Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madtolyy

    csendes tag

    Sziasztok! Vettem egy ilyen monitort. Eddig meg vagyok elégedve vele egyetlen bosszantó dolog az, hogy nagyon tükröződik a kijelzője. IPS glow van valamennyi, főleg a bal alsó sarokban. Mindennapi használat közben mondjuk ez engem nem zavar.

  • madtolyy

    csendes tag

    válasz Raggie #369 üzenetére

    Nekem be van kapcsolva mégsem megy :( A z asztali gépen DisplayPorton a laptop HDMI-n csatlakozik. Ha mindkettő megy és mondjuk az asztali gépet lekapcsolom nem vált át HDMI-re. Ha a gépet használom és leállítom, majd a laptopot bekapcsolom akkor sem vált át HDMI-re és jeleníti meg a laptop képét.

  • madtolyy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Végül visszavittem ezt a monitort. Leírom a tapasztalataimat, hátha valakinek segítség a döntésben, ha ilyen monitor vásárlásán gondolkodik.

    Előnyök:
    IPS panel így a színek szép telítettek, a betekintési szögek nagyon jók. Ez akkor jön jól, ha esetleg ketten ültök a monitor előtt valamilyen okból, például osztott képernyős játék. FreeSync teljesen jól működött egy RX580 kártyával. Semmiféle akadozást nem tapasztaltam. Adnak hozzá gyárilag DisplayPort és HDMI kábelt is (sok monitornál sajnos csak HDMI-t adnak). Külső tápegység, így könnyeb javítani vagy cserélni ha elromlik, valamint nem a monitort melegíti még ez is.Ha olyan munkád van ami tényleg igényli a széles monitort akkor jó választás lehet. A filmeket nagyon jó nézni rajta, főleg, hogy alul felül nincs fekete csík. Sorozatoknál viszont a két szélén látszik a fekete csík és ilyenkor az IPS glow a sarkokban zavaró lehet. Szerencsére semmiféle pixelhibát nem láttam.

    Hátrányok:
    Ha olyan közel ülsz a monitorhoz mint én (kb 70cm) akkor készülj fel, hogy pixeles lesz a kép. Ha téged ez nem zavar, akkor ok. Viszont ebből a távolságból már kényelmetlen nézni ezt a monitort mert ilyenkor már a fejedet is mozgatnod kell, hogy a sarkokban lévő dolgokat lásd. Ebből adódóan játékban sem tudod kihasználni a széles monitor adta előnyöket, mert kb mindig a monitor közepét fogod nézni és nem látod, hogy mi történik a képernyő szélén. A képernyő nagyon tükröződik ha oldalról vagy hátulról esik rá a fény (engem ez zavart a legjobban az egészben). IPS glow amit egyébként csak akkor veszed észre, ha fekete vagy nagyon sötét hátteret nézel. A bemenetek között nem tudsz egy gombnyomással váltani, mindig be kell lépni a menübe ( ha be lehet ezt állítani valahogy akkor csak én nem jöttem rá, hogyan lehet ezt megoldani). A bemenetek között nem váltott automatikusan, ha a jel megszünt az egyik bemeneten hiába volt bekapcsolva ez a menüben. Kipróbáltam a képernyő felosztást is a programjával de nekem nem működött normálisan. Ha például felosztottam viszintesen a kijelzőt 2 részre és megnyitottam több Excel táblát akkor ha a felső részben lévő táblát lehúztam az alsóba akkor az alsót felrakta automatikusan a felsőbe. Nem tudom, hogy én voltam béna vagy ez tényleg így működik.

    Összegezve: Akinek tényleg szüksége van a széles monitorra és legalább 1m de inkább 1,5 m távolságból tudja nézni annak ideális lehet ez a monitor. Minden más esetben szerintem jobb egy 27"-es vagy esetleg 2x24".

    Ez szigorúan az én véleményem, senkit nem szeretnék sem lebeszélni sem rábeszélni erre a monitorra.

Új hozzászólás Aktív témák