Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mkRoland

    senior tag

    Sziasztok. Pár napja csatlakoztam én is az LG G4-et használó táborába. Vodafone-nál vettem RED basic EU csomaggal, arany (szerintem inkább pezsgő) színű műanyag hátlappal és fekete bőrt adtak hozzá pluszban. Előttem bontották ki a csomagot, amin 2016.08.16 vagy 08.19 dátum szerepelt. H815 típusszám, v20g-216-70 SW verzió. Szükség megoldásként egy fekete szilikon tokot vettem hozzá a Vodánál 1500-ért, amíg meg nem jön az eBay-es QuickCircle. Jelenleg párhuzamosan egy G2 minit használok (QuickWindow tokkal), emiatt szerettem meg az LG-t. Gondolkodok az eBay-en rendelhető, eredetinek reklámozott akksin + hozzá való töltőállomáson. Használ valaki ilyet?
    Mivel QuickCircle tokot fogok használni + van RED-es készülékbiztosítás, így egy NILLKIN matt kijelző + kameralencse védő fóliát rendeltem. Bízom benne, hogy ez elég lesz, de elgondolkodtam a pótüvegen is. Nehéz azt felrakni?
    Szép a bőr hátlap, de úgyis tokban lesz, úgyhogy eladnám. Mennyit lehet elkérni érte? Egyszer tettem fel a telefonra, 2 percet volt rajta, csak beltérben. Azóta a papírtokban pihen, ahogy a piros színű QuadBeat is, ami szintén felesleges nekem, nem szerettem egyik telefonomnál sem ezt az agydugós kialakítást, nem hiszem, hogy pont ezt kedvelném meg. Ez természetesen fülben nem járt, megvan a tartalék gumiharang-szettje és a telefonba sem volt bedugva. Ezekre szerintetek van kereslet?
    A telefon eddig szépen és jól működik, pont belefér így szilikontokkal is a motorom vízhatlan 5"-os telefon tartójába és még a fényérzékelő szenzort sem takarja. Viszont eléggé merül, úgyhogy a QuickCircle mellé rendelni akarok egy Qi töltő pad-et, amit ebbe a vízhatlan tokba beteszek a telefon mögé, ha befér. Használ valaki ilyen Qi pad-et? Mennyivel nagyobb a telefonnál? Mennyire tudja szinten tartani az akksi töltöttségét/tölteni kültéri fényerő + GPS + 4G + BT állandó kapcsolat (bukósisak headset) mellett?
    A gyári töltője lehengerlő, bitang gyorsan tölt, tetszik a microUSB-kábel pontozott USB-fejű kialakítása, masszív, minőségi darab. Kár, hogy fehér.

    [ Szerkesztve ]

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz nünüke1975 #32983 üzenetére

    Nekem látja a Pendrive-ot, tudok róla törölni, és másolni is rá. Igaz, 1 gigányi képet egy régi Kingston-ra nem bírt átmásolni, bár lehet, hogy már a pendrive hibás. Azóta másikkal még nem próbáltam, de letesztelem majd.

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    Sziasztok. Sajnos nekem is előjött egy hiba a tavaly nyár végén Vodafone-nál vásárolt G4-gyel (604 vagy 607 nem emlékszem pontosan a gyártási dátumra): a beszédhangszóró recseg. Akinek van vele tapasztalata, ekkora fajsúlyú hibát mennyi idő alatt javítanak meg a Váci úton? Ha pedig már ott vagyok, ne csak egy dolog miatt menjek: van-e valakinek egy kopott barna bőr hátlapja, amit eladna fillérekért?

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz customer114 #40694 üzenetére

    Bár nem mai a kérdés, de én mindegyik utángyártott flipes tokkal megjártam:

    volt Nillkin Qin-em, a tartófülei törtek le, kiesett belőle a mobil a végén (ezt a meglévő hátlapra kell tenned, mint egy bármilyen tokot)

    most utángyártott, az eredeti QuickCircle-re hajazóm van, ugyanazzal a hibával és még tovább is repedt, de egyelőre ki nem esik belőle (ezt a hátlap helyett kell feltenni, van benne NFC-antenna, ami jól működik és elvileg QI-töltéshez való áramkör is, de ez nem működik, legalábbis IKEA-ban akárhány helyre tettem, egyiken sem kezdte el tölteni) KÉPEK: [kép1] [kép2] [kép3]

    mivel annyira tetszik ez a Quick Circle funkció (de sajnálom a pénzt egy eredetire - amivel lehet, hogy ugyanígy járok), ezért megrendeltem egy harmadik fajtát ROAR, amin elvileg ezeket a kereten lévő meghibásodásokat ki lehet küszöbölni, ugyanis egy szilikon tok tartja a telefont, az pedig mínusz sok celsius-fokig nem törik

    #KÜLSŐ AKKUMULÁTOR, POWER BANK:
    Ha már szóba került, én olyan külső akkumulátort szeretnék venni, ami képes az LG G4 gyors töltésére, egyszersmint a 2014 előtti Samsung Galaxy Note 10.1-es tabletem (N8010) sem hisztizik, hogy nem a Samsung hálózati/szivargyújtó töltőről kapja az áramot és végül működik car jumper/car starter-ként. Ha valakinek van ilyennel jó/rossz tapasztalata, megoszthatná velem.

    #Váci úti LG szervíz:
    Ismét csak dícsérni tudom a szervízt a Váci úton, korábban pár óra alatt javították a G4-emet (még aznap vissza is mehettem érte) beszédhangszóró hibával (recsegett), most pedig lassan töltött. Elkezdtem a kisebbtől a nagyobb felé araszolni hibakutatás szempontjából (szoftveres: beragadt app - adatkábel - töltőfej - telefoncsatlakozó):
    1 - restart megvolt, ugyanúgy lassú a töltés (ha működött a kijelző, akkor nem töltött, hanem lassan merült)
    2 - kábelcsere - ez viszont megoldotta a gondomat, úgyhogy gondoltam teszek egy próbát, hogy sikerül-e kicseréltetnem garanciába (Vodafone-os, 2016/08 havi vásárlás), legfeljebb közlik, hogy erre már nincs garancia. El is indultam a 4-es és a 3-as metró vonalán a Dózsa György út irányába. Mázlim volt, azonnal sorra is kerültem, még csak fel sem tudtam mérni, hogy van-e új tapogatnivaló mobiltelefon kiállítva. Elmondom, hogy mi a baj, egyből meg is történt a hiba beazonosítása (helyes volt a sejtésem, egy új kábellel az amper/teljesítménymérő szerint jó a töltőfejem a telefonommal, úgyhogy az elméletileg lehetséges következő két hibát is sikerült kizárni). Mondják, hogy van garancia a tartozékra is, ennek megörülve elkezdtem előkeresni a garanciajegyet - amit előkészítve a táskámba helyezés helyett az asztalon hagytam otthon. Nem gond, mivel volt már itt, IMEI alapján visszakeresték, elkérték a régi kábelt, én pedig megkaptam az újat. Gondoltam akkor már ne maradjanak üres kézzel, ha ennyire korrekten álltak hozzám, veszek egy új akksit is (nem érzem, hogy gyengélkedne a régi, de mégiscsak két feltöltött akksival szívesebben állok neki a napnak), erre is kaptam garanciát, 4500 forint volt. Jobb szerettem volna ilyet venni, de ezt nem forgalmazzák.

    #SZOFTVERFRISSÍTÉS:
    Szóval én elégedett vagyok a telefonnal, a támogatottságával, márpedig ami bevált, azon nem szeretek változtatni. Viszont most a napokban megjelent és nem bírom eltüntetni az állapotsávon és az értesítősávon is a figyelmeztetés, hogy telepíthetem a frissítést (jelenleg v20g-216-70 verzió fut). Hogy tudom eltüntetni ezeket? [kép] [kép]

    [ Szerkesztve ]

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz Feri1977 #41869 üzenetére

    Se Viber se Skype? 4G/Wifi megy folyamatosan? Milyen kijelző-fényerővel?

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz Laraxior #42013 üzenetére

    Nekem nem indul el minden esetben az MKX. Van hogy az intro után nem tudok továbblépni (3-ból 1x), akkor restart segít csak. Ez nálad is így működik? Galaxy Note 10.1-en játszva 10-ből 1x csinálja csak ezt.
    Ráadásul G4-en ha egyszer magától bekapcsol a képernyőzár, 50-50% az esély, hogy vissza tudom hozni, gyakoribb, hogy restart kell neki. Régebben (még a Triborg-os frissítés előtt) pedig volt olyan, hogy a fekvő elrendezésre tervezett játékot beadta állítva, levágva az ellenfél képernyőjének a részét (szerencse, hogy a Special Attack-jeimhez még hozzáfértem, meg tudtam nyerni, de a NEXT gombra már nem tudtam kattintani). Ilyen problémák nincsenek a táblagépemen. Egyedi gondom van, vagy ilyesmi nálad is előfordul?

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz Stauffenberg #42181 üzenetére

    Nekem üdítő volt olvasni őt, kicsit talán hiányozni is fog, mert végre nem csak a bootloop-ról szólt a topic.

    foxy69 foxy69@42169: én valamikor februárban vásároltam akksit, akkor még szintén 4500-ért a Váci úti LG-ben. Kár, hogy drágult azóta. Rákérdeztem, hogy ilyen akksihoz való töltődokkolót nem forgalmaznak-e, de nemleges választ kaptam.

    [ Szerkesztve ]

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz Laraxior #42190 üzenetére

    Lehet, hogy nem pénz kell neki, hanem a topic-gazdasági kinevezés. És akkor ő szerkeszthetné az első hsz-t. Szerintem ki lennénk tiltva páran innen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák