Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vodar

    senior tag

    válasz olbaidhun #33 üzenetére

    Most kiragadtál néhányat az érveim sorából. Ráadásul ezeket az érveket nem csak én sorakoztatom fel, hanem az említett skandináv országok is.

    Ha nem írtad volna le a korodat (bár nem tudom, hogy a 31 évet a születésedtől számítottad, vagy attól kezdve, hogy először volt pénz a kezedben), akkor most én is visszakérdeznék, hogy hány éves vagy, mert - most ne sértődj meg - az általad képviselt hozzáállás tipikusan az idősebb generáció sajátja, egészen egyszerűen azért, mert ők nehezebben fogadják be a változást és szeretik, ha a jó öreg, megszokott dolgok nem változnak meg, nem kell hozzájuk alkalmazkodniuk.

    A készpénz lecserélése mellett igen nyomós érvek állnak, kétlem, hogy a megtartása mellett is fel lehetne ilyeneket sorakoztatni (hacsak a nosztalgia nem érv), de ha úgy véled fel lehet, akkor írd le nyugodtan.

    Az meg egy dolog, hogy így kell tudni bánni vele, úgy kell tudni hozzáérteni, de a "kéne" még nem változtat a tényeken. Na meg minek "kéne", ha a készpénz megszüntetése megszüntetné ezeket a problémákat?

    [ Szerkesztve ]

  • Vodar

    senior tag

    válasz olbaidhun #45 üzenetére

    Ennek a "szomszéd beköp" dolognak kisebb a realitása, mintha a NAV beépített embert küldene a gyanús vállalkozókhoz és kifigyelné, hogy készpénzben adja oda a dolgozók bérét. Sőt. Sokkal nagyobb a lebukás esélye, ha személyes kontakt történik a munkaadó és dolgozó között a kifizetésnél. Az igazság az, hogy az életben nem fog engem felkeresni amiatt a NAV, mert Juliska néni küld nekem pénzt minden hónapban. Nincs bizonyítéka, hiszen az emberek szabadon utalhatnak egymásnak pénzt.

    Attól nem fognak hozzád jobban betörni, ha megszűnik a készpénz. Sőt. Nagymama dugi pénzéért sem fognak betörni, amit az ágya alatt rejteget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák