Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz cousin333 #47 üzenetére

    "Az első bekezdés nem tudom, hogy kapcsolódik ide, nem is reagálnék rá."

    Úgy kapcsolódik, hogy attól, hogy most 2008-van, az Opera első verziójakor meg nem ezt az évet írtuk, attól még ugyanolyan fontos volt a magyar nyelv. Azóta nem beszélik többen/kevesebben ezt a nyelvet, így ugyanolyan hiányosságnak tekinthető, a te nézőpontod szerint, mint a Chrome-ban az elgépelési hibás fordítás.

    Halkan megjegyzem, ha a magyarok nem különböző fórumokon hőbörögnének, hanem a hivatalos feedbacknél jelentenék a Google-nak, akkor talán hamarabb észrevennék és javítanák.

    "FF találta volna ki?"

    Nem, de azóta lett ilyen népszerű. Ahogy a tabos böngészés is.

    "Más programokban (pl. Word) meg már nagyon régóta megtalálható."

    Mondom, böngészőben. A Gmailben is van, gondolom a Docs-ba se lenne nehéz megvalósítani, a kommentek gépeléséhez meg teljesen felesleges. De tényleg ezen ne vitázzunk, én így látom, te máshogy.

    "Egyrészt, ha te figyeltél volna, akkor nem írtál volna "Norvég"-ot, meg "fejlesztúcsapata"-t"

    Utóbbit alá is húzta volna, a Norvég-ot nem, mert ilyen szókapcsolatok elemzésére még csak a Word képes úgy-ahogy, az is inkább csak angol nyelven.

    "De például ezt: "ami megintcsak egy egy annyira ismert ország," nem húzta volna alá, pedig hibás..."

    A Word viszont zölddel igen, szóismétlés miatt.

    "akkor is így írnának, ha öt piros vonallal aláhúzná a böngésző. Sőt, ők is tisztában vannak ezek hibás voltával. De ettől még nem lesz káros az ellenőrzés."

    Károsnak nem káros. Csak haszontalan. Max egy szűk réteg igényli igazán. Káros akkor, ha úgy oldják meg, mint FF-ben, hogy 1ms-t késik miatta minden ötödik szó. :D

    "Az esetleges elgépelésekért elnézést, az Opera 10 alfa még nem támogatja a magyart..."

    Mire kijön a béta, addigra meg már a Chrome is fogja, szintén hunspell kompatibilitással.

    "Most átolvasva párszor ezt a hozzászólást találtam vagy fél tucat hibát, aminek 80%-át kiszűrte volna egy ilyen ellenőrzés..."

    Meg egy rakás idegen szót/szakkifejezést, meg olyan rövidítéseket, mint FF. :K

Új hozzászólás Aktív témák