Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KISDUCK

    addikt

    Megragadnám az alkalmat és kérnék egy kis segítséget. Szeretnék pingvint használni én is, de egy dolog visszatart amit még nem tudtam orvosolni. Az 5.1 hanggal mindig problémáim voltak, sikerült összehozni, hogy az 5.1 hang szóljon 5.1-ben de a stereo hangok nem szóltak sehogy 5.1-ben, csak a 2 frontális szatellit muzsikált. Eddig főleg ubuntuval próbálkoztam. Próbáltam suset, debiant, fedorat, de eddig nem jött össze semmi. Kerestem leírást, hogy mit kell csinálni, de eddig nem segített semmi. A konfigom: ASRock P4VM800, Celeron 2,66 GHz s478, 1GB RAM és 7600GS AGP. Alaplapi hangkártyát használok.
    Meglévő telepítők: Kubi 10.04, Ubi 10.04, UHU 2.2, Blackpanther v10.1.1, OpenSUSE 11.3 Gnome, Debian-506, Fedora, Linux Mint 11, Lubuntu 11.04, Xubuntu 11.04.
    Eddig próbálkoztam az utóbbi kettőt leszámítva mindegyikkel. Egy-két rendszernél a netet nem tudtam belőni és ott abba is hagytam a próbálkozást. Tehát olyan tippet kérnék, hogy melyik rendszerrel kéne próbálkoznom ez ügyben úgy, hogy a gépemet ne falja fel a rendszer és, hogy hol találok leírást sikeres "stereo hang mind a hat csatornán" leírást. Win xp-t használtam eddig felhasználói szinten.
    Előre is köszönöm.

  • KISDUCK

    addikt

    válasz vgergo #12 üzenetére

    Köszönöm a tippet. Tegnap megpróbáltam kibogarászni, hogy mit kell csinálnom, de a mutatvány az első lépésnél megbukott. Azt a fájlt amit át kellett volna írnom nem létezett. Még a hangrendszer sem válaszolt, nem tudtam a hangbeállítások menüt sem megnyitni. A CPU meg folyamatosan max terhelésen ment úgy, hogy nem futtattam semmit. Megpróbálkozok később lubuntu telepítéssel, mert ez így nem opció.

    rybank:
    Hát remélem, hogy minél előbb sikerül valami megoldást találnom rá, mert ez így nem állapot.

Új hozzászólás Aktív témák