Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sagem

    addikt

    Ilyen monitorom van, csak az elődje, ami elvileg ugyanez pepitában - FreeSync (34UM65). Bár annak idején úgy volt, hogy a 34UM65 is támogatni fogja az AMD megoldását, még az AMD által kiadott "mely monitorok támogatják" táblázaton is rajta volt..aztán mégse:)

    A FreeSync részéhez így nem tudok hozzászólni, de a többihez igen. Szerintem nagyon jól eltalált monitor, engem nem zavart a felbontása, sőt, kifejezetten azért -is- választottam ezt a modellt. Én játékra is használom a gépet, s a nagyobb, 3440x1440 felbontású verzióhoz már egy vagyont kellett volna a vasra költenem, legalábbis ha élvezhető minőségben szerettem volna az újabb játékokkal is játszani. Viszont ez a 2560x1080 nem dobja meg annyival a gépigényt, hogy az ember gatyája is rámenjen, viszont remekül mutat így pl. egy GTA5 vagy xy autós játék, fps stb, plusz netezés, munka közben is segítség az extra szélesség. Után húzást én egyébként nem tapasztaltam játék közben (CSGO), de mondjuk én nem vagyok annyira vájt szemű:)

    A panel minősége is rendben van, bár sajnos ki lehet fogni nagyon vacak (durván bevilágításos stb) darabokat is, erre figyelni kell. Az állvány valóban szép, de ezen kívül más erénye nincs, bénácska szegényke, jobb lett volna egy minőségibb megoldás..

    Filmezésre is valóban remek, de itt azért árnyaltabb a helyzet: az újabb filmek majd mindegyike támogatja ezt a képarányt, így valóban nincsenek fekete csíkok. Azonban akadnak kivételek (+ a régebbi alkotások), ezeknél ott van bal/jobb oldalon a vastag fekete sáv.

    Ez igaz egyébként a letöltött és a netes (pl Netflix és társai) sorozatok mindegyikére is sajnos..

    Próbaképpen rádugtam egy digis set top boxot és a beépített hangszórók miatt így kvázi tv lett belőle, a HD csatornák még jól is néztek ki, a többi mondjuk eléggé deformált lett, de végszükség esetén erre is használható:)

    Szóval nem rossz monitor, de szerintem nem való mindenkinek, élőben is meg kell nézni vásárlás előtt, mert sokan akkor döbbenek rá hogy nem való nekik ez az "ultraszéles" megoldás, amikor más késő:)

    ja, és az LG "Screen Split" nevű programja nagyon jó szolgálatot tesz, bár úgy tudom, hogy win10 esetében már az oprendszer is tud majd hasonlót, külső program nélkül is.

    [ Szerkesztve ]

    „Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

  • sagem

    addikt

    válasz ALBY #18 üzenetére

    Az tv-nek jó, esetleg játszós/filmezős monitornak is, de pl. munkára vagy hasonlóakra már kevésbé, más kategória a kettő, legalábbis szerintem :) Nem csak a méretek számítanak :)

    [ Szerkesztve ]

    „Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

  • sagem

    addikt

    válasz he7edik. #36 üzenetére

    Szerencsére 2015-ben sem pro gamer mindenki ;)

    [ Szerkesztve ]

    „Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

  • sagem

    addikt

    válasz kenwood #54 üzenetére

    a "true 4K-s" hozzászóló szerint az LG 34UM67 felbontása "furcsa", ezért inkább vegyen valaki egy true 4K-s monitort ehelyett, aztán vegye lejjebb a felbontást, ha nem bírja a kártyája..erre reagált Jim Tonic..ha jól sejtem ;)

    [ Szerkesztve ]

    „Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

Új hozzászólás Aktív témák