Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz Penge_4 #46 üzenetére

    Az első bekezdés nem tudom, hogy kapcsolódik ide, nem is reagálnék rá.

    "A Google amerikai cég, az Opera meg európai. Azon belül Norvég, ami megintcsak egy egy annyira ismert ország, mint mondjuk Németország, Anglia, Spanyolország, vagy Franciaország."

    A Google-nek 20 ezer dolgozója van, az Operának nem egészen 600, az is csak a közelmúltban... Nyilván nem minden Google alkalmazott dolgozik a Chrome-on, de ezért kell egy olyan részleg, ami az aktuális program lokalizációját végzi.

    "Így értelemszerűen jobban törődnek ebből adódóan is a lokalizációkkal (ha már az angol sem a saját anyanyelvük), mint egy amerikai cég."

    Megtehetnék, hogy kiadják csak angolul, nem értem, miért lenne alapfeltétel egy norvég cégnél, hogy lokalizáljon minden nyelvre. A baj egyébként sem az volt, hogy van-e magyar nyelvi támogatás, vagy nincs, hanem az, hogy ha van, akkor milyen. A Chrome nagy számú funkcióját biztos nehezebb lefordítani, mint a fapados Opera esetében... ;]

    "Egyébként meg nem is értem miért olyan népszerű ez a helyesírásellenőrző egy böngészőbe. Mert a FF kitalálta és ezt követni kell?"

    FF találta volna ki? Opera akkor is tudott ellenőrizni, amikor FF még nem is létezett. Más programokban (pl. Word) meg már nagyon régóta megtalálható. Safariba nem tudom, mikor került bele.

    "Vagy mert egyszerűbb, mint általánosban nyelvtan órán odafigyelni?"

    Egyrészt, ha te figyeltél volna, akkor nem írtál volna "Norvég"-ot, meg "fejlesztúcsapata"-t ;], másrészt a nyelvtan ennél kicsit több, és "az ellen nem véd". A fő cél inkább csak az lehet, hogy egy általános színvonal maradhasson, illetve felfigyelj az elgépelésekre. De például ezt: "ami megintcsak egy egy annyira ismert ország," nem húzta volna alá, pedig hibás...

    "Tényleg nem egy létszükséglet."

    A netezés sem az... Egyébként te most itt kevered a beépített helyesírás ellenőrző funkciót, a programok lokalizációjával.

    " Ha végigböngészel a neten, régebben még ötletként sem létezett és azért nyelvhelyesség szempontjából mégis ég és föld egy 2000, vagy az előtt íródott komment,"

    Ebben nyilván játszik némi szerepet az internet és a PC viharos sebességű elterjedése, illetve a felhasználói csoportok jelentős bővülése, elsősorban a fiatalok (<15 év) köreiből. Mellesleg a "wok" (ami egy japán főzőedény, ha jól tudom), "tom" és társainak semmi köze a helyesíráshoz, akkor is így írnának, ha öt piros vonallal aláhúzná a böngésző. Sőt, ők is tisztában vannak ezek hibás voltával. De ettől még nem lesz káros az ellenőrzés. De mint korábban utaltam rá, jelenleg a program lokalizált verzióinak nyelvi milyenségéről folyik a vita, kéretik nem elkalandozni... :)

    Az esetleges elgépelésekért elnézést, az Opera 10 alfa még nem támogatja a magyart... :P

    ui: Most átolvasva párszor ezt a hozzászólást találtam vagy fél tucat hibát, aminek 80%-át kiszűrte volna egy ilyen ellenőrzés...

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák