vele tökölni, akkor ugyanott van, ahol most), vagy nem kér semmit.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák