Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz arn #42 üzenetére

    A többieknek sw oldalon van megkötve a keze. Mindenki tudna unified architektúrát építeni ha nagyon akarna csak semmire nem menne vele.

    De az igaz, hogy innentől, ha sw oldalról kihasználható ez nagy előny. Elég a a ram sávszélesség diagramra nézni. Mellé jött egy ütős cpu ami szintén nagy teljesítmény, de ott is az arm-x86 volt a kulcs. Gyanítom önmagában erős cpu-t mások is tudnának építeni felskálázással... ahogy amúgy x86-on se annyira rossz a leskálázási arány.

    A fogyasztási grafikonokat nézve azért itt is van csoda, de akkora nincs szvsz. A Pro/Max már nem a pár wattos kategória. Oké, hogy 30W-ból meg a GPU hasonlóból is erős, de itt már a többi gyártó sincs annyira távol, ezt próbáltam fentebb is írni. Nekem eddig ők is meggyőzőek voltak. Soha nem volt notim, de most be is újítottam egy 5500U és 5600U-s gépet. Ott is 1-3W-okat látsz idle, passzívan mennek netezgetés közben. Mellé 30-35W-ből pedig 6 maggal 3500 pont körüli CB értékeket. 8 maggal meg ahogy írtam 4-4500-as tartomány jön.
    A desktop 4650G-m 65W-al (konnektornál 120W) is ennyit tud, 3600-3800 pont.

    Szóval a "desktop" ott is megérkezett már bőven és idle-ben is jók. És ahogy nézem M1-nél is 20-30W lett célozva perf módban.

    Ez a nyers hw, van különbség, de nem ég és föld már.
    Az sw viszont erre rendesen rátesz...

    Ha innen nézem egyébként a Pro+32GB is overkill 99%-nak normál használatra. Épp azért, mert mindent bőven elvisz ami átlagban kell. Sőt még optimalizáltabban is mint más, nyers erőben jobb hw-s setup. Amihez meg kraft kellene azok a dedikált gyorsítással, sw oldali erős támogatással szintén megvannak.
    Ez még érdekes lesz, hogy a profikon kívül ezekkel kit tudnak megcélozni. Ha sw-ben is egybehúznak - márpedig kezdett ez lenni az irány és költség oldalról is jobb, ill. az arm váltással, saját chipekkel a hw is ide mutat - akkor gyorsan oda jutunk (jutottunk), hogy a konkurencia letarolva de gyk. magukat is megeszik mert igazából egy ipad/iphone is elég dokkolva majdnem mindenre. Vagy legyen a sima M1 szintje ami még lentebb kerülhet méretben. :)

    Vicc az is, hogy erős x86 desktopra keresgélnem kell pl. sw-t ha videót akarok vágni, hogy mi mit támogat, mit gyorsít. Demot töltök mert a fene tudja működni fog-e gpu oldalról. Mit csinál 2 gpu-val... Volt, hogy egy ovis, 2 perces videót végül az S10-en vágtam meg 10 perc alatt mert gyorsabb volt az első szembejövő cuccal megcsinálni hw gyorsítással, mint 3-4db vagy Vegas szintű brutál vagy 20USD-s kis gagyi x86 sw-vel aminél a viewport is 3fps volt.

    Meg a körítés az amiben magukba nézhetnének a gyártók. Tavaly nagyítóval kerestem a 300-400k kategóriában is a 100% sRGB kijelzőket. Idén ott is előreléptek, de amit itt kapsz mellé azt nem kell számolgatni, hogy 400 vagy 500 nit elég lesz-e. Van-e high DPI, magas frissítési freki...
    Type-C dokkolóm meg 4K monitorom még (már) mindig nincs, mert a saját noti tudja, de a 600k-s Dell Latitude-on tippelni kell, hogy vajon kijöhet-e rajta 4 lane DP 1.2-vel a 4k60p vagy nem. Leírás sehol és a 3 meg 5 évvel ezelőtti modellen is ezt vártam/találgattam. Filléres csatik (+némi licenszdíj) mellett... kenjék a hajukra! Egyedül a Type-C töltés(+gyorstöltés) ami működik a látszólag sok szabvány ellenére. Ott megveszel gyk. bármit és megy minden-mindennel, notik, telefonok.

    szerk: A PC-bányász vonal meg egy külön extra a történetben. Ahogy hozzáállnak meg is érdemelnék ha a saját sírukat ásnák épp. Attól függetlenül, hogy nyilván nem jó a konkurencia nélküli piac.
    AMD-nél a szerver van fókuszban egyértelműen és oda (még) jók is lehetnek egy ideig.
    Az NV meg az arm-mel mindkét szegmens (consumer mobil + HPC) felé tudna hatékonyan menekülni ha összejönne. Ott nagy kérdés az idő, már lassan elkéstek és még mindig nem biztos a felvásárlás. Az autós HPC piacon viszont erősek és az menni fog.
    A gpu önmagában lóg a levegőben, nem tudják mit kezdjenek vele. Az Intel meg ha nem húz elő ütős dolgokat akkor eléggé rosszak a kilátásai szvsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák