Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adamssss

    veterán

    válasz sad_Vamp #22 üzenetére

    Hidd el én is nagyon bírom az ilyen tahó tagokat...

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • Steve1207

    veterán

    válasz sad_Vamp #22 üzenetére

    Egyből mondok 3 helyet :) Amióta felköltöztem Pestre 3 évet húztam le folyamatjában olyan helyeken, ahol a napi 8 vagy 10 órát teljesen végigdolgozod túlórától független és még azt is megszólják, ha kimész bagózni 4 percre... (pedig nálam ez 1,5-2 óránként jelenti). A 10-15 perces monitor bambulós szabályokra csak annyi, hogy amikor felhoztam az első helyemen csak annyit mondtak, hogy "el lehet menni, ha nem tetszik".

    Úgyhogy nekem pont az ellenkezője zajlott, pedig műszaki körökben elég ismert helyeken voltam. Volt ahol net logolás is ment, hogy miket nyitottam meg... egy részig megértem ebben őket is, de másrészről teljes mértékben vicc.

    Most szerencsére pont az ellenkezője zajlik:)

    .

  • Dany007

    veterán

    válasz sad_Vamp #83 üzenetére

    Jó, én nem vagyok olyan csóró hogy ne bírjak ki pár sms-t vagy beszélgetést... :U
    Azért ezzel érvelni... Vibert / skype-ot meg már anyám is használja! :D

    De nem gond az ha valaki ezen akar spórolni meg ilyesmi, csak attól még nem kell vélt kényszert meg vélt szükségletet társítani hozzá.

    És igen lehet ezt függőségnek nevezni. Maximum nem pszichikainak. Pofon egyszerű, képzeld el mi lenne ha megszűnne a Facebook egyik pillanatról a másikra. Nos akkor kollega monológja szerint ő nem tudná tartani a kapcsolatot azokkal az emberekkel akikkel csak ott tartja. Vagyis problémát okozna neki velük a kapcsolattartás! Vagyis függ tőle!

    Plusz:

    "kis emlékeztető: telefon->pénzbe kerül, FB->ingyenes"

    Ha tényleg fontos és szükséges akkor megéri azt a pénzt. Ha pedig nem éri meg, akkor nem is olyan fontos, ergo nem szükséges, ergo nem(!) kényszer, mint ahogy azt a kollega állította.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz sad_Vamp #85 üzenetére

    Én nem mondtam, hogy nem jó dolog a FB. Csak azt mondtam, hogy nem kényszer!
    Azt meg kikérem magamnak hogy ne lennék szociális lény. :D Ez valami degradált eltorzulása a világnézetnek, vagy mi?
    Ha már nincs 3-400 ismerősöm a FB-on akikkel nem chatelek napi szinten akkor én már nem is vagyok szociális lény? D: Ne nevettess már ember!

    Látod pont erről beszélek, hogy emiatt mennyire torzul az emberek világnézete. Szerinted ha nem chatelek FB-on az iksz száz ismerősömmel akkor én már nem is lehet szociális lény?

    "sem pénzem által, hogy minden este összeüljünk, vagy meglátogassuk egymást, marad a chat."

    Most nemazért, de elmondom a megoldást! Nem kell! Nem kötelező mindenkivel minden nap kapcsolatot tartani! Ezen van a hangsúly! Ti pedig itt úgy adjátok elő az egészet, mintha létszükséglet lenne, hogy mind a 200 ismerőssel napi szinten chatelj. Mert ha nem akkor húh vége a világnak, nincs 100 forintom beszélgetni pár percet azzal akivel tényleg szeretnék...

    Szóval ne haragudj, de ez az érvelés nonszensz. Alapvetően nem kényszerű dolgokat kényszerűségnek állítotok be. Továbbá szerinted aki nem használja a mindössze pár éve elterjed új kommunikációs csatornát és nincs 250 ismerőse az már nem is szociális lény...
    Azért ezen komolyan el kéne gondolkodni.

    És ez a legnagyobb probléma a FB-kal nem pedig a monitorozás.

  • Dany007

    veterán

    válasz sad_Vamp #91 üzenetére

    "Igazad van amúgy, nem úgy kényszer, ahogy te értelmezed a szót. 100 más okból kifolyólag pedig "kényszer"ré válik/vállhat.

    Szóval én próbálom a dolgokat valahogy középre helyezni, csak nem tudom úgy kifejezni magam, bocs. :D"

    Okés, nem gond. De a kényszert nem nagyon lehet másképpen értelmezni. Mindazonáltal a szövegkörnyezet is - ha elolvasod a hsz-t amire eredetileg reagáltam - azt sugallja hogy bizony keményen kényszert ért azalatt az írója. Szóval nem tudom hogy máshogy lehet ezt értelmezni. Vagy kényszer vagy nem. Lehet kényelem, gyorsaság, még talán az olcsóságot is hozzávenném.
    Bár nálunk munkára hivatalosan csak az e-mailt fogadják el, még a telefont sem. Mindennek valamilyen formában nyoma kell hogy legyen mindkét oldalon. Erre szvsz a fb chat nem a legjobb. Munka függvénye.

    De tényleg ha olvasod a hsz-eket külsős szemmel, akkor láthatod, hogy szinte(!) mindenki mennyire görcsösen próbálja magyarázni és igazolni azt hogy neki mennyire létfontosságú a FB. Számolgatják az ismerősöket, a rokonokat, kivel mennyit és hogyan beszélt, ki hol él stb... És igen, néha néha bekerül az a szó is hogy kényszer. :) Mert maga az egyén teremti meg a saját kényszerét erre, holott nem is lenne az.
    Miközben pár éve még azt se tudta mi az.

    Nálam pl a mobiltelefon a kényszer. És én be is vallom, hogy függő vagyok. Mivel legtöbb ismerősömmel, rokonommal tartom úgy kapcsolatot és ha nem lenne akkor bizony gondolkodnék hogy mit csináljak, mert vezetékes telefon sehol sincs már. Maradna az e-mail meg az internet. De ugye nincs mindenki mindig netközelben, ellenben a telefon azért a többségnél mindig ott van.
    No, de a különbség, hogy én beismerem, hogy ez bizony egyfajta függőség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák