Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LG friend

    csendes tag

    Egy hete van meg a telefon, korábban egy HTC Desire S-t használtam. Mivel a vásárlást megelőzően nem volt módomban élőben megnézni a készüléket, így csak a tesztek és videók alapján volt némi információm. Nos,kellemesen csalódtam , tényleg szép a telefon, az anyaghasználat egyáltalán nem érződik gagyinak, még a sok műanyag ellenére sem. A kijelző színei és a fényereje tökéletes, napsütésben is jól olvasható. Viszont az oldalt elhelyezett gombok fekete színe -ami megegyezik a keret fekete színével- nagy hiba, hiszen szinte láthatatlan, ez viszont tényleg gagyi! :W
    A készülék hangszórója telefonáláskor jól szól, viszont kihangosítva elég gyenge, és itt nem a hangerőre gondolok, hanem a minőségre.
    Az akkumulátor teljesítménye átlagos felhasználás során kb. két napig elég, de ezért pár kompromisszumot kötnünk kell. 100%-os fényerő mellett a kijelző a töltöttség 60-62%-át használja fel, 70%-os fényerő mellett pedig 40-42%-át. Érdemes ezeket az akkumulátor használat menüpontban megnézni!!! Érdemes továbbá a RAM törlés nevű widgetet kirakni valamelyik képernyőre, ahonnan a futó alkalmazásokat le tudod állítani. Én a telefont éjszakára nem kapcsolom ki, így például a tegnap esti 55%-on lévő töltöttség reggelre lement 53%-ra, ami nem jelentős, így nincs szükség a kikapcsolásra. Ezek az értékek persze drasztikusan változnak ha folyamatosan megy a wifi, gps, szinkronizálás.........
    Az első használatbavételkor érdemes megcsinálni a telefon és a PC Suite szoftverfrissítéseket, úgy ahogy azt bucsupeti leírta. Nekem mindkettő stabilan és rövid idő alatt megtörtént. Ténylegesen észrevehető az üzemidő hosszabbodása, illetve a melegedés megszűnése.
    Véleményem szerint semmi szükség a rootolásra és az örökös frissítés keresésre, higgyétek el a telefon így is gyors, tud mindent, és nem fogod kockáztatni, hogy használhatatlanná teszed a készüléket.
    Nagyon fontosnak tartom a kijelző védelmét. Ennek legjobb módja egy tok vásárlása, én a Mobil Ász Shop-ból rendeltem egy Bugattí bőr tokot, amit rövid határidővel le is szállítottak. A másik ami nagyon fontos, egy microSD kártya beszerzése. Én egy Samsung 16 GB-os Class 10-et használok, nagyon jó.
    A szoftverek tekintetében ajánlom mindenképpen a Total Commandert illetve az Uninstallert feltelepíteni. (Google Play) Mivel a gyári médialejátszók használhatatlanok (kuka), ezért filmezni az MX Playert, zenét hallgatni pedig a Powramp-ot tartom jó választásnak. Zenében a Poweramp verhetetlen, ezer féle beállítási lehetőséggel, ha módotokban áll érdemes a Pro verziót megvásárolni! ( Egyébként a gyári füles elég átlagos, érdemes egy jobbat vásárolni)
    Mivel legnagyobb bosszúságomra a telefonról lespórolták az értesítési ledet, ezért szükség volt olyan alkalmazásra, ami a nem fogadott hívásokról és az SMS-ekről tájékoztat. Erre jó a Missed Call Reminder nevű progi, próbáljátok ki!
    A programok telepítésével kapcsolatban: A Total Commanderen létrehoztam különböző mappákat ( filmek, zenék, navigáció..... ) majd a számítógépen található könyvtárakból a memóriakártyára- a megfelelő könyvtárba- telepítettem a fájlokat. Nem használom a PC Suite-t, összekötöm a telefont a laptoppal, majd az automatikus lejátszás üzemmódban a "mappa megnyitása a fájlok megtekintéséhez" alkalmazásával "másolás-beillesztés"-el töltöm fel a kártya mappáit. Nekem a belső tárhelyen csak a Google Play-ről letöltött app.-ok vannak, minden más a memóriakártyán.
    A Total Commanderrel pedig szintén van van lehetőség a belső tárhelyen lévő dolgokat áthelyezni vagy másolni a kártyára. Érdemes a programot a telefon fektetett állapotában használni, hiszen ilyenkor a két meghajtó megosztott állapotban látszik. Valaki említette, hogy a navigáció esetében nem lehet a térképeket a kártyára tenni. De igen, hiszen oda töltöm fel , és onnan is telepítem!
    Két navigációt is használok, mindkettőt a kártyáról!!!!!!!!
    Van még egy módja a kártyára telepítésnek, igaz kicsit macerás. Külső kártyaolvasóba kell behelyezni a memóriakártyát, és úgy felrakni a fájlokat.
    Egyenlőre ennyi jutott eszembe, ha a használat során lesz egyéb tapasztalatom, majd megosztom veletek! :C

    [ Szerkesztve ]

  • LG friend

    csendes tag

    válasz bubus66 #1286 üzenetére

    Nem, TC-hez nem kell root, a Google Play-ről ingyenesen letölthető, és miden buhera nélkül használható! Jó az Astro File Manager bármely verziója is, de nekem a Total Commander jobban bejön, azt használom a laptopon is.

    Az értékelésemből még a fotózás maradt ki, hát sok szót nem érdemes vesztegetni rá. Nappali fényviszonyok közt és makró fényképezésnél hozza az átlagos szintet, de mesterséges fényben vakuval (vagy nélküle) csak addig jó, míg rá nem nagyítasz az elkészült fotóra. A korábbi telefonom (HTC Desire S) ugyanekkora kamerával lényegesen jobb képeket lőtt. Volt szerencsém a ZTE Grand és az Alcatel hasonló nagyságú készülékeivel is fotózni, ha ez vígasztal bárkit is, azok lényegesen gyengébbek. :K ( Nem ide tartozik, csak érdekesség kedvéért mondom el, hogy az Alcatelre napokkal ezelőtt kijött a JB frissítés :Y )

  • LG friend

    csendes tag

    Természetesen amit leírtam az aksi használatról, az csak egy adott állapotot tükrözött, nyilván nem minden esetben azonosak az értékek. Viszont az szinte állandó, hogy 70%-os fényerőnél az akkumulátor használat nevű alkalmazás szerint a rendelkezésre álló energiából 40-41%-ot fogyaszt a kijelző, míg teljes fényerőnél kb, 60-62%-ot. Ezek az értékek konstansak, legalábbis nálam, hiszen a készülék állandóan be van kapcsolva. Ja és bocsi, én nem az állandóan bekapcsolt kijelzőre gondoltam, szerintem ott nagyon pocsék értékeket lehetne mérni, mármint üzemidőben.
    Olyat is tapasztaltam, hogy a Google Play zene is fogyasztott vagy 60%-ot, de már nem teszi mivel leállítottam! :K

    [ Szerkesztve ]

  • LG friend

    csendes tag

    "Azt nem hiszem hogy nem függ a bekapcsolt képernyőidőtől és konstans lenne..."

    Igen, igazad van, egyetértünk, :K :K de mint írtam én sem az állandóan bekapcsolt képernyőre mértem az értékeket, :N hanem az állandóan bekapcsolt telefonnál, átlagos használat mellett. És így akár hányszor ellenőriztem, szinte mindig hasonló - mondhatni konstans- értékeket kaptam.
    Kíváncsi vagyok neked milyen eredmények jönnek ki a folyamatosan bekapcsolt kijelző mérésekor.

  • LG friend

    csendes tag

    válasz bucsupeti #1304 üzenetére

    " Nagyjából lineáris a merülés, így ez azt jelenti hogy 330 perc körül szívná le teljesen az aksit csak a képernyő, tehát 5,5 órát bírná ha folyamatosan be lenne kapcsolva és eközben semmi wifi, semmi 3G semmi telefonálás és semmi játék vagy olvasgatás, vagy videó."

    Hát igen, ez várható volt. Ezért is kell autós töltőre dugnom navigáció használata közben. :U

  • LG friend

    csendes tag

    válasz bucsupeti #1324 üzenetére

    espista

    Alcatel OT-995 készülékről van szó, T-Mobile-s, ismerősöm telefonja, ő mondta, hogy megérkezett a frissítés!

  • LG friend

    csendes tag

    Akinek mobil netje van ( pláne ha letöltési korlátos), annak ajánlom a 3G Watchdog nevű progit.
    Az adatforgalmi kvóta beállítását követően figyeli a letöltött adatmennyiséget, figyelmeztet a limit elérése előtt, adatforgalmi statisztikát vezet, ja és tud magyarul. :))

  • LG friend

    csendes tag

    válasz akcsy #1453 üzenetére

    akcsy!

    Korábbi hozzászólásomban már írtam, hogy a Total Commander használatával lehetséges a Google Play-ből letöltött fájlokat az sd kártyára másolni és onnan telepíteni!!!!! :K :K

  • LG friend

    csendes tag

    válasz bucsupeti #1456 üzenetére

    bucsupeti!

    Ha egy letöltött fájlt áthelyezek/másolok az sd kártyára és onnan telepítem, akkor annak tartalma az sd kártyán lesz, és onnan is fog futni!!!!!! Gondolom ha nekem így működik, akkor másnak is. Szóval még egyszer mondom, igen is át lehet rakni a programokat az sd kártyára. Tessék megpróbálni, ha kell elmondom lépésről-lépésre a módját!!!!
    Egyébként annak, hogy a marketről letöltött apk fájl a belső memóriára kerül semmi jelentősége, hiszen azt áthelyezzük a memóriakártyára, és onnan telepítjük.!!!!!!!!!!!!!

    [ Szerkesztve ]

  • LG friend

    csendes tag

    válasz BK87 #1471 üzenetére

    Nem akarok senkivel vitatkozni, úgy látom itt nálam lényegesen okosabb emberek vannak! Azon a módon ahogy ajánlottam ( Total Commander ) viszont úgy látom senki nem próbálta meg, ezért nem értem miről beszéltek!
    Dreimus!
    Hogy mi igaz és sem nem a te jogod eldönteni! Nem a félrevezetés volt a szándékom, hanem egy alternatívát nyújtani. Való igaz, játék telepítésével nem próbáltam, de felhasználói programokkal igen.
    Ezenkívül két navigáció+ zene+ képek+programok, mindez a külső sd kártyán, úgy hogy a belső tárhelyen még 1.9 GB. hely van. Szóval, ha mindenképpen ítélkezni akarsz, először próbáld ki, és ne tőlem követeljél bizonyítékokat!
    Utána is ráérsz lehülyézni!

Új hozzászólás Aktív témák