Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz Tin #22 üzenetére

    Biztos, hogy van beégés a telefonodon. 😀 Ha más nem a térerő, Wi-Fi stb ikonok égtek be. 2 év sem kell, nekem elég volt 2-3 hónap, hogy a statusbar "kifakuljon". Ha nézel valami világos képet rögtön kiszúrni. Sajnos ezt soha nem fogják tudni kiküszöbölni az OLED szerves felépítése miatt. Valakit nem zavar, engem zavart ezért sem veszek többet semmiféle OLED-et. Sajnos a szerves vegyület, ami az alkotó eleme a kijelzőnek relatív gyorsan (LCD háttérvilágításához képest) bomlik és veszít a fényerejéből. Mivel a statikus tartalmaknál nem egyenletesen világítanak a pixelek, így más ütemben öregednek is, ez a "beégés". LG-nél nincsenek színes szubpixelek így elvileg a kék sem degradálódik olyan gyorsan, de a fehér OLED sem fog egyenletes lenni az is biztos. Tulajdonképpen a igazi fekete és az ezzel járó nagyobb kontrasztarány az előnye a plazmához hasonlóan. A hátránya is hasonló a beégéssel.

    Telefonban meg a PenTile miatt sem kéne a Samu féle SAMOLED, meg nem izgat a fekete, jobb nekem egy RGB (IPS) LCD is. (TV-ben inkább VPA, nem kell oda IPS).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák