Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz bulanjoe #181 üzenetére

    0) akartam írni, hogy állítsd át a bill. kiosztást, de látom direkt van:)
    1) mountolnod kell, ugye, feltételezem, hogy ez ntfs partíció lesz (a Vista miatt), ha így van, akkor itt van az automount leírása: [link]
    Ha ezt megcsinálod, nem kell külön mountolgatni, hanem induláskor mindig fel lesz csatolva, ahova szeretnéd. Nekem is így van az egyik gépen egy zenés ntfs vinyó mountolva, rythmbox gond nélkül viszi.
    2) az a merevlemez, amit nem lát szintén ntfs, ugye? Mert ha bármilyen hiba van a filerendszerben, akkor jó eséllyel ubuntu nem fogja tudni csatolni, de pl. Windows simán látja. Nekem is volt régebben ilyen, lehet próbálkozni javítással win telepítővel, elvileg csinál is valamit, de nekem soha nem segített. Átpakolás, teljes format és vissza oldotta meg a gondokat:) Erre okosabbat nem tudok, de azért érdemes a javítással próbálkozni (chkdisk asszem vagy hasonló, nézz utána a wines topikban inkább)
    3) igen, sudo lenne az admin jogosultság, ilyennel még nem találkoztam, passz. Terminálban kellene inkább az egészet indítani, hátha...
    4) nem tudom, én a 105-ös magyart használom, sorry:)

  • n0_gAboR

    őstag

    válasz bulanjoe #181 üzenetére

    Nem kell letolteni az ATI drivert sehonnan, tartalmazza az Ubuntu a szoftverlerakatban.

    A GNOME menujeben System > Administration > Hardware Driver-s ben listazza azokat az eszkozoket amiket erzekelt, de csak nem nyilt forrasu driver van hozzajuk, igy alapbol nem allitotta be.
    Itt kell lennie az ATi kartyadnak is, kipipalod, hogy "Enabled", es mindent felrak/beallit magatol.

Új hozzászólás Aktív témák