Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vodar

    senior tag

    válasz kameraman77 #27 üzenetére

    Szerintem pedig sokkal értelmesebb lépés lenne megszüntetni a készpénzt, mint ahogyan azt a skandináv országok is fokozatosan megteszik (már csak 30%-os a készpénzhasználatuk).

    Miért?

    1. Megspóroljuk a pénznyomtatás/pénzverés költségét.

    2. Megszűnik a gazdaságra káros hatással lévő pénzhamisítás.

    3. Megszűnnek a (pénz)rablások (nincs mit ellopni a kasszából).

    4. Nem szórod el az aprót, nem csúszik ki a zsebedből --> kevesebb pénzt hagysz el.

    5. Gyorsabb, a boltokban rövidülnek a sorok (ehhez persze le kell cserélni a régi, lassú terminálokat és mindenhová kell PayPass).

    6. Higiénikusabb ("fiam, miután fogdostad a pénzt, moss kezet").

    7. A boltos nem tud átverni (akarva vagy akaratlanul) azzal, hogy kevesebbet ad vissza, vagy véletlenül te adsz neki többet.

    8. A pénztárosoknál nem keletkezik hiány kasszazárásnál, ami egyrészről jó a cégnek, másrészről a pénztárosnak. Van egy pénztáros ismerősöm, aki mondta, hogy a pénztárosoktól rendszeresen levonnak több ezer Ft-ot a hiány miatt, mert egyszerűen lehetetlen csúcsidőben is mindenkinek fillérre pontosan visszaadni.

    9. Fillérre pontosan nyomon követheted a pénzköltésedet, így sokkal könnyebben be tudod osztani, nehezebb elherdálni.

    10. Nem kell egy vastag (jó esetben) pénztárcát hordanod magaddal, benne egy maréknyi apróval és nem kell a kassza előtt számolgatnod, hogy van-e elég pénzed, mert előkapod a mobilodat és megnézed a banktól kapott legutóbbi vásárlási értesítőt, benne az aktuális egyenlegeddel.

    11. stb.

    [ Szerkesztve ]

  • 8th

    addikt

    válasz kameraman77 #27 üzenetére

    Én is borítékban kapom a pénzemet. Mióta kifutott a hitelem bankszámlám sincs és nem is tervezem hogy mostanában újra lesz. Felesleges nyűg és pénzemet. Kösz nem.

    Sárga csekk témához: GDF Suez anno kétszer akart befizettetni velem egy havi gázszámlát de úgy, hogy xy évben küldtek egy hátralékos értesítőt, hogy két és fél évvel korábban! kimaradt egy havi számla és 8napon belül fizessük be különben jönnek és leszedik a gázórát. Pislogtunk nagyokat előszedtük a csekkeket és pasztmek ott volt. Mikor az orruk alá dugtam a befizetett gázszámlát ott szabadkozott a nő, hogy de márpedig az ő rendszerükben ez akkor sem szerepel és percekig ott tanakodtak, hogy ilyenkor mi a teendő. Ha nincs a kezemben a "bizonyíték" szemrebbenés nélkül befizettették volna velem még egyszer azt a számlát amit már egyszer befizettem. Aztán az is átfutott az agyamon, hogy ha ennyire egy ótvar szar az informatikai rendszerük vajon hány emberrel játszhattak el ugyanezt. És aki nem csekken fizet hanem utal és nem tud utánamenni a bankjánál, hogy évekkel ezelőtt milyen utalásai voltak az felfújhatja a pofáját fizethet mint a katonatiszt.

  • NandoXXL

    senior tag

    válasz kameraman77 #27 üzenetére

    Primitív vagy mint egy kő, a fajtáddal kéne megfizettetni a papír pénz költségét. A kp drága és a korrupció bölcsője.

Új hozzászólás Aktív témák