Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JordyG

    tag

    Várható volt a cáfolat. Ugyan akkor nem jelent semmit.

    Az ő karrierjében most jött el egy váltás lehetősége, az AMD-t rendbe rakta (úgy-ahogy, van még hová fejlődni), sikerre vitte, újra fel a csúcsra. Jobb lehetősége talán többé nem lesz innen feljebb lépni.

    Neki is el kell gondolkodnia, hogy idén 50 éves lesz, mit akar még az élettől. Nyilván a pénz már számára nem lehet motiváció, így szakmailag se sok irányba mehet ő már innen, ami előre lépés lehetne. Ahogy előttem mondták, jobb alkufeltételeket és biztosítékokat a jövőt nézve viszont kiharcolhat, hogy olyan formában maradjon, maradhasson az AMD élén, ahogy azt ő szeretné, vagy neki jobb.

    Az IBM számára különleges hely, már csak azért is mert karrierje elején már lehúzott náluk bő évtizedet. Így valószínűleg kedves emlékek fűzik oda, és egy esetleges vezér pozíció nyilván érzelmi okokból is más, hogy esetleg majd onnan menjen nyugdíjba. Ő is ember, ilyen dolgok is motiválhatják. Mindenki eljátszik egyszer a gondolattal, hogy adott helyen mit tenne, ha ő lehetne a góré.

    De a kérdés, hogy akar e menni, mert van egy hely ahol szeretik, elismerik, és egy ideje vele azonosítják. Az AMD élén azért ő mostanra egy ikon is lett.

    A magam részéről erre nem tudnék válaszolni, lévén régóta vagyok a helyemen, és innen nincs tovább feljebb. A saját trónomon ülök, így nyilván kényelmes, mert a magam főnöke vagyok. De.

    Ugyanakkor a helyében nem feltétlen váltanék. Bár én is szeretem az új kihívásokat, viszont egy tuti csapatot sosem hagynék ott, főleg nem akkor amikor mind két kézben (CPU & GPU) egy töltött fegyver van a kezemben.

    A jövő viszont képlékeny, és bár úgy fest, hogy az AMD felfelé halad, így könnyebb is emelt fővel távozni, mint egy jó időszak utáni ismételt lejtmenetben. Így ha lépni akar, akkor azt az elkövetkező hónapok során kell megtegye, de max 1 év.

    Én sajnálnám, ha Lisa asszony (az AMD tyúkanyója) ellépne, egyrészt tényleg olyan mint egy anyuka aki a gyerekeit terelgeti, másrészt egy ilyen cégcsoport élére egy olyan személyiség kell amilyen ő. Így nehéz elképzelni mást a helyére akik hasonló mentalitásban vezényelne, főleg egy férfit.
    S akkor itt lehetne, behozni a részvényeseket, de ebbe nem mennék bele, már csak azért sem, mert sokszor maguk a részvényesek akik hazavágnak cégeket, a nyekergésükkel ahelyett, hogy kussolnának.

    De ahogy mondják, majd meglátjuk, belátható időn belül...

  • JordyG

    tag

    válasz Televan74 #12 üzenetére

    Sok lehetőség van. Lehet van valami. Lehet semmi. Sokszor a semmiről szól a legtöbb hír.

    Abban azt hiszem egyetértünk, hogy sokan örülnének ha nem ő lenne az AMD vezetője, legfőképpen az Intel-nél. Ő nem csak jó vezető, de jó motivátor is.

    A dolog már csak akkor lehetne poénosabb, ha az Intel élére várnák. Mert oda most pont egy olyan személyre lenne szükség amilyen ő. :)) De ez szarkazmus akart lenni, mert kíváncsi lennék a kék szemüvegesekre, milyen lenne a fogadtatása. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák