Új hozzászólás Aktív témák

  • Skynet258

    veterán

    válasz kotibor #170 üzenetére

    Alapvetően ezek háttérfények, pár dollár Aliról egy ilyen szett. Felragasztod, lesz egy RF távod aminek a jelét veszi, lesznek alap színek folyamatos beállításnak, fényerősség, és pár extra effekt (pulzálás, színváltás, villogás, ilyenek).
    Ez a legolcsóbb és legalapabb megoldás.
    Ha jól rémlik van olyan ami Ambilight szerűen oda löki ki a színeket ahol a képernyőn is megjelennek - ezek masszívabb dobozzal jönnek mert kell valami ami elemzi a képet (HDMI is átmegy rajtuk emiatt). Építhetsz is ilyen Raspberry Pi-vel például, van rá open source szoftver). Ilyet sose próbáltam mert túl komplikáltnak találtam.
    A PC monitor mögött egyébként ilyet használok, de "konyhakész" változatban - Corsair LS100. Ennek a szoftvere viszont értelemszerűen csak PC-n fut, ellenben k*rvajól működik. :K
    Ez az én videóm a monitorról és az LS100-ról.

    Sima LED-et szerintem én is fel fogok tenni a tévére visszavett fényerővel valami szolidabb színben. Mivel az USB-ről kap áramot csak akkor fog menni ha be van kapcsolva a tévé.
    Mondjuk azt nem tudom készenlétben ad-e feszültséget a tv az USB portnak, remélem nem mert ha igen akkor külön kell kapcsolgatni a LED-et...

    [ Szerkesztve ]

    https://geekpulse.hu

Új hozzászólás Aktív témák