Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz RedAnt #10 üzenetére

    egyrészt teljesen igazad van: a hacker-etika, alapból így szól: hibát megtalálom, erről nagyon hangosan beszélek, hiszen ezért csináltam, de a kódot nem adom ki a nyilvánosságnak, a felelősöket értesítem, hogy foltozni tudjanak...
    másrészt: sok hasonló, adatvédelmi szempontból aggályos történet lezajlott már, egy ilyen esetben elég egy e-mail a Google-nak, és a cache is eltűnik, pár órán belül..., sőt néha hamarabb

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • dajkopali

    addikt

    válasz RedAnt #17 üzenetére

    és a nagy kérdés: most mi lesz??
    nem tudom, hogy ez mekkora nyilvánosságot kap, de most akkor tényleg rohan mindenki adatokat változtatni (kétlem, bár ez lenne a természetes...), avagy semmi se történik, sőt, a bad guys most gyorsan rázúmolnak, hátha lehet aratni vmit
    ez mondjuk most már a kollégium sara is, gyorsan-gyorsan lépni kell vmit, mert az enyhén szólva nem lenne tisztességes, hogy a hiba felfedőire verik rá az egészet..

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • dajkopali

    addikt

    válasz RedAnt #99 üzenetére

    Csak idézni tudlak: az agyam eldobom. Hát soha senki nem képes vállalni a felelősséget a tetteiért???
    Igan, súlyos biztonsági hibáról van szó, de hát ez megtörténhet, meg is történik. A világnak nincs vége, vannak ennek következményei, oszt jónapot. De hogy betörtek a rendszerbe???? Jézus...
    Mi a magunk részéről lezártnak tekintettük az ügyet (Különösen, hogy az érintett rendszergazda, aki személy szerint elkövette a hibát, a forrásnak számító blogban a következőket írta: "Ezt elkúrtam. Nem kicsit. Nagyon.")
    Ám az egyetem elképesztően gyáva és gyenge jellemű vezetői úgy viselkednek, hogy ezt azért már nem lehet szó nélkül hagyni.
    Pont olyan ez az egész, mint a parlamenti képviselőink, akik ha ittasan vezetnek, akkor vagy nekiesnek a rendőröknek vagy az ufókra kenik az egészet. A p*ba, látszik, hogy sosem dolgoztak olyan helyen, ahol a súlyos hibákért tényleges retorziók járnak: hogy mondjak egy egyszerű példát: voltam benzinkutas, és egyszer tévedésből benzint nyomtam egy dízel autóba: fizettem, mint a katonatiszt, üzemanyag (kétszer). plusz a javítási költség. És még örültem, hogy nem rúgtak ki, eszembe nem jutott azt mondani, hogy egy terrorista tankolt a kocsiba helyettem. Áhhhh....

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

Új hozzászólás Aktív témák