Új hozzászólás Aktív témák

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz dezz #63 üzenetére

    Tisztában vagyok azzal, hogy maga az LCD nem villog, hiszen nem rajzolja újra a képet minden képfrissítésnél, csak amennyiben az változik, nem egy darab katódsugár pásztázza a fluoreszcens képpontokat egyenként. Jelenleg 60, esetleg 75 Hz az LCD-k képfrissítési frekvenciája, ugye. Direkt azért írtam, hogy SZEMKÍMÉLÉSI célzattal a 100 Hz nettó baromság. Ha most arról beszélünk, hogy a hardcore CS-osoknak kell a 100 fps, és ezt az LCD nem tudja megjeleníteni (ezért is használnak a magukat igazán hardcorenak gondoló játékosok CRT-t mind a mai napig), és ezért kihoznak egy új típust, ami direkt erre van kihegyezve, üsse kavics. Ezeknél, pedig nem az irodai munkaképesség meghosszabítása lenne a cél. Amúgy szerintem akkor már inkább inputlag-et csökkentsenek, az jobban odavághat egy FPS játékosnak.

    Ami a háttérvilágítást illeti. Elvileg a CCFL mindenképpen villódzik pár 10khz-en (legalább is azt hiszem, kiindulva a klasszikus fénycsövekből), ha ezt még ugye szabályozni is akarod, akkor bejön a PWM frekvenciája is, ami valószínűsíthetően szintén sokszorosa a 100 Hz-nek. Egyébként - szerintem - manapság már illene minden monitorban ledes háttévilágítást használni. Na az innováció lenne (meg az OLED... álmodik a nyomor).

    Hogy ON is legyek. Szerintem még mindig inkább egy Ambilight-szerű megoldás kellene (bár nem feltétlenül kell bele automatikus színváltás, meg a kép színének követése), akár állítható színnel, de hátrafelé világítson, és ne az ember szemébe. Szerintem nappal nem igazán tudnak az ilyen megoldások semmit lökni, viszont éjjel jó lenne, ha nem kellene az asztali lámpának/csillárnak/gyertyának/tábortűznek/szentjánosbogaraknak a bödönben égnie ahhoz, hogy ne fáradjon a szemed.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák