Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Ijk #9 üzenetére

    Egyetértek. Plazmánál mindig azon vitatkoztam, hogy minek az a fekete de emellett IPS TV-től kivert a víz ilyen szempontból (meg kontraszt). Csak VA TV-im voltak 10+ évig.

    Monitorból viszont soha nem zavart az IPS, bár filmet ott nem néztem (sztem nem is arra való méretben sem), játék azért volt. Sőt, a black crush nagyon zavaró volt monitoron VA-nál, ill. belefutottam lassú panelbe is ami meg egyenesen használhatatlan volt, simán scroll közben olvasásra. Semmi gyors játék, vagy hasonló...

    @BiP
    60Hz?
    Nekem ez érthetetlen. Itt egy panel aminél tuti nincs gond a gyors megjelenítéssel. A 120 (vagy több) Hz-hez csak elektronika meg egy rendes port kell és annyi. Akkor miért 60Hz? Mi az oka? Le akarták szorítani az árát? :D Tényleg nem értem.

    @Locutus
    Amit írsz az nem törődés hanem önsz*patás. El nem rejteném a taskbart, hogy utána ott kelljen mozgatnom a kurzort, csak, hogy lássam mi van épp elindítva. Ugyanígy ki nem állhatom a taskbar grouping-ot. Ezek mind a hatékonyság és az ergonómia ellen vannak.
    Ugyanezek nyilván az eltűnő menük,fejlécek, gombsorok is.

    Ahogy a változó háttér is lehet. Nyilván ha pont az adott desktophoz van kiválasztva akkor jó lehet, de ha épp ott "színes", ahol ikon is lehet akkor...
    Vagy ikon se legyen a desktopon? Esetleg direkt randomra átrendezve minden nap a nem statikus tartalom miatt?
    Böngészőben, Office-ban kéne még hasonló, hogy a gombokat random szétrakja minden nap máshova. :D :D

  • sb

    veterán

    válasz BiP #35 üzenetére

    Igen, azért írtam. :D
    Meg amúgy is mennyivel lehetett volna olcsóbb? Filléres tételek. Még úgy is, hogy +licensz meg az elektronika nem 2 Ft. De valahogy belefér a 200k (de ha rosszul rémlik, a 250-300k-ba már tuti) körüli TV-k sávjába is.

    szerk: Amúgy TV fronton is értetlenkedtem amikor kijött a 60Hz-es A sorozat. Nyilván "olcsóbb" lesz az is és akinek nem kell a 120Hz az tud "választani". A gyakorlatban alig olcsóbbak, majd hozzádrágítják a 120Hz-eseket jövőre...

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Kendek #40 üzenetére

    Azt sem értem amit többen bedobtak, hogy 1 év alatt semmi beégés. Még jó!
    Közel sem 1 évre venném az biztos, még töredék áron sem. A tartós (3-)4-5 év használat meg eddig is necces volt, ilyen környezetben főleg az lehet. Napi használati időkkel hamar összejön az eddig látott 1000 órás nagyságrend.

    Oké, hogy ez más panel, de ha nagyságrendi eltérést tudna a woled-hez képest akkor valószínűleg nem keveset hallottunk volna már róla.

    szerk: Bár tudom, hogy itt csak a képminőség számít, de az is játszik szerintem, hogy ma zöld vonalon is nehéz eladni bármit aminél felmerül, hogy 3-4 év után kuka lehet. Lassan ez is szempont lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz lumma #58 üzenetére

    Egy kis logika nem ártana a szakszerűség mellé és akkor rögtön rá lehetne jönni, hogy miért hívják így.
    Lehet, hogy a pixel ki"ég", de a képernyőre a kép meg be. Ezt látja a user, ezért egyszerűbb így elnevezni a panelen látható jelenséget.
    Ennyi a nagy titok szerintem.

    @Balika911
    Azt hittem csak viccelsz a PWM-mel. BFI-t még megértek és legalább kikapcsolható,l de PWM ide elég gáz. (Amúgy meg nem, a BFI-t sem értem meg egy ilyen kijelzőnél. Értem amit írnak róla, hogy hogyan működik a szem, de ez egy k* gyors kijelző. Tartalom kéne rá és tud gyorsabban frissülni aztán ennyi. Megvan oldva a misztikus "mozgásfelbontás" kérdése szvsz.)

  • sb

    veterán

    válasz #72042496 #73 üzenetére

    PWM nélkül nem csoda. De ahova bekerül... szerintem a Samsung telefonos PWM OLED-jeiről is elég sokat lehet hallani, hogy fárasztóbb bámulni. Nekem is ez az érzésem de persze ez tök szubjektív.

Új hozzászólás Aktív témák