Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Cifu #62 üzenetére

    Mindent szépen megcáfoltál, csak éppen a pénzügyi helyzetük nem éppen azt igazolja , hogy ezek mekkora nagy sikersztorik..
    Amúgy én megrögzött NV párti vagyok, de drukkolok nekik, hogy sikerüljön normális konkurenciának maradnia, mert az árak leszorításásra szükség van a középkategória kiszorulásával...

    Így könnyebb lesz befektetőket találni, egyszerűbb lesz a pénzforrásokat külön kezelni. Valószínűleg így megszűnik az, hogy az egyik vonalról el kell vonniuk pénzt, hogy a másik működjön. Így a 2 szegmens jól elkülönülő részlegenként tud majd gazdálkodni a bejövő tőkével, akár az új befektetők bevonásával is. ( + gondolom könnyebb az üzleti magánszférát is így betartani, ha éppen egy befektető bele fog látni a Radeon group működésébe, az AMD gyökérnovalába nem lát be. Ésszerű húzás szerintem és még jól is működhet a dolog.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz [CS]Blade2 #129 üzenetére

    Minden kommented kb olyan , mintha én írtam volna őket az én gondolataimmal. hax :D
    Amúgy totálisan igazad van mindenben amiket leírtál. Szerencsére több neves IT. oldal is hasonló véleményen van.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz tranceplanet #145 üzenetére

    Lehet így is látnia dolgokat, meg lehet úgy is, ahogy mi látjuk Szerintünk( szerintem) az AMD a nagy jövőbemutató dumáival építette ki maga köré ezt az imázst amit te is képviselsz, ami valójában egy másik normális cégnél, mint az Nv vagy az Intel a háttérben folyik és kész működő tényként találkozol vele, mint vevő, mikor kihozzák.
    Ilyen jövőbeni fejlesztéseket minden GPU, APU és CPU fejlesztő folytat a háttérben , nem pedig a vevőin tesztel majd valamikor és a fejlődésre bízza, hogy adott termék jó lesz e vagy sem. Lásd buldózer- fx széria.Még most is emlékszem mekkora hihetetlen várakozás előzte meg a terméket, ment ez a fajta jövőbefejlesztő marketing és sajnos maga a szaksajtó is elhitte a dolgokat. Elemeztek, hogy az Intel mekkora szarban lesz majd mostantól. Erre megjöttek az első tesztek és néhol egy I-5 procival is pariban volt a csúcs proci. (amúgy az akkori felső kategóriás I7- 860 a mai napig simán húzható 3,8-4 GHz-ig és pariban van a mostani AMD pocikkal teljesítményben simán ) Persze azóta eltelt pár év, a buldózer azóta sincs sehol az Intelhez képest.Nyugodtan folytathatott volna a háttérben fejlesztéseket az AMD kis léptékben , olcsóbban és közben pedig odafigyelve a jelenkori követelményekre. Mindig kihoz egy egy remekül sikerült sorozatot, mint pl a 7950 volt a jelennek, hogy szerezzen magának vásárlókat és megfelelő konkurenciát biztosítson. Közben meg fejlesszen a háttérben és kísérletezzen magának ahogy illik és kell. majd ha működik valami és szükség van rá kihozzák , ne a vásárló várja otthona csodát és reménykedjen, hogy az amúgy közepes teljesítményű terméke majd ettől és ettől megtáltosodik.Sajnos évek óta ez megy és mindig várják a csodát a vörös oldalról, mert az ő termékük remek, csak a körülmények szarok természetesen.

    Amúgy nekem nem lenne velük semmi gondom, simán vennék tőlük kártyát, ha nem ez lenne a stratégiájuk évek óta, ami. Nekem akkor kell a teljesítmény mikor valamit megveszek. Nv-nél ez van. beteszed a GTX 950 kártyát a gépbe, látod hogy mennyit fejlődött a 750 TI hez képest és még hűvös is, halk is. Fülig ér a szám. most és ekkor.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz ggbuffon1897 #147 üzenetére

    nem kötekedésképpen de mit nem értettél ezen? a 750 Ti belépő szintű kártya volt a gépemben, amit most lecseréltem egy 950 re. Sokat,fejlődött gyorsabb, halkabb.48 ezer forint teljesen jó ár volt érte, főleg hogy a 750 Ti 25 ezerért ment el és még volt rá 1.5 év garancia a 3 ból.
    A 950 ről pedig:-baromi jó tunningpotenciál rejlik benne,simán hozza a 960 teljesítményét lényegesen olcsóbban .Esetleg egy teszt , csak hogy lásd miről beszélek.HDMI 2.0 pedig nálam kötelező.[link]

    A másik hogy hagyjuk már ezt az IGP izét.Most komolyan.ez szerinted nyomós érv? itt van csak a PH-n ez túldimenzionálva ez az IGP dolog, hogy mekkora bika. csak éppen játékra még az is erős kompromisszumokkal jó, akinek meg netezni kell, annak jó az Intel IGP is vagy nem vesz 35 ezerért processzort.. A kaveri meg megint versenyre kelt 35 ezer forintért egy i-3 procival, egy 45-50 ezeres I-5 meg szénné alázza.

    Az, hogy szerinted ez fika, meg hogy szerinted azt írtam le mekkora szar az AMD inkább arra utal, hogy nem látsz át az erős sértettségeden. Pedig igazságot olvastál. Pont az a lényege a hozzászólásnak, hogy drukkolok nekik, hogy maradjanak talpon és végre értelmes üzletpolitikával és fejlesztésekkel a jelenben biztosítsanak megfelelő konkurenciát az Nv - Intel párosnak.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz ggbuffon1897 #149 üzenetére

    most komolyan mit nem értesz abban, hogy miben? Sebességben.50 % alapból, 65 % tunningolva.750 Ti pedig simán kapható. 35 ezer forintért. Ugyan úgy megveheted belépőszintnek, de jelenleg 47 ezer forintért megvehető a 950 ami 13 ezer forint különbség 50-65 % teljesítmény többletért.
    960 pedig 59 ezer forintért van , ami azért nem pár ezer forint különbség. 12 ezer forintért ha kell akkor húzok egy kicsit az órajeleken és teljesítményben ott vagyok. jelenleg minden játékhoz elég FHD ben. Nekem fontos volt a 4 K videóhoz a HDMi2.0, ami radeon oldalon egyenlőre nincs belépő szinten.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz schawo #151 üzenetére

    Az én példányomat nem lehetett tunningolni nagyon, csak mértékkel, OC verzió volt. hamar hibázott sajnos Dirty Bomb alatt..Amit én belinkeltem teszt ott 45-50 % a gyorsulás.alaphangon, tuning nélkül.tuniggal 55-60. valóban +5 % erős túlzás volt. Az iponos tesztben szintén Oc verzió a 750 Ti is, tudom , láttam.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz schawo #153 üzenetére

    12 ezerrel drágább a 750 Ti hez képest.
    legolcsóbb 750 Ti:[link]
    950 : [link]
    Ez 33 % árkülönbség. a kb 50 % erőfölényhez. Jó vétel ez. megy lefelé folyamatosan a 950 ára, míg a 750 Ti stagnál.
    Amúgy 1.5 éve 33 ezer forintért vettem a 750 Ti-t szóval ... :DDD
    Na részemről is OFF az OFF :D

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz leviske #156 üzenetére

    Mind az árnál, mind a teljesítménynél a 750 Ti az alap.Csak kötekedésként. Elemi iskolás matematika. 750 Ti (35.525 ft) ami Kb 36000. ennek a 12 ezer vajon hány százaléka?(megoldás:Kb.33.%) :R

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák