Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Dave™ #477 üzenetére

    Ja, OK, ott az alatta lévő kép volt a lényeg.
    Az is igaz, hogy csak penről futtattam a régi laptopon, telepítve gondolom helyrerázódna.

  • Heeken

    tag

    válasz Dave™ #477 üzenetére

    Igen. OOB kapsz egy marha jó media playert, office-t, minden alap dolgot amire szükséged van. Elkezdtem összeírni, hogy milyen Windows-os programjaimra kell majd alternatívát keresni.

    Minitool Partition - Beépítve érkezik - KDE partíciókezelő
    O365 - Előtelepítve érkezik - Libre Office - Nekem mondjuk ez pont nem annyira fontos, mert azokat a funkciókat tudja az Online is amire nekem kell.
    VLC - Előtelepítve érkezik - VLC
    AIMP3 - Ezt speciel pont fel kellett rakni. - Clementine
    Spotify - Snapből fentvolt egy pillanat alatt kb. - Spotify
    Telegram - Tárolóból egy perc se volt. - Telegram
    Firefox - Előtelepítve érkezik - Firefox
    Qbittorent - Fél perc volt telepíteni. - Qbittorent
    Dolphin - Hát ez kb kávét is főz kategória a Windows Intézőhöz képest - Dolphin

    OOB megy a Bumblebee, azaz a Nvidia és Intel grafikus hardver közötti váltás. Megy a Wifi, USB3.0, Bluetooth. Sikerült jól laptopot választani. :D

    Egyedül a Sofascore asztali appja hiányzik. Az mondjuk pont UWP-s alkalmazás. Az egyetlen amit használtam.

    Még 12 hsz és előzzük a Manjaro topikot. :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Shyciii

    veterán

    válasz Dave™ #477 üzenetére

    Multi Comverter kép, videó, dokumentum konvertáló. Én világéletemben Windows-t használtam (no meg DOS-t), úgyhogy most vadászom össze azon programokat, amivel majdnem full le tudom váltani a Windows-t. Mivel otthoni munkám többek között RDP kapcsolati távasztalizást is használ, így vagy fél óráig kerestem olyan távasztal progit, ami RDP protokolon dolgozik ÉS tudja kezelni a TS Gateway-t is. Nah így már nehéz volt találni. Egyelőre úgy néz ki, hogy az összes fontosabb programomnak meg lett az alternatívája, így az otthoni kevés szórakozás, és munka is menni fog Manjaro alatt. 1 miatt marad a Windows 10 dualboot-ban, de az nagyon ritka, hogy szükség legyen rá, úgyhogy 40 éves fejjel most kezdtem el komolyabban Linuxozni :)
    Amúgy maga a frissítési rendszere fogott meg elspre a Manjaro-ban amikor a cikkedet írtam. Ott volt az első pont, hogy ezt most érdemes lenne komolyabban is kipróbálnom. Mondjuk én pár alapban feltelepített programtól megváltam, de amúgy az alap rendszert használom. Bár kíváncsi lennék a Gnome-ra és társaira, de ezért mégegyszer nem telepítek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák