Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lmisi

    senior tag

    válasz M@nH. #1482 üzenetére

    Mert az epöl azt csinálja, ezzel a hülyeséggel szegmentálja a piacát zsíros nyerőt kaszírozva. Ha nagyobb tárhelyet akarzs fizess mint a torkos borz/boci pl. t-mobilnál: ipone 5 16 gigás 189 900 64-es 249900 a kettő között 60 ezer a különbség ez almának max 10-esbe fáj vagy annyiba se, na ezt hívják extraprifitnak :Y
    No ez nagyon tetszik az androidos gyártóknak is. A nexusok még csak hagyján anno a 8 gigás nexus7-n lehet nem volt haszna a guglinak de a 16-oson már volt, a 32-t már említésre sem méltó.
    Gondoljátok el ha maradt volna az eredeti android koncepció akkor 8 giga romnál nagyobb felesleges lenne a készülékekbe, de 4 is elegendő. Egy 32 gigás class 6 -os microsd 9-10 ezerért beszerezhető már. Ilyenkor ki a fene venne ennél nagyobb belső memóriájú készüléket cirka 30 ezer plusszért? Még az Usa-ban sem lehetne elsütni.
    Viszont ha nem raksz bele microsd-t, vagy kiheréled azzal hogy nem lehet rá telepíteni rögtön forgalmazhatsz ugyanabból a telefonból 3, vagy akár 4 félét is. Mekkora királyság már hogy 1 fejlesztési költséggel rögtön 3 verziót dobsz piacra :W

  • airmax_2.0

    tag

    válasz M@nH. #1482 üzenetére

    Gondolom egy korábbi már elavult megoldást alkalmaztak, a raktáron lévő elfekvő cuccokat megpróbálták kisöpörni, így olcsóbb lett az egész...
    Ha mindenből a menőt teszik bele nem L9-nek hanem nexus 4-nek hívnák... :)
    Sok oldallal ezelőtt én is leírtam, hogy a megoldás bosszant, de mondjuk az ár az amikor az ember azt mondja, na jó benyelem.... mert sok szerethető része is van...
    Engem pl az is idegesít, hogy meg kell mondanom, ha rádugom az usb-re akkor "milyen típusú usb kapcsolódást" akarok (csak töltés, usb tethering, mtp, ptp, lgsoft, ...) Elég lenne ha rádugom az usb-re tölt, ha mountolom akkor létrehozom az adatkapcsolatot, ha dismountolom akkor megszűntetem az adatkapcsolatot ennyi elég lenne...

Új hozzászólás Aktív témák